İBB Fatih Sultan Mehmet Tablosu Satın Aldı.

Bu konuyu okuyanlar

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
CHP'li belediyler boş beleş şeylere para harcamayı severler, en büyük örneği İzmir. Dün haberini vermiştim, millet lağım kokusundan bayılıyoruz diye şikayetler yaparken 200K ₺'ye belediyenin kolonlarını boyatmışlardı [emoji23] [emoji23] Bu tabloyu almasındaki amaç Fatih Sultan Mehmet'in türbesine eli belinde girmesiydi, o sırada kameraların kayıtta olduğunu bile fark etmemiştir şimdi de birisi çıkıp bunu söylerse tablo aldık ama siz hiç almadınız diyecek çok akıllı ya [emoji23]
Görende Büyükşehir Belediyelerini yıllardır Chp yönetiyor sanacak.Akplilerin savurganlık konusunda duyar kasmaları kadar komik birşey yok.Daha geçen hafta seyircisiz konserlere milyonlar verilirken ses çıkarmayanlar, satın alınan nadide tabloyu eleştiriyor.Cünkü amaç eleştirmek.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Görende Büyükşehir Belediyelerini yıllardır Chp yönetiyor sanacak.Akplilerin savurganlık konusunda duyar kasmaları kadar komik birşey yok.Daha geçen hafta seyircisiz konserlere milyonlar verilirken ses çıkarmayanlar, satın alınan nadide tabloyu eleştiriyor.Cünkü amaç eleştirmek.

Sek sek konu atlıyon hocam sende :D Başakşehirden ne ara Konserlere geldi. ( Ondada bir yalan çıkacak şimdi dinazorlara atlayacan :D )

Kayıkçı kavgası mı yapıyoz burada. Bu saydıkların giden 8 milyon TL'yi geri getirmeyecek sonuçta. Sen oradan sekip bu seferde Saray diyecen oda tutmazsa Emine Erdoğan'nı çantası dersin flan konu uzarda uzar...

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Hocam kendi ağızınla söylüyon Sponsor olmak isterse belediye istediğine olabilir. ( Ama direk bağlı bağımlı ortak bütçeleri var gibi konuşmak yanlış. )

İBB isterse iç çamaşırı firmasına bile sponsar olur +18 kanala bile sponsor olur önünde yasal engel yoksa.

Ayrıca o muhabbet yalanladı diye hatırlıyom ben ( Hatta senin sevdiğin bir haber sitesinden verem )
Yapma Allah aşkına Istanbul'da 3 büyük kulüp varken, Başakşehire mi kalmış sponsorluk.Onun kimlerin talimatıyla soonsor olduğu bikiniyor.Gerçi sadece Istanbulda değil tüm ülkede belediye takımlarına, belediye yardım ederdi ki daha sonra bunun önüne geçildi.Artık belediyeler doğrudan takimlara maddi yardımda bulunamıyor.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Sek sek konu atlıyon hocam sende :D Başakşehirden ne ara Konserlere geldi. ( Ondada bir yalan çıkacak şimdi dinazorlara atlayacan :D )

Kayıkçı kavgası mı yapıyoz burada. Bu saydıkların giden 8 milyon TL'yi geri getirmeyecek sonuçta. Sen oradan sekip bu seferde Saray diyecen oda tutmazsa Emine Erdoğan'nı çantası dersin flan konu uzarda uzar...
O kadar çok israf var ki[emoji854] Sen düşün işte.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
O kadar çok israf var ki
emoji854.png
Sen düşün işte.

Sonunda bu işinde İSRAF olduğun kabul ediyon demek ki :D Aynı kefeye koyduğuna göre...

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Sonunda bu işinde İSRAF olduğun kabul ediyon demek ki :D Aynı kefeye koyduğuna göre...
Kesinlikle bu olay israf değildir.Çünkü İstanbul'u feth eden ve peygamberimizin bile müjdelediği Fatih Sultan Mehmet'in tablosunun Istanbul'a getirilmesi, beni mutlu etmiştir ve eminim seni de mutlu etmiştir.. İlk fırsatta görmeye gideceğim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kesinlikle bu olay israf değildir.Çünkü İstanbul'u feth eden ve peygamberimizin bile müjdelediği Fatih Sultan Mehmet'in tablosunun Istanbul'a getirilmesi, beni mutlu etmiştir ve eminim seni de mutlu etmiştir.. İlk fırsatta görmeye gideceğim.

İnşAllah Ayasofya Camii'nin girişine asılırda bende giderim ilk fırsatta görmeye...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Tabloyu görünür yere asacaklar sanıyorsunuz demek ki. Replikasını yapıp ancak belediye binasına asarlar orijinalini de artık özel depoya kaldırırlar.Bir de bunu dediğim gibi AKP belediyesi alsa israfta son nokta diye büyük puntolarla manşet atarlardı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Tabloyu görünür yere asacaklar sanıyorsunuz demek ki. Replikasını yapıp ancak belediye binasına asarlar orijinalini de artık özel depoya kaldırırlar.Bir de bunu dediğim gibi AKP belediyesi alsa israfta son nokta diye büyük puntolarla manşet atarlardı.

Ekrem İmamoğlu Fatih Sultan Mehmet Heykeli içinde sözünü verdi hatta yeri kısmen belli olmuş yarışması başlamış. İBB bir 15-20 milyon TL hazırlasın bakalım. ( Türbe ziyaretinideki saygısızlığı böyle hareketlerle devletin parası ile silmeye çalışmakta iyi olmalı bazıları için. )

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
iyi yönü de var kötü yönü de Sanata sahip çıkılmış.Zaten türkiyede sanata pek önem verilmiyor ama şuan da biraz ekonomik durum'un kötü olduğu düşünürsek fazla bir para

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Şurada AKP savunuculuğu yapıyor insanlar sanıyorsunuz şunu söyleyeyim açık ve net şekilde kimse AKPyi savunmuyor. Demek istenen AKP yapınca demediğinizi bırakmazken CHP yapınca alkışlamak. Hani CHPliler AKP iyi birşey yapsa bile kendi ağızları ile takdir etmeyeceklerini söylediler. Muhalefet bu değil zira CHP bir muhalefet değil sadece iktidar koltuğunda güç açlığında bulunan bir parti

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Şurada AKP savunuculuğu yapıyor insanlar sanıyorsunuz şunu söyleyeyim açık ve net şekilde kimse AKPyi savunmuyor. Demek istenen AKP yapınca demediğinizi bırakmazken CHP yapınca alkışlamak. Hani CHPliler AKP iyi birşey yapsa bile kendi ağızları ile takdir etmeyeceklerini söylediler. Muhalefet bu değil zira CHP bir muhalefet değil sadece iktidar koltuğunda güç açlığında bulunan bir parti
konuyu nereye çevirdiniz biz tablo diyoruz siz chp yi eleştiriyorsunuz ?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
konuyu nereye çevirdiniz biz tablo diyoruz siz chp yi eleştiriyorsunuz ?
CHPli belediye başkanı 1. yıl dönümü açıklamasında 5 milyar kasada açık var derken israf yok artık derken bu eseri alarak israf demesi ile tezat düşünce alkışlamak mı gerekiyor sizce? Ayrıca bugüne kadar Osmanlıyı sevmeyen bir partinin belediye başkanı neden bu kadar Osmanlı sevdalısı oldu? Ben hep dedim siyaset kirli bir oyun ve herkes kendi payını arttırma peşinde. Bu tablo olayı da Ayasofya konusu gibi siyasi bir hamle sadece

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
AKP öyle değil demedim ki ama muhalefet kendi görevini yerine getirmiyor. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırması gerekiyor eğer Atatürkün izinden gidiyoruz diyorlarsa. Ayrıca CHPnin çok az da olsa katıldığı konu milletvekili maaşlarına yapılacak olan zam. Bir anlaştıkları nokta burası. Birde ekonomi kötü diyorlar ya hadi cumhuriyeti kuran liderin partisi olarak milletvekillerine zam istemiyoruz demokratik ittifak olarak oylama istiyoruz iktidar da bizimle aynı görüşte olsun ve asgari ücretlilere aktarılsın desinler. Hadi MHP AKP oy çokluğu ile reddetse de en azından biz denemiştik derler haklı olurlar. Ama diyemezler çünkü onlar da dahil olmak üzere para ve makam tatlı geliyor meclisteki tüm vekillere.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
AKP öyle değil demedim ki ama muhalefet kendi görevini yerine getirmiyor. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırması gerekiyor eğer Atatürkün izinden gidiyoruz diyorlarsa. Ayrıca CHPnin çok az da olsa katıldığı konu milletvekili maaşlarına yapılacak olan zam. Bir anlaştıkları nokta burası. Birde ekonomi kötü diyorlar ya hadi cumhuriyeti kuran liderin partisi olarak milletvekillerine zam istemiyoruz iktidar bizimle aynı görüşte olsun ve asgari ücretlilere aktarılsın desinler. Diyemezler çünkü para ve makam tatlı geliyor meclisteki tüm vekillere.
Herkes kendi çıkarlarına bakıyor maalesef. Bu çıkarlar meselesi hiçbir partide olmasa halimiz nasıl olacaktı merak ediyorum doğrusu...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Herkes kendi çıkarlarına bakıyor maalesef. Bu çıkarlar meselesi hiçbir partide olmasa halimiz nasıl olacaktı merak ediyorum doğrusu...
Öyle olsaydı şu an ülke olarak daha ilerilerde olurduk. Buna rağmen bazı konularda özellikle savunma sanayiinde iyi noktalara gittiğimizi görüyorum. Güçlü ordu demek güçlü Türkiye demektir. Umarım hep bu şekilde daha güçlü bir ordumuz olur.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Öyle olsaydı şu an ülke olarak daha ilerilerde olurduk. Buna rağmen bazı konularda özellikle savunma sanayiinde iyi noktalara gittiğimizi görüyorum. Güçlü ordu demek güçlü Türkiye demektir. Umarım hep bu şekilde daha güçlü bir ordumuz olur.
Daha ileride olacağımız kesindi.

Savunma ve sağlıkta iyiyiz ama diğer konular için aynısını söyleyemem. Bu açıkları acilen kapatmamız lazım.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756

O kadar çok harcama var ki konu ister istemez uzuyor ?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Twitter Yorumuna (Paylaşımına) Denk Geldim Haliyle Hoşuma Gitti Paylaşayım
İstedim.

“Zulüm 1453’te Başladı Fatih Sultan Mehmet İle Başladı Diyen Bir Zihniyeti, Bugün Fatih’in Portresini 6.5 Milyon TL‘Ye Aldı Diye Alkışlayacak Değiliz.”

H. Çağrı ŞEN @hasancagrisen

Son düzenleme:

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Twitter Yorumuna (Paylaşımına) Denk Geldim Haliyle Hoşuma Gitti Paylaşayım
İstedim.

“Zulüm 1453’te Başladı Fatih Sultan Mehmet İle Başladı Diyen Bir Zihniyeti, Bugün Fatih’in Portresini 6.5 Milyon TL‘Ye Aldı Diye Alkoşlayacak Değiliz.”

H. Çağrı ŞEN @hasancagrisen
Ne sacma bir yorum.O zaman İstanbul'da da yaşama.Sonuçta dediğin zihniyetteki başkan yönetiyor.Kıskançlıktan kudurmuş resmen.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Ne sacma bir yorum.O zaman İstanbul'da da yaşama.Sonuçta dediğin zihniyetteki başkan yönetiyor.Kıskançlıktan kudurmuş resmen.

Kendi Kudurmuşluğunuzdan Hezeyanınızı Görememişsiniz.

Oldu Olacak ALLAH Muhafaza Ülkeyi Düşman Ele Geçirirse Savaşmayıp Onlara Teslim Edip Başka Toprakları Vatan Edinelim.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Kendi Kudurmuşluğunuzdan Hezeyanınızı Görememişsiniz.

Oldu Olacak ALLAH Muhafaza Ülkeyi Düşman Ele Geçirirse Savaşmayıp Onlara Teslim Edip Başka Toprakları Vatan Edinelim.
Boş konuşma da bahsettiğiniz zihniyet kimmiş söyle bakalım. 16 milyonluk İstanbul halkının seçtiği İmamoğlu mu?Yoksa ona oy verenler mi?Kimmiş ülkeyi düşmana teslim edecek.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Bence saçma birşey ülke için manevi bir değeri var ama onun yerine birşeye yatırım yapsa onun ülkeye faydası daha fazla olur

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Boş konuşma da bahsettiğiniz zihniyet kimmiş söyle bakalım. 16 milyonluk İstanbul halkının seçtiği İmamoğlu mu?Yoksa ona oy verenler mi?Kimmiş ülkeyi düşmana teslim edecek.

Siz Çok Dolusunuzya O Yüzden Bu Zihniyetin Açıklamasından Bi Haber Yaşıyorsunuz.

Yazdığınızımı Diyeyim, Yazılanlarımı Diyeyim YokSelamun Aleykum İkisi Birarada .,. Okuma ve Anlama Güçlüğünüz Var Sanırım.

Fikir Beyan Edene Demedinizmi İstanbuldan Çeksin Gitsin Diye ¿
Bende Ne Kadar Boş Konuştuğunuzu Basit Bir Örnekle Anlatmaya Çalıştım..
Hala Anlamadıysanız Yapabileceğim Birşey Yok.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Siz Çok Dolusunuzya O Yüzden Bu Zihniyetin Açıklamasından Bi Haber Yaşıyorsunuz.

Yazdığınızımı Diyeyim, Yazılanlarımı Diyeyim YokSelamun Aleykum İkisi Birarada .,. Okuma ve Anlama Güçlüğünüz Var Sanırım.

Fikir Beyan Edene Demedinizmi İstanbuldan Çeksin Gitsin Diye ¿
Bende Ne Kadar Boş Konuştuğunuzu Basit Bir Örnekle Anlatmaya Çalıştım..
Hala Anlamadıysanız Yapabileceğim Birşey Yok.
Neymis işte benim anlamadığım fakat sizin anladığınız zihniyet? Kimmiş o?Söylede bilelim.Gereksiz ve boş yazma.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Neymis işte benim anlamadığım fakat sizin anladığınız zihniyet? Kimmiş o?Söylede bilelim.Gereksiz ve boş yazma.

Boş Yazma Diye Ergenler Gibi Papağanlaşıp Asab Bozmanın Anlamı Yok.

Kim Olduğunu Kim ve Kimlerin Kastedildiğini Pek Ala Biliyorsun Bay Çok Bilmiş İleri Zekalı. Bilmiyorsan Git Ara Araştır.

Ayrıca Değilki Sen ve Senin Gibilere Verilecek Cevabım Yok.
Bu Uslupla Devam Edecek Olursan Muhatap Olma¡

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Boş Yazma Diye Ergenler Gibi Papağanlaşıp Asab Bozmanın Anlamı Yok.

Kim Olduğunu Kim ve Kimlerin Kastedildiğini Pek Ala Biliyorsun Bay Çok Bilmiş İleri Zekalı. Bilmiyorsan Git Ara Araştır.

Ayrıca Değilki Sen ve Senin Gibilere Verilecek Cevabım Yok.
Bu Uslupla Devam Edecek Olursan Muhatap Olma¡
Kendi fikri olmayan, oradan buradan duyduğu çakma bilgilerle gelip ahkam kesen, "ergen, papağan,çok bilmiş" vs.cümlelerle seviyesini belli eden insanlarla muhattap olmam zaten.

• Komik
Reactions: _X_