İçimde Birileri Var

Eski halime Dönüşebilir miyim

• Geçer

• Geçmez

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İçimde birileri var konuşuyor .Ben rahatsız oluyorum .Son 2 aydır var hayali kişiler görmüyorum .Ama biraz da olsa takıntılı yım .Hep içimde konuşuyor genelde telefona virüs girdi felan diye der bende format atarım bu durumdan bıktım ne yapmalıyım
Yaş=14
Psikiyatri ye felan git demesseniz mutlu olrum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tıpda buna şizofreni denir ve bir hastalık olarak görülür, dinde ise tıbbın çözümsüz kaldığı durumlarda bu tür vakalar üç harfliler olarak değerlendirilir...
Durum ciddi bir durumdur, bir an önce psikyatriye gitmeli sonra luzum görürsen eğer iyi bir hocaya da danışabilirsin...

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tıpda buna şizofreni denir ve bir hastalık olarak görülür, dinde ise tıbbın çözümsüz kaldığı durumlarda bu tür vakalar üç harfliler olarak değerlendirilir...
Ama hayali şeyler görmüyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ama hayali şeyler görmüyorum
Ses yada sesler duyma yeterlidir, bu seslerin sadece senin tarafından duyulması yeterlidir... Eğer görüntüler de görüyorsan süreç ilerlemiş derler doktorlar...

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sakın utanma, bak çok önemlidir ailene söylemen. Ailen sana en büyük desteği verecek olanlardır. Hastalıktan utanılmaz, kaldı ki söylemediğin her süre sana çok daha zor gelebilir...
Doktorlar ne diyecek ilaç mı vercekler

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Doktorlar ne diyecek ilaç mı vercekler
Büyük ihtimal durum yeni olduğu için öncelikle ilaç verirler ve ilaç tedavisi ile hafif seyrediyorsa eğer devam ederler ama eğer çok şiddetli ise hastaneye yatma durumu da olabilir. Fakat bunlardan hangisi olursa olsun sakın korkuya kapılma ve güçlü olmaya çalış. Bu tür rahatsızlık yaşayanlar günümüzde o kadar çok arttı ki, herkes korkar oldu bi hastalıktan...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anketteki soru için o şıklar yetersiz yani açıklamaktan uzak... Tedavisi yok diyenlere, geçmez diyenlere inanma ama TEDAVİ olman şart! Her hastalığın tedavisi vardır fakat uğraşmak, mücadele etmek ve bulmak gerekiyor. Eğer tedavi olmazsan eğer geçeceğini sanmıyorum :( .

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
1. Babanın durumu nasıl? Onun geçmişinde böyle bir durum var mıydı?
2. Ayak tabanını veya koltuk altı gibi hassas yerlerden kendi kendini gıdıklayabiliyor musun? Test et.

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1. Babanın durumu nasıl? Onun geçmişinde böyle bir durum var mıydı?
2. Ayak tabanını veya koltuk altı gibi hassas yerlerden kendi kendini gıdıklayabiliyor musun? Test et.
Babamda yok gıdıklanmıyorumda bendeki sorun şu bende takıntılık var. Sadece takındığım yerlerde konuşuyor bu da ya takıntılar dan dolayı yada normal bir şey
Yani benle merhaba felan demiyor .

Büyük ihtimal durum yeni olduğu için öncelikle ilaç verirler ve ilaç tedavisi ile hafif seyrediyorsa eğer devam ederler ama eğer çok şiddetli ise hastaneye yatma durumu da olabilir. Fakat bunlardan hangisi olursa olsun sakın korkuya kapılma ve güçlü olmaya çalış. Bu tür rahatsızlık yaşayanlar günümüzde o kadar çok arttı ki, herkes korkar oldu bi hastalıktan...

Anketteki soru için o şıklar yetersiz yani açıklamaktan uzak... Tedavisi yok diyenlere, geçmez diyenlere inanma ama TEDAVİ olman şart! Her hastalığın tedavisi vardır fakat uğraşmak, mücadele etmek ve bulmak gerekiyor. Eğer tedavi olmazsan eğer geçeceğini sanmıyorum :( .
bendeki sorun şu bende takıntılık var. Sadece takındığım yerlerde konuşuyor bu da ya takıntılar dan dolayı yada normal bir şey
Yani benle merhaba felan demiyor .Ve 24 saatin yarım saati konuşuyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bendeki sorun şu bende takıntılık var. Sadece takındığım yerlerde konuşuyor bu da ya takıntılar dan dolayı yada normal bir şey
Yani benle merhaba felan demiyor .Ve 24 saatin yarım saati konuşuyor
Yine de bi uzmanla görüşmen daha iyi olur, forumda daha fazla bilgi bulman -doğru bilgi- bulman çok zor... Bu işi dediğim gibi bir doktorla ve istersen tabi bi hoca veya uzman ile görüşmen faydalı olabilir. Ailenle de paylaşman senin için en güzeli olacaktır çekinme, birlikten kuvvet doğar, daha çabuk sonuç alırsınız.

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yine de bi uzmanla görüşmen daha iyi olur, forumda daha fazla bilgi bulman -doğru bilgi- bulman çok zor... Bu işi dediğim gibi bir doktorla ve istersen tabi bi hoca veya uzman ile görüşmen faydalı olabilir. Ailenle de paylaşman senin için en güzeli olacaktır çekinme, birlikten kuvvet doğar, daha çabuk sonuç alırsınız.
Zaten psikiyatri ye gidecem takıntılarımdan annemin de haberi var ama pek şizofreni sanmam
Bana cevap verdiğinden dolayı da teşekkür ederim
Belki beni ciddiye almışım sır belki de ciddiye almamışındır

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Rica ederim, sağlık esenlik afiyetler dilerim.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Alderson-Day, “Beynimizin dünyayı nasıl hissettirdiğine dair gittikçe yaygınlaşan bir teori var, sadece duyusal bilgileri pasif bir şekilde almaktan ziyade beynimiz, dünyayla ilgili öngörüler yapıyor ve anlamlı modeller arıyor,” diyor. Tahmin edici işleme veya öngörülü kodlama adı verilen teori, dış dünyadaki deneyimlerimizin çoğunun gerçekte olandan ziyade gerçekleşmesini beklediğimiz şeyle ilgili olduğunu ortaya koyuyor. Örneğin, neden bulutlarda ve Rorschach lekelerinde şekiller görmeye eğilimli olduğumuz bununla açıklanabilir. Yaşamayı umduğumuz deneyimleri yaşarız ve sadece elimizi zorlayacak kadar delil olduğunda, bu öngörüleri veya beklentileri değiştiririz.
Bunlar senin beyninin ürettiği şeyler korkma. Bir psikiatr dan yardım al düzelirsin.

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Alderson-Day, “Beynimizin dünyayı nasıl hissettirdiğine dair gittikçe yaygınlaşan bir teori var, sadece duyusal bilgileri pasif bir şekilde almaktan ziyade beynimiz, dünyayla ilgili öngörüler yapıyor ve anlamlı modeller arıyor,” diyor. Tahmin edici işleme veya öngörülü kodlama adı verilen teori, dış dünyadaki deneyimlerimizin çoğunun gerçekte olandan ziyade gerçekleşmesini beklediğimiz şeyle ilgili olduğunu ortaya koyuyor. Örneğin, neden bulutlarda ve Rorschach lekelerinde şekiller görmeye eğilimli olduğumuz bununla açıklanabilir. Yaşamayı umduğumuz deneyimleri yaşarız ve sadece elimizi zorlayacak kadar delil olduğunda, bu öngörüleri veya beklentileri değiştiririz.
Bunlar senin beyninin ürettiği şeyler korkma. Bir psikiatr dan yardım al düzelirsin.
Yani durumum çok kötü değil seni bir de 3 harflidir diye bas suresi okudum çok az var bide bende takıntılık var ve takıntılı olunca konuşuyor

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Yani durumum çok kötü değil seni bir de 3 harflidir diye bas suresi okudum çok az var bide bende takıntılık var ve takıntılı olunca konuşuyor
Takıntılarını dert etmemeye çalış. Belkide takıldığın konular yüzünden öyle zannediyorsun. Takıntılı olduğun şeyleri düşünme başka şeyler düşünmeye çalış.

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Takıntılarını dert etmemeye çalış. Belkide takıldığın konular yüzünden öyle zannediyorsun. Takıntılı olduğun şeyleri düşünme başka şeyler düşünmeye çalış.
Olabilir aslında benim endişem telefona virüs felan var mı
Sadece takındığım şeylerin hakkında konuşuyor yani sizofrenler gibi olmayan bir şeyler görmek felan yok
Yada içindekiler le merhaba felan gibi demiyor
Sadece takındığım şeyler hakkında konuşuyor

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Eşofmanlarını giy ve her gün uygun bir alanda 5 km koş. İçindeki sıkılıp gider.

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eşofmanlarını giy ve her gün uygun bir alanda 5 km koş. İçindeki sıkılıp gider.
Konuştuğumuz kişilerdeki mesajları okuyarak mı bu cevaba vardın
Yorumun için tşk
Psikiyatri ye gitsem ne der

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ama olayın hassasiyetini anlamayan öküzler çok onlar daha çok zarar görmene neden olurlar.

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ama olayın hassasiyetini anlamayan öküzler çok onlar daha çok zarar görmene neden olurlar.
O amaçla yazdıysan tşk ben özür dilerim

şizofren değilim hayali şeyler görmüyorum ve sadece bende takıntılık var sadece takındığım şeyler için konuşuyor
Buda normal mi geçer mi
Psikiyatri ye gitsem ne diycem
İçimdeki birisi benim takıntılarımla ilgili konuşuyor mu Dicem
Yoksa kendiliğinden geçer mi
Tşk

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yani herkes uzmanlık konusunda yardım etmeli.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
Ohhhooo birileri var derken. Benim içimde benden tam 30-35 kişi var. Arada toplantı yapıyorum dünya dertlerinden konuşuyoruz. Şuanda bu mesaji bile zar zor yazıyorum. Diğerleri sil diyor istediğini yazamadın dyor. Neyse 5 kez yazdım ama yine tedirginim :D

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ohhhooo birileri var derken. Benim içimde benden tam 30-35 kişi var. Arada toplantı yapıyorum dünya dertlerinden konuşuyoruz. Şuanda bu mesaji bile zar zor yazıyorum. Diğerleri sil diyor istediğini yazamadın dyor. Neyse 5 kez yazdım ama yine tedirginim :D
Dalga geçmiyosun demi ciddi misin

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
Dalga geçmiyosun demi ciddi misin
Hatta işte olduğumda bir daldım mı toplantıya yanımdakını bile umursamaz oluyorum :) hhuuehueheuhe
Biri yap derken diğeri yapma diyor. Biri İnceliğe kadar dalarken biri boşver diyor. Diğeri de diyor ki sana problemmi lazım karışma kimsenin işine. ondan bazen buralarda az mesaj yazıyorum olabilir.

Jzajzj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hatta işte olduğumda bir daldım mı toplantıya yanımdakını bile umursamaz oluyorum :) hhuuehueheuhe
Biri yap derken diğeri yapma diyor. Biri İnceliğe kadar dalarken biri boşver diyor. Diğeri de diyor ki sana problemmi lazım karışma kimsenin işine. ondan bazen buralarda az mesaj yazıyorum olabilir.
Yani eğer sendede varsa sen umursamiyon mu hiç sikilmadin mı
Psikiyatri ye gitmek istemiyon mu