Valorant mx110 fps sorunları

Bu konuyu okuyanlar

batinefek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
valorantta laptopum ilk 10 dakika 70-100 arası devam eden süreçte ise 30 fps civarında fps değerleri veriyor bilgisayarım aşırı ısınmıyor sıcaklık değerleri 72 dereceyi dahi görmüyor. üstüne üstlük gözüme takılan bir şey daha var normalde web de falan gezerken 3.20 GHZ değer veren işlemcim oyun içerisinde 0.6 GHZ gibi değerler görüyor.
normalde yazmıyacaktım oluru bu diyecektim fakat forumda o laptop ile 100+fps alınır yazan arkadaşlar gördüm kafama takıldı benchmarklara baktım adamlar 80 fps yüksek ayarlar 30dk oyun oynuyorlar ben 30fps ile adamları tek tek yakalayayım da fps çok düşmesin peşindeyim nerede hata yapıyorum ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uğrayacak arkadaşlar sorunu Allah'a şükür çözdüm bir kaç çözüm yolu izledim uğrayacak arkadaşlara anlatayım

1- Nvidia driverımı geforce experience uygulaması aracılığı ile yeniden kurdum özel kurulum seçeneğinden temiz kurulum yaptım sizde yapın belki sorun hatalı driver olabilir.

2- windows çubuğundaki pil sekmesine sağ tıklayıp güç seçenekleri dedim ordan yüksek performansı varsayılan seçeneklerine döndürdüm ve onu işaretledim.

3- Nvidia denetim masasından 3D ayarların yönetilmesi--Program ayarları yolunu izledim programlardan valorantı bulup otomatikte olan ekran kartı seçimini kendi harici ekran kartıma (MX110) a devrettim.

umarım sizinde işinize yarar da kullanırsınız iyi günler.

Son düzenleme: