HTC One M8 Kullananlar Kulübü

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar 4.4.3 gelmiş ilk android deneyimim benim guncelleyeyım mı bır sıkıntı olur mu ?

chej

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 Hafta önce aveadan kampanyayla aldım.Bu güne kadar HTC nin bütün telefonlarını gözü kapalı öneren birisi olarak malesef beni hayal kırıklığına uğrattı telefon. Şarj olayı kesinlikle rezalet.Güç tasarrufu açık bir durumda bütün gün wifi açık olacak (arada kullandım) şekilde toplamda 30-40 dk lık youtube yine 30-40 dk lık oyun 20-25 dk blinkfeedde gezinme ekran parlaklığı otomatikte 1 günü çıkarmakta zorlanıyor telefon.En yakın zamanda ekran görüntülerini vs upload ederim.Batarya kalibrasyonu saçmalıklarına inanmıyan birisi olarak kendimden şüphe etmeye başladım acaba doğru şarj etmiyor muyum diye.Cihaz 8-10 saat şarjda yani sabaha kadar güç tasarrufunda şarj ediyorum.Yedek batarya taşıma şansımız da yok batarya gömülü malesef.Acaba benim cihazda bir problem mi var 32 gb hafıza kartı taktım 20 GB ı mple dolu hafıza kartı kasmıyordur sanmıyorum kaldı ki 128 GB desteği var.Az önce six guns yükledim arada ufak da olsa takılma yapıyor 1 saniye bile olsa.Ayrıca oyun oynarken belki de metal kasadan kaynaklı bariz şekilde ısınıyor.HTC ilk kez yüzümü kara çıkardı.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Sürekli sabaha kadar şarj ettiğin için bataryan dayanmıyor dostum, ilk şarjı 10 saat sonraki şarjlarını 2 saati geçmeyecek şekilde yapman gerekir ben kullanıyorum batarya kalibrasyonu için yalan mı söylemiş oluyorum, sen benim dediğim gibi yap eğer yine olmazsa gönder servise, cihazını açık haldeyken şarj edersen ne faydasını göreceksin? bu HTC için geçerli değil tüm cihazlar için geçerli cihazlarınızı kapalı haldeyken şarj edin dostlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Sürekli sabaha kadar şarj ettiğin için bataryan dayanmıyor dostum, ilk şarjı 10 saat sonraki şarjlarını 2 saati geçmeyecek şekilde yapman gerekir ben kullanıyorum batarya kalibrasyonu için yalan mı söylemiş oluyorum, sen benim dediğim gibi yap eğer yine olmazsa gönder servise, cihazını açık haldeyken şarj edersen ne faydasını göreceksin? bu HTC için geçerli değil tüm cihazlar için geçerli cihazlarınızı kapalı haldeyken şarj edin dostlar

HTC hiç kullanmadım ama şarj dolduğu zaman otomatik akım kesiliyor şarjda kalsada şarjı dolmuyor batarya'ya bir zararıda olmuyor, g2 ve iphone 5s'de böyleydi diğer telefonlar nasıldır bilemem :)

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
HTC hiç kullanmadım ama şarj dolduğu zaman otomatik akım kesiliyor şarjda kalsada şarjı dolmuyor batarya'ya bir zararıda olmuyor, g2 ve iphone 5s'de böyleydi diğer telefonlar nasıldır bilemem :)

Eminmisin??? uzun süreli şarj batarya kömürlerini şişer ve bataryan daha az şarj süresi tutar kendim teknik servisim şahsen uzun süreli şarjlardan gelen bataryası şişen hergün onlarca cihaz bataryası değiştiriyorum kardeşim bildiğini sandığınız cihazların iç yüzü, bildikleriniz gibi değil :D

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Eminmisin??? uzun süreli şarj batarya kömürlerini şişer ve bataryan daha az şarj süresi tutar kendim teknik servisim şahsen uzun süreli şarjlardan gelen bataryası şişen hergün onlarca cihaz bataryası değiştiriyorum kardeşim bildiğini sandığınız cihazların iç yüzü, bildikleriniz gibi değil :D

Bataryanın şişmesi her telefonda oluyor mu ?
Eski telefonlarda olduğunu biliyorum ama yeni telefonlarda oluyor mu ?
Mesela HTC One M8'de olurmu olursa da ne zaman sonra olur ?
Ben 6 aydır HTC One mini kullanıyorum genelde gece 10 gibi şarja takıyorum sabah 8 - 9 gibi alıyorum.
Büyük bir şarj süresi düşüşü şuan yok.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Tüm cihazlar için geçerli maksimum 2 saat şarj edin, bataryanız %10'lar da iken şarj edin daha yüksek seviyelerdeyken şarja takmayın.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

Ama her yerde böyle geçiyor :)

G2'de %100 olduktan sonra batarya simgesinin içindeki elektrik işareti gidene kadar şarjda tutardım sonra şarj ağletine dokunduğumda buz gibi olurdu ne kadar da dursa telefona bir akım vermiyordu hem telefon hemde şarj ağleti, usb ucları hepsi buz gibiydi ama şarj olurken böyle değildi, şarjda tutarken bir sıkıntı olmuyor yani ben böyle biliyorum çoğu kişide böyle biliyor şimdiye kadar yanlışmı biliyordur :mrgreen:

Benim iphone 5s'de şarjlı kılıf var, aynı anda hem telefon hemde kılıfı şarj ediyor şarj ağletim, saatlerce sürüyor o zaman telefona zararmı veriyor yani?

Telefon ve kılıfı şarj etmek için ikisini ayrı ayrımı şarj edicem hep?

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu konu hakkında bir açıklık getirmeniz iyi olacak çünkü her akıllı telefon için %100 olduktan sonra akım kesiliyor bir sorun olmaz deniliyor bunlar yanlış bilgimidir açıklarsanız çok yararlanan olur.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] ayrı ayrı şarj etmen gerekiyor aynı anda ki şarjdan pek hayır gelmez :D doğru cihazlar %100 dolduktan sonra şarj aletleri buz gibi oluyor ama sürekli akım alıyor cihaz az da olsa zamanla batarya kömürleri şişiyor bataryası şişmiş 5S gördünüz mü? tekrar gelirse öyle bir cihaz foto yüklerim, Bakın gençler cihazlarınızı açık şarj ettiğinizde fayda göremezsiniz benim dediğimi uygulayın daha uzun kullanım süresi alacaksınız ;)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Samsung galaxy S4 de akım kesiyordu ama batarya almaktan bıkmıştım

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
60c18dc5c1743b1f6a29588fdab55313.jpg
mesela bu da kirilmaz denilen gorilla glas 2 ekrana sahip ama pert :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar cebimde bile ekrana dokunsam açılıyor bunu engelleyebiliyormuyuz

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar cebimde bile ekrana dokunsam açılıyor bunu engelleyebiliyormuyuz

evet engelleyebilirsiniz Ayarlar > Ekran ve Hareketler > motion launch hareketlerini kapatmanız gerekiyor inş 4.4.4 çıktığında onu da düzeltecekler diye umuyorum :)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Replika M8 kullanan arkadaş varmı ben bir tane aldım memnunum şimdilik

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Samsung alıp sabaha kadar şarj ederseniz bozulur. Niye? Çünkü dandik. Sony Ericsson'un son telefonu olan Arc S ile 3. yılıma girdim. Her gün açıkken sabaha kadar telefon açık şekilde şarj ediyorum. Performansta az bir azalma var o kadar da olur 3 yıl oldu çünkü.

İşin özü, Samsung almayın.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
1fa9518ff9cd4b6f676700629f685a96.jpg
b8fdee9b10685febb56ed493b863af09.jpg

Perte cikmis iphone bataryasi :)

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Adamın dibi [MENTION=376]pesimist[/MENTION] :)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Samsung alıp sabaha kadar şarj ederseniz bozulur. Niye? Çünkü dandik. Sony Ericsson'un son telefonu olan Arc S ile 3. yılıma girdim. Her gün açıkken sabaha kadar telefon açık şekilde şarj ediyorum. Performansta az bir azalma var o kadar da olur 3 yıl oldu çünkü.

İşin özü, Samsung almayın.

Pesi usta sanki bayağı bir genelleme oldu gibi... Benim phabletimde samsung da maşallahı var yani. Bence bu işler bazı cihazlar haricinde kullanıcıya bağlı.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
1fa9518ff9cd4b6f676700629f685a96.jpg
b8fdee9b10685febb56ed493b863af09.jpg

Perte cikmis iphone bataryasi :)

Ben bu iphoneyi nasıl şarj edicem yani şimdi tırstım fotoğrafı görünce :D %20 uyarısı gelince takıp %100'de alıcam, şarjı kılıf ile şarjda saatlerce tutmayacam dimi? şarjlı kılıfı ayrı şarj ediyim? çok zahmetli iş ya tak çıkart tak çıkart.

bu arada iphoneyi bilgisayardan usb kablosu ile şarj etmeye çalışmıştım geçenlerde telefon alev alev oldu? pcden etmeyelim mi zararı olurmu teknik servisci beyfendi :mrgreen:

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Tum sorularini kendin cevaplamissin [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] bu sadece ufak bir uyariydi :D

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Rica ederim eminim ki ios deneyiminden sonra android özgurlugunde mutlu olacaksiniz :)

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Umarım öyle olur :) Bugün o paraya bu telefon mu alınır dedi bi arkadaş sinirimi bozdu -,- Neyse alışacağım yavaş yavaş :D
İyi bir seçim yapmışsınız çevrenin sylemlerine pek önem vermeyeceksiniz telefon alırlarken yani bilenlerden tabi fikir alınır ama dediğim gib hoşlandığınız telefon en iyi telefondur.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Iphone alindiginda o paraya kimse sesini cikartmiyor neymis iphone mus hadi canim :) siz dogru secim yaptiniz, kiskanmistir arkadasiniz :)