HTC U11 mi Samsung Galaxy S8 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Daha önce S8 hakkında fikir danışmak için konu açmıştım. Aklımda S8 almak vardı kararımı vermiştim ama HTC U11'i bekledim. İncelemelerde gördüğüm kadarıyla gayet güzel bir cihaz olmuş. 2 cihazın da birbirine göre artıları eksileri var. Bunları sizinle paylaşmak isterim;

S8'in muazzam tasarımına artık değinmeye gerek yok bence(Çerçevesiz sonsuz ekran)
2 cihaz da kamera olarak çok iyi ve eşdeğer.
U11'in ses deneyimi inanılmaz ve şu an için rakipsiz.
U11'in ''Edge Sense''adı verilen sıkma özelliği var. Telefona yanlardan basınç uygulayarak istediğimiz(ayarladığımız) bir uygulamayı hızlı bir şekilde açabiliyoruz.
S8'in 18.5-9 ekran oranı bir çok uygulamada sıkıntı çıkarıyor.(Ekranın tamamını kullananama sorunu).
U11'in parmak okuyucusu önde S8'in arkada ve ulaşılması biraz zor bir yerde.(Pratik değil)
Kapasitif tuşlar sayesinde U11'in ekranını her şartta kayıpsız 5.5 inc olarak kullanabiliyoruz.
U11'in ekran gövde oranı S8'e göre baya düşük kalıyor e tabi S8'in çerçevesiz ekranıyla kıyaslanmaz ama çerçeveler benim için çok da önemli değil artı U11'in çerçevelerinin çok da kötü olduğunu düşünmüyorum.(Çerçeveler bana güven aşılıyor).
S8'in oldukça kullanışlı ama bir o kadar da sistemi yoran bir arayüzü var U11 ise gayet sade, akıcı ve kararlı(kimine göre basit, sıkıcı ve kullanışsız) arayüzüne sahip.
S8'in oldukça kullanışlı ve çeşitli uygulamaları var buna karşılık HTC kendi galeri ve müzik gibi uygulamalarına artık sahip değil.(3. parti uygulamalar devreye giriyor.)
S8 oldukça kırılgan bir yapıya sahip. U11 de artık cam kasaya sahip ama S8'e göre çok daha dayanıklıdır diye düşünüyorum.
Şarj ömürleri birbirine oldukça yakın. Fiyat konusunda da aralarında çok bir fark yok.
HTC'nin Türkiye'de belli bir kitlesi var gidip de herkes HTC alayım kafasında değil. Samsung'un ülkemizdeki popüleritesini konuşmaya bile gerek yok.
Durumlar böyleyken 2 telefon da beni üzmez tabi ki ama her 2 cihazı da alamayacağım için bir seçim yapmam gerek. Gönlüm 2 cihaza da %50-%50 oranında yatkın.:( Sizin fikirleriniz, eklemek ya da çıkarmak istediğiniz şeyler nelerdir acaba?

M

Murat Burç

SDN Okuru
HTC 11 çok daha dayanıklı değil. Bakın eminim yüz üstü düşmelerde S8 çok daha rahat iç ekranı korur. Bunu S7 Edge ve Note 7'nin drop testlerinde gördüm. Note 7 50 defa düşse dahi ekrana çok bir şey olmuyorken HTC 10 38 defa yüz üstü düşüşte gidiyordu.

U11 alınabilir ben olsam S8 seçerdim. Bu kadar güçlü işlemcilerde arayüz konusunu konuşmaya gerek yok bence.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
S8 Şundan dolayı kırılgan: Incecik çerçevelerden dolayı telefon köşesi üzerine düşse dahil ekrana zarar verme ihtimali olabilir.
Asıl konuya dönersek HTC sırf sesi için alınır ve Performansı da çok iyi ama fiyat s8'den pahalıydı diye hatırlıyorum. S8 bataryada alır. Uzun ömürlülükte benim tercihim HTC olur ama Samsung da üzmez.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Daha önce S8 hakkında fikir danışmak için konu açmıştım. Aklımda S8 almak vardı kararımı vermiştim ama HTC U11'i bekledim. İncelemelerde gördüğüm kadarıyla gayet güzel bir cihaz olmuş. 2 cihazın da birbirine göre artıları eksileri var. Bunları sizinle paylaşmak isterim;

S8'in muazzam tasarımına artık değinmeye gerek yok bence(Çerçevesiz sonsuz ekran)
2 cihaz da kamera olarak çok iyi ve eşdeğer.
U11'in ses deneyimi inanılmaz ve şu an için rakipsiz.
U11'in ''Edge Sense''adı verilen sıkma özelliği var. Telefona yanlardan basınç uygulayarak istediğimiz(ayarladığımız) bir uygulamayı hızlı bir şekilde açabiliyoruz.
S8'in 18.5-9 ekran oranı bir çok uygulamada sıkıntı çıkarıyor.(Ekranın tamamını kullananama sorunu).
U11'in parmak okuyucusu önde S8'in arkada ve ulaşılması biraz zor bir yerde.(Pratik değil)
Kapasitif tuşlar sayesinde U11'in ekranını her şartta kayıpsız 5.5 inc olarak kullanabiliyoruz.
U11'in ekran gövde oranı S8'e göre baya düşük kalıyor e tabi S8'in çerçevesiz ekranıyla kıyaslanmaz ama çerçeveler benim için çok da önemli değil artı U11'in çerçevelerinin çok da kötü olduğunu düşünmüyorum.(Çerçeveler bana güven aşılıyor).
S8'in oldukça kullanışlı ama bir o kadar da sistemi yoran bir arayüzü var U11 ise gayet sade, akıcı ve kararlı(kimine göre basit, sıkıcı ve kullanışsız) arayüzüne sahip.
S8'in oldukça kullanışlı ve çeşitli uygulamaları var buna karşılık HTC kendi galeri ve müzik gibi uygulamalarına artık sahip değil.(3. parti uygulamalar devreye giriyor.)
S8 oldukça kırılgan bir yapıya sahip. U11 de artık cam kasaya sahip ama S8'e göre çok daha dayanıklıdır diye düşünüyorum.
Şarj ömürleri birbirine oldukça yakın. Fiyat konusunda da aralarında çok bir fark yok.
HTC'nin Türkiye'de belli bir kitlesi var gidip de herkes HTC alayım kafasında değil. Samsung'un ülkemizdeki popüleritesini konuşmaya bile gerek yok.
Durumlar böyleyken 2 telefon da beni üzmez tabi ki ama her 2 cihazı da alamayacağım için bir seçim yapmam gerek. Gönlüm 2 cihaza da %50-%50 oranında yatkın.:( Sizin fikirleriniz, eklemek ya da çıkarmak istediğiniz şeyler nelerdir acaba?
Ekran kasa oranını ve arayüzü dert etmiyormuşsunuz ki bunlar bence HTC nin S8'e göre kötü yanları sadece . Yani alabilirsiniz U11

Ben S8 tercih ederim ama arayüz ve ekran kasa oranı önemli benim için .

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
s8 çok başka bi olay ya. alın bence s8 o tasarım yeter.

Istırırım onu

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Istırırım onu
Alemsiniz :D
--- Gönderi Güncellendi ---
S8 Şundan dolayı kırılgan: Incecik çerçevelerden dolayı telefon köşesi üzerine düşse dahil ekrana zarar verme ihtimali olabilir.
Asıl konuya dönersek HTC sırf sesi için alınır ve Performansı da çok iyi ama fiyat s8'den pahalıydı diye hatırlıyorum. S8 bataryada alır. Uzun ömürlülükte benim tercihim HTC olur ama Samsung da üzmez.
Aslında yaptığım araştırmalara göre U11'in batarya performansı bir tık daha önde. S8'in batarya performansından memnun olmayan bir kitle var kullanıcı kulüblerinde.
Çoğu kişi HTC'nin arayüzünü beğenmiyor ama bence çoğu markaya göre daha akıcı ve uzun ömürlü.;) Sanırım gerçekten yazı tura atacağım :oops:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
S8 daha dayanıklı. Batarya süreleri ile ilgili video izleyenler yeşillendirebilirse güzel olur. Dostum bir telefona 4k para veriyorsun az da olsun hava at değil mi? Elinde Htc u11 görseler aa bu htc u11 demezler.
Müzik dinleyen biriysen U11 i öneririm ama.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Harbiden zor soru ya. Sanırım bu senenin en zorlayacak sorularının içinde yer alıcak ''Htc U11 mi S8 mi ''
Ama benim gönlüm sesten yana. O ses deneyimini htc 10 da bir kez yaşadım. O yüzden HTC U11 alırdım ben

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S8 daha dayanıklı. Batarya süreleri ile ilgili video izleyenler yeşillendirebilirse güzel olur. Dostum bir telefona 4k para veriyorsun az da olsun hava at değil mi? Elinde Htc u11 görseler aa bu htc u11 demezler.
Müzik dinleyen biriysen U11 i öneririm ama.
Aslında U11'in arka tasarımı da oldukça şık. Kırmızı ve mavi renkli olanlar ben buradayım diyor. Ama tabi sadece arka taraf. Ön taraf oldukça sade.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747

Istırırım onu
siyah çerçeveler olmasa g8'de(ekranda bulunuyor), Huawei G8, S8'in kardeşi diyebilirim... 3000 tl yatıracağınıza tasarım için, alırım g8 bakarım keyfime.

1z6IKrCVTiqY35NJ8ztFfA.png
322970.jpg

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Ha dersen ben daha fazla para vermek istiyorum ses kasıcam cs de,sabah akşam müzik kasıcam,o kulaklık hiç çıkmıcak telefondan falan dersen alternatif= HTC U11 64 GB (HTC Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
= Zore Htc U11 Nano 330 Derece Bükülen 9H Ekran Koruyucusu Fiyatı
= Teleplus HTC U11 ince Silikon Kılıf Fiyatı - Taksit Seçenekleri
=3714 tl
Tercih Senin.
Yuh S8 3199 liraya kadar düştü mü ya :D
Bu arada hocam Nano glass ile Buff ekran koruyucular denk bir kalitede mi ?
Buff önermiyorum buff cam koruyucudan çok çizilmeye dayanıklı ince plastik bir koruyucu onun yerine dafoni öneriyorum hem nano hem cam koruyucu ikisi bir arada bomba oluyor zaten(borumu bu nano teknoloji) :D:D

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ha dersen ben daha fazla para vermek istiyorum ses kasıcam cs de,sabah akşam müzik kasıcam,o kulaklık hiç çıkmıcak telefondan falan dersen alternatif= HTC U11 64 GB (HTC Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
= Zore Htc U11 Nano 330 Derece Bükülen 9H Ekran Koruyucusu Fiyatı
= Teleplus HTC U11 ince Silikon Kılıf Fiyatı - Taksit Seçenekleri
=3714 tl
Tercih Senin.

Buff önermiyorum buff cam koruyucudan çok çizilmeye dayanıklı ince plastik bir koruyucu onun yerine dafoni öneriyorum hem nano hem cam koruyucu ikisi bir arada bomba oluyor zaten(borumu bu nano teknoloji) :D:D
Nano cam dokunmatik hassasiyetini etkiliyor mu peki? Kullancı kulübünde bu yönde yorumlar okumuştum sanki.

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Nano cam dokunmatik hassasiyetini etkiliyor mu peki? Kullancı kulübünde bu yönde yorumlar okumuştum sanki.
Sanmıyorum aksine parmak izi bırakma noktasında en aza indirgenmiş,hassasiyet noktasında olumsuz değil olumlu yönde etkileri var, dafoni ekran koruyucu kullanıpda sağda solda şikayet eden bir kişi bulamazsın, ben hiçbir forumda görmedim,gerçekten sağlam iş yapıyorlar bu sektörde,sıradan 5 10 tl lik koruyucular ile arasında uçurum var,bunu net söyleyebilirim kendi deneyimlerim sonucu.
Adsız.png

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    449.1 KB · Görüntüleme: 383

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Bana göre Samsung'un tek artısı sonsuz ekranı ve ekran kasa oranı.

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sanmıyorum aksine parmak izi bırakma noktasında en aza indirgenmiş,hassasiyet noktasında olumsuz değil olumlu yönde etkileri var, dafoni ekran koruyucu kullanıpda sağda solda şikayet eden bir kişi bulamazsın, ben hiçbir forumda görmedim,gerçekten sağlam iş yapıyorlar bu sektörde,sıradan 5 10 tl lik koruyucular ile arasında uçurum var,bunu net söyleyebilirim kendi deneyimlerim sonucu.Ekli dosyayı görüntüle 26164
Malum S8'in ekran koruyucularla olan imtihanını biliyoruz. Bu koruyucu kenarlardan atma yapar mı acaba?
S8 alırsam orkide grisinden başka U11 alırsam da mavi renkten başkasını almam. N11'de 3200'e orkide grisi mevcut. Kaskolu fyatı ise 3419 lira. Kasko hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı oldukça cazip.

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Malum S8'in ekran koruyucularla olan imtihanını biliyoruz. Bu koruyucu kenarlardan atma yapar mı acaba?
S8 alırsam orkide grisinden başka U11 alırsam da mavi renkten başkasını almam. N11'de 3200'e orkide grisi mevcut. Kaskolu fyatı ise 3419 lira. Kasko hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı oldukça cazip.
Sanmıyorum atma yapacağını yinede siz satın alan insanlara sorun.Ben HepsiBurada hariç site önermiyorum n11 dediğin yer mahalle esnafının,senin benim gibi sıradan birinin ürün satabileceği bir yer alıp iki gün sonra mağduriyet yaşamak istemem açıkçası,özellikle ithalatçı garantili düşünceniz var ise direk uzaklaşın derim o tip satıcılar bugün var yarın yok sonra verdiğiniz paranın üstüne bir bardak soğuk su içersiniz.Şahsi önerim şu Samsung Tr garantili cihaz alın,kasko konusuna gelirsek kasko şirketini internette iyice araştırın bazıları kasko firmasıyız diyip en ufak problemde yan çiziyolar,aldığınız satıcıyı araştırın ne kadar alıcağınız ürün samsung tr garantilik bi durumda olsa satıcının işini düzgün yapıyor olması çok önemli bence,şimdiden hayırlı olsun.

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sanmıyorum atma yapacağını yinede siz satın alan insanlara sorun.Ben HepsiBurada hariç site önermiyorum n11 dediğin yer mahalle esnafının,senin benim gibi sıradan birinin ürün satabileceği bir yer alıp iki gün sonra mağduriyet yaşamak istemem açıkçası,özellikle ithalatçı garantili düşünceniz var ise direk uzaklaşın derim o tip satıcılar bugün var yarın yok sonra verdiğiniz paranın üstüne bir bardak soğuk su içersiniz.Şahsi önerim şu Samsung Tr garantili cihaz alın,kasko konusuna gelirsek kasko şirketini internette iyice araştırın bazıları kasko firmasıyız diyip en ufak problemde yan çiziyolar,aldığınız satıcıyı araştırın ne kadar alıcağınız ürün samsung tr garantilik bi durumda olsa satıcının işini düzgün yapıyor olması çok önemli bence,şimdiden hayırlı olsun.
Hepsiburada'da aynı düzen var. N11'deki satıcılar HB'de de mevcut. HB'nin tek farkı kendi mağazasının da olması. Yoksa gerisi aynı 2 firma da başka satıcılardan yapılan alışverilerde arkamızda durmaz ;)

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
3 hafta önce taktım daha atmadı.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Tam bir kavga konusu :D
yalnız bence zevk meselesi.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
u11 her türlü daha iyi bence ya. en azından 6 gb ramden falan istifade edersin.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
O zaman senin inisiyatifine kalmış bi şey bu. Belki kamerasını daha iyi bulursun. Tartışılacak bişey yok yani. 6.2" edge ekran, Bixby, Exynos...
HTC u11 dayanıklılık testlerinde de kötüydü. Tek espirisi belki de sıkarak fotoğraf çekmenizdir. Onun dışında yazılımını smooth ve güzel bulanlar var.

Son mesajlar