İatkos ML2 Mountain Lion 10.8.2 Yayınlandı

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Bence tamamen sistemi silme. Öncelikle notlar alarak sistemi stabil bir şekilde kurmaya çalış . Daha sonra baktın tam manasıyla sistemi sıkıntısız kurdun silip tekrardan bu defa cimrilik etmeden biçimlendirip kurarsın. Ama önce stabil bir şekilde kurabil sistemi.

Gerekirse bir gerekirse on kere formatla . Ama pes etme :)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Bence tamamen sistemi silme. Öncelikle notlar alarak sistemi stabil bir şekilde kurmaya çalış . Daha sonra baktın tam manasıyla sistemi sıkıntısız kurdun silip tekrardan bu defa cimrilik etmeden biçimlendirip kurarsın. Ama önce stabil bir şekilde kurabil sistemi.

Gerekirse bir gerekirse on kere formatla . Ama pes etme :)
Benim zaten iAtkos L1 ve L2 için aldığım notlar var. :)
Kağıda yazmıştım bu notları ve her kurulumda bu notlara göz atıyorum o yüzden Mac'e ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum.Not almaktan başka bir işime yaramayacaksa sileceğim. :)
Restore işlemi de bitti şimdi USB'den boot etmeyi bir deneyeyim baktım olmuyor bootloder kurarım ondan sonra silerim. :)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Benim zaten iAtkos L1 ve L2 için aldığım notlar var. :)
Kağıda yazmıştım bu notları ve her kurulumda bu notlara göz atıyorum o yüzden Mac'e ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum.Not almaktan başka bir işime yaramayacaksa sileceğim. :)
Restore işlemi de bitti şimdi USB'den boot etmeyi bir deneyeyim baktım olmuyor bootloder kurarım ondan sonra silerim. :)
artık bi ekran görüntüsü paylaşırsın :p

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] kuruluma geçerken sol üst köşede böyle bir hata veriyor. :(

Eq72a.jpg

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Uzun zamandır beklenen iAtkos ML 10.8.2 yayınlandı arkadaşlar. Siteden alınta yaparaktan ;

>>>> iATKOS ML2'yi indir <<<<

üstad merakımdan soruyorum, bu sitede illegal paylaşıma izin yok. Mac OS sürümleride normalde ücretli olduğuna göre bu paylaım illegal olmuyor mu. yoksa Mac istisna mı tutuluyor..

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
@muratveb kuruluma geçerken sol üst köşede böyle bir hata veriyor. :(

Eq72a.jpg

Dostum bu bootladeri yememiş senin sistem. Farklı bir bootloader kur flash belleğe :) Korkulacak bişey yok yani.

üstad merakımdan soruyorum, bu sitede illegal paylaşıma izin yok. Mac OS sürümleride normalde ücretli olduğuna göre bu paylaım illegal olmuyor mu. yoksa Mac istisna mı tutuluyor..

Yok dostum aslında haklısın . Ama sırf bakın görün beğenirseniz alın kullanın diye böyle bir şey paylaşıyoruz. Sonuçta parasını ödeyip işletim sistemini aldıktan sonra hiç bir şekilde illegal olmuyor. Ama ondan önce sisteme kurup, sistemin çalıp çalışmadığını görmek gerekiyor. Değil mi :)

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Evet arkadaşlar sorunsuz bir şekilde Hp Pavilion DV6 yadigar bilgisayara kurmuş bulunmaktayım iAtkos ML2'yi :D En kısa sürede nasıl kurduğumu videoya çekip siteye koyuyorum :)

Vatana millete hayırlı olsun :) Makinadan bir SS;

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Evet arkadaşlar sorunsuz bir şekilde Hp Pavilion DV6 yadigar bilgisayara kurmuş bulunmaktayım iAtkos ML2'yi :D En kısa sürede nasıl kurduğumu videoya çekip siteye koyuyorum :)

Hayırlı olsun. :)
Benim başıma küçük bir kaza geldi ve iAtkos L1'i tekrar kurdum şimdi klavye istiyor, klavyeyi de birkaç saat sonra arkadaştan alacağım, sonra bende ML'yi kuracağım. :)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7

Hayırlı olsun Murat abi sanırım snow leopardı da aynı masada kurmuştun hatırlıyorum :D

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Hayırlı olsun Murat abi sanırım snow leopardı da aynı masada kurmuştun hatırlıyorum :D

Teşekkür ederim kardeşim. Aynen öyle oldu :D Bu arada anlatım videosunu çektim şuan vimeo'ya uploadlıyorum. En geç 1 saate kadar videoyu yayınlıyorum :) Aynı bilgisayara sahip olanlar videodan faydalanabilecekler.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Teşekkür ederim kardeşim. Aynen öyle oldu :D Bu arada anlatım videosunu çektim şuan vimeo'ya uploadlıyorum. En geç 1 saate kadar videoyu yayınlıyorum :) Aynı bilgisayara sahip olanlar videodan faydalanabilecekler.

Sana bir lenovo z570 mi alsaydım ? :p

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114

Şimdi denemek isterdim ama okulda denemek olmaz, işler ters gidince baya uğraştırabiliyor sonra. :)

Lenovo z570 laptopu olup ta yükleyen olursa bir resimli ya da videolu anlatım bekleriz ama. :D

YavuzKaraman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler Murat bey bu konuyla alakalı bir sorunum var yardımcı olabilirmisiniz müsaitseniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bu laptopa kurabilirmiyim samsung np-sf511-s05tr

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ve birde dvd yerine flash kulanamazmıyım 4 . 89 diyor çünkü

Cem Alpay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sayın murat bey Dediniz tüm yontemleri denededim ama bi turlu olmadı.Sizden özel olarak yardım ıstıyorum yoksa kafayı yemek üzeriyim taktım bikere . 5 tane dvd +r 8gb boşa gıtti. DAha etkili bi görüsme nasıl saglayabılırz acıl beklıyorum

Cem Alpay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
murat bey acıl iletiişime gecmemız lazım lutfen yardım

Necati Emre Alp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar Murat bey söylediğiniz şekilde Transmac yardımıyla indirdiğim iATKOS_ML2 ' yi Dual Dvd 'ye yazdım. Fakat bios ayarlarımı yaptığımda boot etmiyor sorunum nedir acaba . Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
merhabalar Murat bey söylediğiniz şekilde Transmac yardımıyla indirdiğim iATKOS_ML2 ' yi Dual Dvd 'ye yazdım. Fakat bios ayarlarımı yaptığımda boot etmiyor sorunum nedir acaba . Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

sayın murat bey Dediniz tüm yontemleri denededim ama bi turlu olmadı.Sizden özel olarak yardım ıstıyorum yoksa kafayı yemek üzeriyim taktım bikere . 5 tane dvd +r 8gb boşa gıtti. DAha etkili bi görüsme nasıl saglayabılırz acıl beklıyorum

Arkadaşlar TransMac ile sorunsuz bir kurulum gerçekleştiren olamamış ne yazıkki. Bir üst mesajlarımdada belirttiğim gibi Sistemin sanal makinalarla kurulabilen herhangi bir versiyonunu indirin. O indirdiginiz sanal sistem üzerinden kendinize bir USB KURULUM hazırlayın. Tıpkı benim diğer videolarda hazırlayıp kurduğum gibi. O zaman olumlu sonuca daha erken ulaşırsınız. DVD ile kurulumların coğunda boot sorunu oldugundan kesinlikle önermiyorum .

Necati Emre Alp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurulumu gerçekleştirdim fakat ekran kartımı yükleyemedim ben L2 kurdum doğru modelde olduğuna eminim ama olmuyor leptop modelim dell inspiron n5010

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] senin anlattığın şekilde herşeyi yaptım. iatkos ml2 yi usb belleğe restore ettim.
Sonra bootloder yükledim iatkos.me de anlatılan şekilde.
İşlem sorunsuz gerçekleşti.
Notebook ta sorunsuz şekilde boot olurken masaüstü pc de boot olmuyor..
ubb0.... done
usb1.. done
....

yazıyor öyle kalıyor.

Anakart asus P8Z77-V LX
işlemci Intel Core i5 3570K

Sanırım uefi bios la ilgili bir sorun var.
Nasıl çözebilirim bu sorunu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
suan sistemimde iatkosv7 var bunu kullanarak iatkos ml2 usb diskini nasil olusturabilirim? boot problemi yasiyorum bende

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
@muratveb senin anlattığın şekilde herşeyi yaptım. iatkos ml2 yi usb belleğe restore ettim.
Sonra bootloder yükledim iatkos.me de anlatılan şekilde.
İşlem sorunsuz gerçekleşti.
Notebook ta sorunsuz şekilde boot olurken masaüstü pc de boot olmuyor..
ubb0.... done
usb1.. done
....

yazıyor öyle kalıyor.

Anakart asus P8Z77-V LX
işlemci Intel Core i5 3570K

Sanırım uefi bios la ilgili bir sorun var.
Nasıl çözebilirim bu sorunu ?

Chameleon olmuyorsa eğer diğer bootloaderleride bir deneyin isterseniz kexts.com'daki Chimera yada Clover'i

- - - Mesaj Güncellendi - - -

suan sistemimde iatkosv7 var bunu kullanarak iatkos ml2 usb diskini nasil olusturabilirim? boot problemi yasiyorum bende

Sizde anlatımı yaptığım bu videoyu örnek olarak izleyerek benzer bir işlem yapabilirsiniz.

İşlem sonunda yapmanız gereken tek şey; ayrıca usb belleğe bir bootloader kurmak olacak. Chameleon,Chimera yada Clover gibi. :wink:

[video=youtube;vgxiaWlJhE0]https://www.youtube.com/watch?v=vgxiaWlJhE0&list=UU1dQ93AGxED2ZNVN2jOSUIA&index=13[/video]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kurulumu gerçekleştirdim fakat ekran kartımı yükleyemedim ben L2 kurdum doğru modelde olduğuna eminim ama olmuyor leptop modelim dell inspiron n5010

Dostum ekran kartının modelini kexts.com'da arat ve bulduğun kext'leride kext utility ile sisteme kur. Ekran kartının nolduğunu bilmediğim için tam olarak bişey söyleyemiyorum açıkçası.

Necati Emre Alp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
muratbey ben şimdi hocamdan mac os x orjinal cd alıcam kurabilirmiyim onu peki pc me ?

Son mesajlar