Bu konuyu okuyanlar

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Evet başlıktan da anlaşıldığı gibi öncelik F/P [Fiyat/Performans], aklımda bir çok vardı. [Bütçe 2.000TL, fanatiği olabileceğim bir telefon olursa eğer 2.500TL'ye kadar çıkabilir en fazla] Huawei mate 20 lite, Huawei P Smart 2019, Huawei Y9 Prime 2019, Samsung A50, Xiaomi Redmi Note 7. Bunları karşılaştırmıştım. [Huawei seçmeme sebebim, google ile aralarında olan olayın tam bir kesinliğe kavuşmaması beni strese sokuyor ve kirin işlemcilere pek sıcak bakamıyorum.] Aklıma en çok yatanı Xiaomi Redmi Note 7 128GB düşünüyorum, fakat 2K para, Xiaomi Redmi Note 7 64GB'ise 1.500TL civarı, sırf 64GB fazla alan için 500TL değer mi aklımda kalan sorulardan birisi bu. (bundan sonra kısaltma kullanacağım artık.)
Ve bir arkadaşım ise F/P yerine F/K (Fiyat/Kalite) alman daha iyi olmaz mı dedi, bu yüzden bakış açım biraz değişti. Ama gene de mümkün mertebe F/P telefon arıyorum.
İstediğim özellikler;
~En az 64GB mümkünse 128GB (demeyin 64GB anladık 128GB abartma falan, fotoğraf orta ama video çok fazla çeken birisiyim, malum kaliteli çekim çok yer kaplıyor)
~Kamerası fotoğraf anlamında da video anlamında da harika olmalı, geceleri falan.
~Oyunlarda yüksek grafikte harika performans beklemiyorum açıkçası, orta ayarlarda beni sabahlara kadar oynasam bile sıkıntıya sokmayacak performans istiyorum.
~Parmak izi olmalı, güvenlik açısından kendi parmak izi ile uygulama kilitlemesi olursa sevinirim.
~~Mümkünse USB/Type-C kullanılmalı, jack girişi olursa iyi olur.
~~Şarjı uzun gitmeli beni yarı yolda asla bırakmamalı.
[Telefonun güncelliği mükemmel olmalı, mümkünse aldığımda bile android 9.0 (pie) yüklü gelmeli.]
Bu özellikleri Xiaomi Redmi Note 7'de buldum, ve açıkçası hoşuma da gitti. Fakat dediğim gibi 64GB 1.500TL civarı iken 128GB 2.000TL civarı olması benim kafamı karıştırıyor. Ve bu beni başka telefonlara bakma düşüncesine yönlendiriyor, yani 2.000TL'ye bu özelliklerle (tabi ki 128GB) başka hangi telefonları alabilirim bi'bakmak istiyorum.
Eğer ki gözüme başka F/P telefonu kestiremez isem %99 ihtimal ile Xiaomi Redmi Note 7 alacağım. Sonraki zamanlarda ise biraz daha düşünüp Xiaomi'nin akıllı bileklik veya akıllı saatlerine bakıp fiyatını uygun gördüklerimi almayı düşünüyorum.
Ekran sıkıntı değilse Mi A3 de düşünülebilir.

Muhammed137

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alırsam mutlaka 128GB almam lazım, şimdi fark ettim;
Xiaomi Mi 9T 128GB 2.650TL
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128GB 2.600TL'ye alınabiliyor, aklıma fiyatı yüzünden RN 8 Pro yatmıştı fakat şimdi ikisi de aynı fiyat oldu, sizce hangisini almalıyım, ve neden? Epeyden karşılaştırma yaptım ve amoled vs ips lcd olduğunu fark ettim ilk önce, bildiğim ve tekrardan araştırdığım kadarıyla amoled ekranlar yeni olduğu için ömrü kısa ve güneşte kötü oluyormuş, o yüzden RN 8 Pro bir adım öne geçti. Sonrasında ise temel donanımın genelinde ve özellikle işlemci kısmında Mediatek Helio G90T ile öne geçiyor. Suya dayanıklılık (IPX2) ve toza dayanıklılık (IP5X) sadece RN 8 Pro'da var.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Alırsam mutlaka 128GB almam lazım, şimdi fark ettim;
Xiaomi Mi 9T 128GB 2.650TL
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128GB 2.600TL'ye alınabiliyor, aklıma fiyatı yüzünden RN 8 Pro yatmıştı fakat şimdi ikisi de aynı fiyat oldu, sizce hangisini almalıyım, ve neden? Epeyden karşılaştırma yaptım ve amoled vs ips lcd olduğunu fark ettim ilk önce, bildiğim ve tekrardan araştırdığım kadarıyla amoled ekranlar yeni olduğu için ömrü kısa ve güneşte kötü oluyormuş, o yüzden RN 8 Pro bir adım öne geçti. Sonrasında ise temel donanımın genelinde ve özellikle işlemci kısmında Mediatek Helio G90T ile öne geçiyor. Suya dayanıklılık (IPX2) ve toza dayanıklılık (IP5X) sadece RN 8 Pro'da var.
bende sana soruyorum sence 64 mü almalıyım 128 mi almalıyım çok foto ve video çeken biri değilim 64 gb yeteceğini düşünüyorum lakin 1 sene sonra 64 gb yetersiz kalacak çünkü uygulama boyutları büyüyor arada ne kadar fiyat var sizce 128 alınır mı ?

Muhammed137

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende sana soruyorum sence 64 mü almalıyım 128 mi almalıyım çok foto ve video çeken biri değilim 64 gb yeteceğini düşünüyorum lakin 1 sene sonra 64 gb yetersiz kalacak çünkü uygulama boyutları büyüyor arada ne kadar fiyat var sizce 128 alınır mı ?
Bence kesinlikle 128GB, 64GB yeterli gözükse bile bence ikimize de yetmez, çünkü çok foto ve video çeken kişileriz, ki herkes biliyorsun kaliteli video/fotoğraf boyutu büyük olur, ve ben açıkçası SD kart ile falan uğraşmak istemiyorum. Direk 128GB alacağım.
Bu arada gittigidiyor'da 2.600TL'ye satılıyor Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128GB (İthalatçı garantili) fakat duydum ki Ritzy diye bir teknik servis bakıyormuş ve kimse memnun değilmiş.
Burada başka bir satıcı 100TL fark ile tekrardan RN 8 Pro 128GB (İthalatçı garantili) satıyor, fakat burada hangi teknik servis sorumlu bilgim yok.
Burada ise RN 8 64GB bulunuyor. 2.000TL'ye alabilirsin, fakat 64GB ve Pro değil, alacağımı sanmam.
Eğer paran 64GB'a yetecekse bence başka modellerden 128GB almayı deneyebilirsin, şöyle bir artısı da var SD kart desteği mevcut, uğraşırım diyorsan 64GB alabilirsin.
Acaba Xiaomi Türkiye Garantili çıkmasını bekleyip öyle mi satın almalıyız ki? Fakat bu seferde eminim en az 2.800TL olur gibi.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Samsung M30'u bir incele.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence kesinlikle 128GB, 64GB yeterli gözükse bile bence ikimize de yetmez, çünkü çok foto ve video çeken kişileriz, ki herkes biliyorsun kaliteli video/fotoğraf boyutu büyük olur, ve ben açıkçası SD kart ile falan uğraşmak istemiyorum. Direk 128GB alacağım.
Bu arada gittigidiyor'da 2.600TL'ye satılıyor Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128GB (İthalatçı garantili) fakat duydum ki Ritzy diye bir teknik servis bakıyormuş ve kimse memnun değilmiş.
Burada başka bir satıcı 100TL fark ile tekrardan RN 8 Pro 128GB (İthalatçı garantili) satıyor, fakat burada hangi teknik servis sorumlu bilgim yok.
Burada ise RN 8 64GB bulunuyor. 2.000TL'ye alabilirsin, fakat 64GB ve Pro değil, alacağımı sanmam.
Eğer paran 64GB'a yetecekse bence başka modellerden 128GB almayı deneyebilirsin, şöyle bir artısı da var SD kart desteği mevcut, uğraşırım diyorsan 64GB alabilirsin.
Acaba Xiaomi Türkiye Garantili çıkmasını bekleyip öyle mi satın almalıyız ki? Fakat bu seferde eminim en az 2.800TL olur gibi.
Hocam 64 gb bana yeter ben foto video ceken biri değilim foto ve video manyağı olan benim ablam zaten RN8 Pro'yu ablam için düşünüyorum benim için micro sd girişi olup olmaması önemli değil 5 yıllık 5s kullanıcısı olarak micro sd olmamasına alışkınım zaten