İlginç NVidia Sorunu

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Asus K52JC EX393R model laptobum var. Aygıt yöneticisinde nvidia 310m grafik bağdaştırıcısı gözüküyor. Denetim masasında da var fakat saatin ordaki simgesi yok ayrıca masaüstünde sağ tıklayınca çıkan listede de yok. Aygıt yöneticisinden bakınca da bu aygıt düzgün çalışıyor diyor. Nvidia denetim masasına girmeye çalışınca da

"bu dosya bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş programa sahip değil. Lütfen bir program yükleyin ya da yüklü bir program varsa varsayılan programlar denetim masasında bu programla ilişkilendirin" diyor...

Varsayılan Programlar denetim massına girdim nvidia ile ilgili bir şey yok.

Oyun oynayacağım oyuna girerken physx hatası veriyor ayrıyeten.

301.42 kurulu son çıkan driver

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
bunu hallettim nasıl hallettim bende bilmiyom ama hallettim şimdi de physx de sorun çıktı dragon age originse girmeye çalışınca physxloader.dll hatası veriyor physx i kaldırdım 9.10.0514 sürümünü indirdim ama kurulmuyor

"the currently installed version of the drivers is newer than what you are trying to install aborting the installation" diyor kalıyor öylece

DAO yu baştan kuramam çünkü bütün dlcleri ve awekening i indirmem gerekecek
---------------------------------------------

bundan sonra bişeyde sorun yaşarsam SDN ye konu açacam az geçmiyo kafamda ampul yanıyo çözüm aklıma geliyo :) :)

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Driver tamamen kaldır ve tekrar son sürümünü yükleyebilirsin. Basit bir cevap söyledim ama dosyalar eksik kurulmuş olabilir :)