Duyuru İçerik Editörleri Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,149
Merhaba forum üyeleri,

Yeni kuralımız gereği artık konu ve mesajlar kurala uygun denetlenecektir.

Forumumuzda içerik editörü olarak görev yapacak olan kişilerin rolünü sizlerle paylaşmak istiyorum. İçerik editörleri, forumun düzenli ve kurallara uygun bir şekilde işlemesini sağlamak adına önemli bir rol üstlenirler. Temel olarak, içerik editörlerinin görevi, forumda paylaşılan başlıkları ve mesajları Türk Dil Kurumu (TDK) kurallarına uygun bir şekilde düzenlemektir.

Bu, hem başlıkların doğru ve anlaşılır olmasını sağlamak, hem de mesajlarda kullanılan dilin TDK kurallarına uygunluğunu denetlemek anlamına gelir. Böylelikle, forumumuzda iletişim kurarken dilin doğru ve kuralara uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamış oluruz.

İçerik editörleri, forumun genel düzenini korumak adına çalışırlar ve bu şekilde forumun kalitesini yükseltmeye katkıda bulunurlar. Bu görevi üstlenen kişiler, forumun güvenli ve sağlıklı bir iletişim ortamı olmasını sağlamak için çaba gösterirler.

Umarım içerik editörlerinin görevleri hakkında bu açıklama sizin için faydalı olmuştur. Herhangi bir sorunuz varsa, çekinmeden bana veya moderatör ekibimize ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim!

Alanur Erdemir.

İçerik editörlerimiz;
@Daven @GalaxySal80 @Yahya Furkan

aşkınyolcusu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,613
Merhaba forum üyeleri,

Yeni kuralımız gereği artık konu ve mesajlar kurala uygun denetlenecektir.

Forumumuzda içerik editörü olarak görev yapacak olan kişilerin rolünü sizlerle paylaşmak istiyorum. İçerik editörleri, forumun düzenli ve kurallara uygun bir şekilde işlemesini sağlamak adına önemli bir rol üstlenirler. Temel olarak, içerik editörlerinin görevi, forumda paylaşılan başlıkları ve mesajları Türk Dil Kurumu (TDK) kurallarına uygun bir şekilde düzenlemektir.

Bu, hem başlıkların doğru ve anlaşılır olmasını sağlamak, hem de mesajlarda kullanılan dilin TDK kurallarına uygunluğunu denetlemek anlamına gelir. Böylelikle, forumumuzda iletişim kurarken dilin doğru ve kuralara uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamış oluruz.

İçerik editörleri, forumun genel düzenini korumak adına çalışırlar ve bu şekilde forumun kalitesini yükseltmeye katkıda bulunurlar. Bu görevi üstlenen kişiler, forumun güvenli ve sağlıklı bir iletişim ortamı olmasını sağlamak için çaba gösterirler.

Umarım içerik editörlerinin görevleri hakkında bu açıklama sizin için faydalı olmuştur. Herhangi bir sorunuz varsa, çekinmeden bana veya moderatör ekibimize ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim!

Alanur Erdemir.

İçerik editörlerimiz;
@Daven @GalaxySal80 @Yahya Furkan
İmla hatası yaparsak ceza puanı alacak mıyız?

• Beğen
Reactions: Orm

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,144

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,149
İmla hatasında ceza puanı mı ? Güzelmiş ahahahaha
İnanın ne kadar kötü gözüktüğünün farkında değilsiniz. İlkokulda öğretilen imla kuralları uyması zor olmayan şeylerdir. Biz sırf virgülden uyarı vereceğiz demiyoruz, aşırı hatalı mesajlara uyarı vereceğiz.
Bu olayın aşırı hatalı mesajlarda düşük ceza puanıyla başlaması en doğru olanı olacaktır. Adam 20 satır yazı yazmış, bir adet noktalama işareti yok. Bir uyarı hak eder gibi. Ek olarak bu konuda verilecek uyarı puanları SDN Anayasası Ceza Puanları [GÜNCEL] bu konuya eklenebilir.
Eklenecektir düzenlendiğinde.

lordare

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,934
Zaten birçoğumuz yazım kurallarına uyuyor.
Ufak düzeltmeleri uyarısız olarak zaten biz düzelteceğiz. Elbette herkesin edebiyatçı olmadığını biliyoruz, elbette küçük yanlışlar olacaktır. Onları uyarısız olarak biz düzelteceğiz.
Bizim kastettiklerimiz bunu abartan, dili katleden, forum estetiğini bozan üyeler.
Kurallar konusunda aşırı katı bir yönetim değiliz, merak etmeyin :)

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,537
Uzun zamandır kurallarda yapılan güncelleme ve değişiklikler konu açılarak forumda bildirilmiyor. Ufak bir hatırlatma yapmak istedim.

lordare

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,934
Bildirilmesi gerekir ama. Uzun zamandır kurallarda pek değişiklik yapılmıyor onun da etkisi olabilir. Herhangi fikir, öneri ve tavsiyelerinizi SDN'e Önerileriniz kısmında bildirebilirsiniz. Forum hepimizin forumu, burayı güzel yapmak hepimizin elinde. Yenilenen yönetimimizle bizler bunun için varız :)

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,005
Herkes çok gergin biraz rahatlayalım. Hepimiz yüz yüze konuşsak sesimizden konuşma tarzımızdan birbirimizi anlayabiliriz aslında ancak yazıyla hisleri belli edemediğimizden yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Aslında bahsedilen ağır şekilde hata yapanlara uyarıdan sonra ceza verilecek.(Gördüğünüzde bu hangi dil diyeceğiniz tarzda olanlar)

Artık herkesten ricam daha sakin ve kibar olmamız. Hayat kısa ve bu kısa hayatı gergin, kavgalı şekilde geçiriyoruz günümüz mahvoluyor. Hem moderatör hem de kullanıcı ister istemez sinirlenip kafasına takıyor canı sıkılıyor bunların hiçbirine gerek yok. Bir yanlış varsa eğer o düzeltilir. Bundan hiç kuşkunuz olmasın bir hata olduğunu düşünüyorsanız herhangi bir yöneticiye ulaşın yardımcı olacaktır.

Bu forumda ki herkesi seviyorum ve gerçekten çıkan tartışmalara, gerginliğe üzülüyorum. Biraz kendimize gelelim ve forum kültürünü geri getirelim. Sevgi ve saygıyla emin olun her şey çok güzel olur :)

Gülelim, eğlenelim ve birbirimize güzel şeyler katalım. Benim tek temennim bu umarım bütün bu gerginlikleri, kırgınlıkları ve sinirimizi kenara bırakıp eğlenip mutlu olabiliriz :)

Herhangi bir durumda DM kutum açık (Sadece forum hakkında değil, gününüz kötü geçer bir şey olur sohbet etmek istersiniz yine yazabilirsiniz. Her şey bir yana insanız hepimiz)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...