Huawei P Smart 2018

Bu konuyu okuyanlar

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Arkadaşlar bu telefonu 2018 Aralık ayında aldığımda içerisinde android 8.0 vardı ve telefon iyiydi hızlıydı yani kullanılabilir durumdaydı fakat sonradan bir kaç güncelleme aldı bende daha iyi olur diye güncellemeleri yaptım Android 9 oldu ama çok aşırı yavaşladı telefon kasıyor. Hard format falan aklınıza ne gelirse yaptım aynı değişmiyor google chrome internete girerken bile kasma donma yapıyor.
Sorum şu bu telefonu tekrar ilk aldığım günkü gibi stock haline getirebilir miyim?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Arkadaşlar bu telefonu 2018 Aralık ayında aldığımda içerisinde android 8.0 vardı ve telefon iyiydi hızlıydı yani kullanılabilir durumdaydı fakat sonradan bir kaç güncelleme aldı bende daha iyi olur diye güncellemeleri yaptım Android 9 oldu ama çok aşırı yavaşladı telefon kasıyor. Hard format falan aklınıza ne gelirse yaptım aynı değişmiyor google chrome internete girerken bile kasma donma yapıyor.
Sorum şu bu telefonu tekrar ilk aldığım günkü gibi stock haline getirebilir miyim?
Stock ROM var ise yükleyebilirsiniz tabi ki. Cihazınızın model koduna uygun Stock ROM'u yüklerseniz, yine Android Oreo olur.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Kardeşimde aynı telefon var hiç bir sorunu yok. Bende P Smart 2019 var ve benzer sorunlar var. Benim kanımca Huawei kaynaklı problemler.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bu sayfadan cihazınızın model koduna uygun ROM'u cihazınıza flashlayabilirsiniz. Tabi önce Bootloader kilidini açıp TWRP kurmanız gerekecek.
https://gsmturkey.net/threads/huawei-p-smart-stock-rom.1459/

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Tekrar stock haline nasıl döndürebilirim bilen var mı?

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Root mu yapmam lazım yani?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
FIG-LX1 için mi yoksa başka model için mi, cihazın tam modeli ne?
@ThorJ , bu cihaz yazılım seçer yani tam model gerekli ve Bootloader açma işlemi Huawei modellerinde ADB ile değil daha farklı bir şekilde olur, onada bakmalı.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
FIG-LX1 modeli bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sayfadan cihazınızın model koduna uygun ROM'u cihazınıza flashlayabilirsiniz. Tabi önce Bootloader kilidini açıp TWRP kurmanız gerekecek.
Bu dediğin şeyleri yaparken telefonu bozma ihtimalimiz yüzde kaç?

Son düzenleme:

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Çok uğraştıran birşey herhalde ya aman boşver vazgeçtim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Cihazı eski haline getirmek için tek yol custom rom ama huawei bootloader kilidini açmadığı için o da olmuyor maalesef.Senin için tek ihtimal bu cihazdan kurtulup kendine yeni cihaz almaktìr.Daha önce söyledim yine söylüyorum Huawei nin orta seviye cihazları alìnmaz.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Bende zaten Xiaomi redmi note 8 pro var. Huawei eski telefonum duruyor ama tabi ikinci telefon olarak

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Bootloader kilidini nasıl açacam ve TWRP yi nasıl yükleyecem. Stock ROM indirdim nasıl kuracam?