IAtkos ML2 Mountain Lion 10.8.2 HP Pavilion DV6920ET Kurulumu [VIDEOLU ANLATIM]

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Abi, sistemi kuruyorum ama bios ekranları geçtikten sonra ekran kararıyor. Görüntü yok. Eğer görüntü olsaydı ekran kext'ini yükleyebilirdim.

Sistemi -v -f -x üçlü komutuyla açmayı dene bakalım açılırsa zaten devamını getirirsin verbose moddan.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] abi, yine aynı durum. Söylemeyi unuttum Rootloader menüsü ekrana gelmiyor. Bios yazıları geçiyor sonra Apple simgesi veya rootloader gelmiyor. Dediğiniz komutlarıda uyguladım olmadı.

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yapamazsınız. Ancak Windows altında sanal bir sistem kurarak belki olabilir ama onun dışında pek bi yolu yok bildiğim . Aslında varda o yöntemlede usb ile kurulum yapabilen daha göremedim .
Abi Allah aşkına şunu bir dvdye çekte yolla :) Windows altında USBye boot edemiyorum madem :(

edoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm usb ye nasıl yazdığınızı kısa bi şekilde anlatabilirmisiniz? teşekkürler

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Elinize sağlık çok güzel bir video olmuş benimde canım çekti kurmak istiyorum ama bir windowstan + ları nelerdir neler yapabiliriz .Birde kurulumda grafik kartlarının driverlerlerini gösterirken intel + ati seçeneğini gördüm demekki çift ekran kartlı sistemlere de kurulabiliyor ordan bir heves geldi bir güç geldi hissettim kurabilirim diye ama bakalım.

turan2691

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle arkadaslar daha önce osx86 kurmak istemiş fakat bılgısayardan dolayı basarız olmustum fakat sımdı elımdekı bılgısayar ile deneyecegım fakay sormak ıstedıgım bır sey var çift ekran kartlı laptoplarda başarılı olma sansımız nedir birde hangi sürümü kurmalıyım bu özellikteki laptop için

Intel® Core™ i7-3630QM 4-Cores; 6MB L3; 2.30GHz > 3.30GHz; 1600 MHz; 45W; 22nm :
Intel® HM77 Chipset
Intel Smart Response Teknolojisi desteği içerir.
2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 660M 128-Bit DX11
15.6" Full HD ( 1920 x 1080 ) Mat LED Ekran :
16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL9 SODIMM :
120GB Kingston HyperX SSD Disk 6GB/sn
750GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Windows'tan belleğe boot edemiyorum. TransMac yazılımı ile flash belleği restore ediyorum .dmg dosyası ile. BIOS tan flash belleği ilk sıraya aldım boot listesinde hatta F11 den direk Flash bellekten boot u seçtim ama yine de işe yaramadı.

edoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler ben virtual boxa mac osx i kurup ondan sonra usbye restore ettim sistemi.

ancak kurulumu yaptıktan sonra bluetooth yazısından sonra resetting ıocatalogue yazıyo ve yle kalıyo.resmini aşağıya yükledim. yardım edebilirseniz sevinirim. bir türlü açamadım sistemi.

http://a1302.hizliresim.com/16/b/jzg5t.jpg

drtimur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle iatkos vml2 kurulumunu 20 ye yakin kez denedim bir hafta boyunca pc donanimim cpu=i 7 2600/ grafikkarte=nvidia gforce 1gb /8 gb RAM/ 2TB HDD/kesinlikle ses ve grafik karti calismiyor,ses hic yok,grafikkarti i zaten mac desteklemiyor bugün e-bay dan ATI Ultimate Radeon HD 2600 XT, 512MB buldum motherboard umun tek PCIe si var 130 euro imis alacam ve kuracam insallah ses gelir ve grafikkartida calisir

sizin yorumlariniz nedir? arkadaslar calisir mi? 130 euro yu cöpe atmis olurum? saygilar ivedi cevaplarinizi bekliyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bazi forumlarda iatkos ml2 nin nvidia geforce 250 üstünü destekledigi yaziyor belki leptap lari destekleyor olabilir ama benim pc de yani masasa üstü(desktop-lepat degil)nvidia geforce 550 GTX i desteklemiyor. nasip cevaplarinizi

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] abi sana bir soru sormak istiyorum ben iatkos l2 kurmaya çalışıyorum fakat cdden boot ettim elmanın olduğu ekranda kaldı altında dönüp duruyo o yuvarlak sorun ne sence

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
@muratveb abi sana bir soru sormak istiyorum ben iatkos l2 kurmaya çalışıyorum fakat cdden boot ettim elmanın olduğu ekranda kaldı altında dönüp duruyo o yuvarlak sorun ne sence

Dostum dvd bootlarında genelde sorun oluyor. Eğer ısrarla bu işi yapmak istiyorum diyorsanız öncelikle sanal bir makinaya kurun sistemi. Daha sonra sanal makinadan da usb belleğe kurun o zaman hiç bir sorun sıkıntı yaşamadan kurabilirsiniz muhtemelen.

Boot sorunu yaşayan tüm arkadaşlarıma önerim VMWare , VirtualBox..vs sanal sistemler için hazırlanmış bazı mac sürümleri var arkadaşlar. Onlardan birini temin edin önce sanal olarak kurun ordanda kendinize normal bir usb kurulumu hazırlayın..

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Dostum dvd bootlarında genelde sorun oluyor. Eğer ısrarla bu işi yapmak istiyorum diyorsanız öncelikle sanal bir makinaya kurun sistemi. Daha sonra sanal makinadan da usb belleğe kurun o zaman hiç bir sorun sıkıntı yaşamadan kurabilirsiniz muhtemelen.

Boot sorunu yaşayan tüm arkadaşlarıma önerim VMWare , VirtualBox..vs sanal sistemler için hazırlanmış bazı mac sürümleri var arkadaşlar. Onlardan birini temin edin önce sanal olarak kurun ordanda kendinize normal bir usb kurulumu hazırlayın..

Abi kurabileceğim bir sanal sistem linki var mı internette bulduklarım .exe uzantılı isoları yok mu acaba

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
öncelikle arkadaslar daha önce osx86 kurmak istemiş fakat bılgısayardan dolayı basarız olmustum fakat sımdı elımdekı bılgısayar ile deneyecegım fakay sormak ıstedıgım bır sey var çift ekran kartlı laptoplarda başarılı olma sansımız nedir birde hangi sürümü kurmalıyım bu özellikteki laptop için

Intel® Core™ i7-3630QM 4-Cores; 6MB L3; 2.30GHz > 3.30GHz; 1600 MHz; 45W; 22nm :
Intel® HM77 Chipset
Intel Smart Response Teknolojisi desteği içerir.
2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 660M 128-Bit DX11
15.6" Full HD ( 1920 x 1080 ) Mat LED Ekran :
16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL9 SODIMM :
120GB Kingston HyperX SSD Disk 6GB/sn
750GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB

Arkadasim elindeki bilgisayar Asus mu benim laptopta Asus n53sn modeli bende calisiyor sadece nvidia ekran kartin calismiyacaktir kendi pcne modeline gore kext varmi bir bak internetten bazi arkadaslar paket halde yayinliyor belki vardir yada tek tek indireceksin

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Cevap verebilecek kimse var mı lütfen sanal makinaya nasıl iatkos kurabilirim nerden indirebilirim bu isoyu

Bircan83

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. İatkos.me adlı sitedeki yönergeleri okuyarak Win8 ve iatkos ml2 yi sorunsıuz bir şekilde kurdum. Fakat bilgisayarı açtığımda hangi sistemi seçeceğime dair bir seçenek yok direkt windowsu açıyor. Ben de bilgisayarı iatkos dvd sinden başlatarark oradan f8 e basıp iatkosun kurulu olduğu harddisk bölümünden başlatıryorum. Linuxtaki grub ekranı gibi bunun da kolay bir yolu varmı?

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] merhaba

vmware ile OS X Mountain Lion 10.8.2 kullanıyorum şu an.
Ancak normal makinede kullanmak istiyorum.

Bu sistem üzerinden usb belleğe iaktos ml2 imajını yazdırmak istiyorum. Ancak şöyle bir sorun var.
Elimde blunan iaktos ml2 image dosyasını sanal makinede çalışan OS X Mountain Lion 10.8.2 üzerinde usb belleğe yazdırsam bile benim yine cd ile ilk açılışı yapıp Usb de bulunan iaktos ml2 yi açmam lazım.

Ancak pc de CD-DVD sürücüsü yok. Yani bütün işlemi sadece usb bellek üzerinden halledebilmem lazım.

Varmıdır bir yolu ?

Cevap verebilecek kimse var mı lütfen sanal makinaya nasıl iatkos kurabilirim nerden indirebilirim bu isoyu

Google da ''OS X Mountain Lion 10.8.2 VMware Image'' diye aratın bulursunuz.

Sonrası vmware player i kurmak ve indirdiğiniz image dosyasını programla açmak.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
@muratveb merhaba

vmware ile OS X Mountain Lion 10.8.2 kullanıyorum şu an.
Ancak normal makinede kullanmak istiyorum.

Bu sistem üzerinden usb belleğe iaktos ml2 imajını yazdırmak istiyorum. Ancak şöyle bir sorun var.
Elimde blunan iaktos ml2 image dosyasını sanal makinede çalışan OS X Mountain Lion 10.8.2 üzerinde usb belleğe yazdırsam bile benim yine cd ile ilk açılışı yapıp Usb de bulunan iaktos ml2 yi açmam lazım.

Ancak pc de CD-DVD sürücüsü yok. Yani bütün işlemi sadece usb bellek üzerinden halledebilmem lazım.

Varmıdır bir yolu ?

Google da ''OS X Mountain Lion 10.8.2 VMware Image'' diye aratın bulursunuz.

Sonrası vmware player i kurmak ve indirdiğiniz image dosyasını programla açmak.

CD ile neden ilk açılışı yapasınız ki ? Hazırladığınız usb kurulumunun üzerine Chameleon bootloader kurup cd/dvd gereksinimi olmadan direkt sistemi usb bellek üzerinden boot edebilirsiniz. Önce usb belleğe restore edin imajı. Daha sonra myhack..vs bir yönteme başvurun. Ve dediğim gibi Chameleon bootloaderin son sürümünü kexts.com'dan indirip yine hazırladığınız usb belleğe kurun.

Kolay gelsin :)

Merhaba arkadaşlar. İatkos.me adlı sitedeki yönergeleri okuyarak Win8 ve iatkos ml2 yi sorunsıuz bir şekilde kurdum. Fakat bilgisayarı açtığımda hangi sistemi seçeceğime dair bir seçenek yok direkt windowsu açıyor. Ben de bilgisayarı iatkos dvd sinden başlatarark oradan f8 e basıp iatkosun kurulu olduğu harddisk bölümünden başlatıryorum. Linuxtaki grub ekranı gibi bunun da kolay bir yolu varmı?

Öncelikle aynen f8 ile sistemi açın daha sonra mac'teyken Chameleon bootloaderin son sürümünü kurup resetleyin . Sorun hallolmuş olacaktır. Tabi tek bir hdd'yi ikiye bölüp ikinci partitiona mac kurmadıysanız. Öyle yapmışsanız eğer önce HDD'yi ikiye bölecek , Windows 8'i D bölümüne Mac OS X'i ise C bölümüne kurarsanız birincil sistem olacağı için ve dolayısıyla bootloader kurmuş olacağınızdan size hangi işletim sistemiyle başlatayım diye Mac OS X'e kurduğunuz bootloader soracaktır.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
CD ile neden ilk açılışı yapasınız ki ? Hazırladığınız usb kurulumunun üzerine Chameleon bootloader kurup cd/dvd gereksinimi olmadan direkt sistemi usb bellek üzerinden boot edebilirsiniz. Önce usb belleğe restore edin imajı. Daha sonra myhack..vs bir yönteme başvurun. Ve dediğim gibi Chameleon bootloaderin son sürümünü kexts.com'dan indirip yine hazırladığınız usb belleğe kurun.

Kolay gelsin :)

Teşekkürler hocam.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Murat abi ben usb de hazırladım yine olmadı hata şu : boot cache control unable to open /var/db/ Boot cache playlist 2 no such file or directory

Ne yapmam lazım [MENTION=74155]muratveb[/MENTION]

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
İATKOS ML3U çıktı arkadaşlar haberiniz olsun.
Diğer iatkos sürümleri uefi bios ankartlarda sorun çıkarabiliyordu.
Ben ml3u sürümüyle sorunsuz kurulum yaptım.
Hiçbirşeye dokunmadım direk kurdum.
Sadece ekran kartımı tanıtamadım henüz.
Sapphire HD 7850 2GB O.C 7mb görünüyor ve çok ağır çalışıyor sistem.
Ekranda dalganlanmalar oluyor.
O sorunuda çözersem 10 numara olacak. [MENTION=74155]muratveb[/MENTION] İatkos ml3u incelemesi isteriz :)

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
İATKOS ML3U çıktı arkadaşlar haberiniz olsun.
Diğer iatkos sürümleri uefi bios ankartlarda sorun çıkarabiliyordu.
Ben ml3u sürümüyle sorunsuz kurulum yaptım.
Hiçbirşeye dokunmadım direk kurdum.
Sadece ekran kartımı tanıtamadım henüz.
Sapphire HD 7850 2GB O.C 7mb görünüyor ve çok ağır çalışıyor sistem.
Ekranda dalganlanmalar oluyor.
O sorunuda çözersem 10 numara olacak. @muratveb İatkos ml3u incelemesi isteriz :)

Dostum dün gece dosyayı çektim torrentten. Hafta sonu fırsat bulursam eğer bir kaç deneme yapar olumlu sonuç alırsam bir videolu kurulum hazırlayabilirim belki . :)