Htc One Elimde :)

shakal

Profesör
9 Mart 2009
1,770
29
228
ya bu ramm tüketimi pilin bitmesine neden olabilirmi birde yakinda ben alacagim bunun siyahini ,ve uyum saglarsa mihome arayüzünü kullanirim her halde , programlari assagi yukari kaydirmak hic hosuma gitmiyor ,öyle facebook filanda pek takilmam ,blinkfeed olmadigi zaman ,pil kullanimi artacaktir

thekillingroad

Profesör
10 Eylül 2012
1,510
1
218
Ya başınıza RAM düşsün iyi mi..
600mb boşta RAM bırakıyor alet, hala bık bık ediyorsunuz arkadaş. Kıçı kırık TouchWiz ile Sense'i bir tutmak nereden çıktı?

Ben anlamıyorum ne bekliyorsunuz siz telefondan. 8GB RAM taksınlar anasını satayım, tarlaya çevirin domates falan ekin ne bileyim?

redick61

Öğrenci
19 Nisan 2013
52
0
6
600mb boşta RAM bırakıyor alet, hala bık bık ediyorsunuz arkadaş. Kıçı kırık TouchWiz ile Sense'i bir tutmak nereden çıktı?

Ben anlamıyorum ne bekliyorsunuz siz telefondan. 8GB RAM taksınlar anasını satayım, tarlaya çevirin domates falan ekin ne bileyim?
hahahaha :) amma dolmuş arkadaş. Rahatla dostum yaz yaz

pcwolf

Dekan
21 Ocak 2009
7,545
33
228

Senseyi sürekli yenilenirken görmek hiç hoş olmuyor.
O rem de düzenleme olmazsa oyunlardan çıkışta felan sense kendini açmaya çalışır.
Sensenin güzel olması sistemin anasını ağlatacağı anlamına gelmiyor.

semih61

Profesör
26 Ekim 2011
1,456
43
228
2gb ramden 600 mb kalıyorsa sorun var demektir.arayüz eskisi gibi çok cafcaflı değil htc nin.
s4 incelemesinde gördükki 1gb boş ram kalıyor s4 te.
600mb yeterli ever ama android 5 ve ilerki arayüz güncellemelerinde akıbet ne olacak soru işareti.
s4 mü one mi one bencede performans olarak aynılar en azından şık görünen telefon olur.

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958

ram kullanimi normal degil mi? nedense bana normal gozuktu keske olsa 8gb ramli dahili ssd ise 64g olsa rekor kirar.

thekillingroad

Profesör
10 Eylül 2012
1,510
1
218
Senseyi sürekli yenilenirken görmek hiç hoş olmuyor.
O rem de düzenleme olmazsa oyunlardan çıkışta felan sense kendini açmaya çalışır.
Sensenin güzel olması sistemin anasını ağlatacağı anlamına gelmiyor.

Evet gelmiyor. HTC daha çok RAM kullanan daha güzel ve kullanışlı bir arayüz sunuyor, Samsung daha hafif ve daha tikko bir şey veriyor. Bu kadar basit.

Ayrıca RAM yönetimi konusunda en haşırt davranan telefonu kullanıyorum, daha durduk yere Sense'in restart olduğunu görmedim. Bizim burada kaçırdığımız nokta, telefonları "powerhouse" olarak lanse ediliyorlar diye PSP zannetmemiz. Telefon bunlar güzel kardeşlerim, otur mıymıy candy crush oyna ne bileyim temple run oyna falan filan. Asphalt falan filan gerksiz.

Regionella

Profesör
9 Aralık 2006
1,575
7
218
Note 2 1300mb, xperia z 1200 mb boş ram bırakıyor. 6 ay sonra görürüm ben htc one alanları kasıyor deyince. tasarımı oldukça güzel bir telefon. donanımı da çok iyi. kameradan bir şey beklemeyin bence, %75-100'den fazla yakınlaştırma yapınca mahvoluyor fotoğraflar.

promidal

Profesör
18 Ekim 2011
1,105
11
218
iphone 4s imde 512mb ram var ve 320mb boş bırakıyor. realracing3 ü sorunsuz oynatıyor. hiç kasmıyor takılmıyor, hatta telefonu yaklaşık 2 aydır hiç kapatmadığım halde hiç restart attığını görmedim. kaldı ki iphone 5 1gb ram ile geliyor ve 800mb dan fazla boş rami bulunuyor. benim 4s den 3 kat daha hızlı çalışıyor. ben daha önce xperia p kullanıcısı olarak androidden tiksinmiştim, hatta akıllı telefonlardan tiksinmiştim ki ios bana akıllı telefonların hepsinin böyle saçma sapan işletim sistemleriyle gelmediğini gösterdi. emin olun şu özelliklerle htc one ios yada wp8 yüklü gelseydi dünyanın en iyi telefonu olurdu.

pcwolf

Dekan
21 Ocak 2009
7,545
33
228
Evet gelmiyor. HTC daha çok RAM kullanan daha güzel ve kullanışlı bir arayüz sunuyor, Samsung daha hafif ve daha tikko bir şey veriyor. Bu kadar basit.

Ayrıca RAM yönetimi konusunda en haşırt davranan telefonu kullanıyorum, daha durduk yere Sense'in restart olduğunu görmedim. Bizim burada kaçırdığımız nokta, telefonları "powerhouse" olarak lanse ediliyorlar diye PSP zannetmemiz. Telefon bunlar güzel kardeşlerim, otur mıymıy candy crush oyna ne bileyim temple run oyna falan filan. Asphalt falan filan gerksiz.
Sanki her sense güncellemesinde rem kullanımı daha da artıyor gibi.
Ben bilgisayar fiyatına(1999tl) telefon aldım, telefona ihtiyacım vardı ve real racing 3 gibi grafikleri yüksek oyunları oynamak için aldım.(O zamanlarda rc3 yoktu sadece örnek)
Telefona ihtiyacım olmasaydı bilgisayar alırdım. Şu anki bilgisayar, telefonun oyun performansını veremediği için telefon almak almak daha uygundu.
Çünkü telefon ihtiyacım vardı. Bilgisayarda da hiçbir zaman ahım şahım grafikte oyun oynamadım, telefonda bunları yapabiliyorum ama.

Yani temple run oynamak için telefon alacak olsaydım hiç almazdım, en azından 5800da dodle jump oynamaya devam ederdim:)

mendocino

Rektör
9 Ocak 2009
11,032
81
228
oyun oynamak için telefonmu alınır yaw hangi oyun olursa olsun... bide 2000 liralık telefon Allah akıl fikir versin.

thekillingroad

Profesör
10 Eylül 2012
1,510
1
218
Sanki her sense güncellemesinde rem kullanımı daha da artıyor gibi.
Ben bilgisayar fiyatına(1999tl) telefon aldım, telefona ihtiyacım vardı ve real racing 3 gibi grafikleri yüksek oyunları oynamak için aldım.(O zamanlarda rc3 yoktu sadece örnek)
Telefona ihtiyacım olmasaydı bilgisayar alırdım. Şu anki bilgisayar, telefonun oyun performansını veremediği için telefon almak almak daha uygundu.
Çünkü telefon ihtiyacım vardı. Bilgisayarda da hiçbir zaman ahım şahım grafikte oyun oynamadım, telefonda bunları yapabiliyorum ama.

Yani temple run oynamak için telefon alacak olsaydım hiç almazdım, en azından 5800da dodle jump oynamaya devam ederdim:)

Oyun oynamak için telefon aldıysan zaten baştan en büyük yanlışı yapmışsın, gerisini konuşmaya gerek bile yok.
Aynı paraya bir PSP bir de işini görecek telefon alıp cebinde kalan parayla da gezebilirdin. :)

pcwolf

Dekan
21 Ocak 2009
7,545
33
228
Oyun oynamak için telefon aldıysan zaten baştan en büyük yanlışı yapmışsın, gerisini konuşmaya gerek bile yok.
Aynı paraya bir PSP bir de işini görecek telefon alıp cebinde kalan parayla da gezebilirdin. :)

Ben bütün işimi telefondan görmek ve ayrı ayrı cihaz almamak için bu telefonu aldım, bunun neresi yanlış?:)
Laptop veya masaüstü alsam dışarda nerde oyun oynayacam, okulda sıkılınca açıyorum real racing, bakıyorum keyfime:)
Bende zaten iş gören telefon vardı, sorun olan şey her türlü işi görmemesiydi:)

thekillingroad

Profesör
10 Eylül 2012
1,510
1
218
Ben bütün işimi telefondan görmek ve ayrı ayrı cihaz almamak için bu telefonu aldım, bunun neresi yanlış?:)
Laptop veya masaüstü alsam dışarda nerde oyun oynayacam, okulda sıkılınca açıyorum real racing, bakıyorum keyfime:)
Bende zaten iş gören telefon vardı, sorun olan şey her türlü işi görmemesiydi:)

Sen o nedenle aldım bu nedenle aldım diye kendine realize edebilrsin sıkıntı yok da, neden yanlış olduğunu ya tecrübe ettin ya da edeceksin. Bir yılda powerhouser değişen bir sektörde sürekli katlanarak güçlenen cihazlar üretilen balon haline gelmiş bir sektörde üst seviye oyun oynamak diye bir şey yok.
Buyur seneye S5 çıkacak ve S4'ün abouuw diyen oyunarı oynatırken sorunları baş gösterecek.

Yoksa ben de kavhe hazırlasın diye aldım 2000TL verdim ama hazırlamıyor yani. :)

Anladım tek cşhaz taşımak istediğini elbette ama, yok öyle bir şey malesef.

oraycan

Doçent
10 Ekim 2012
521
0
16
Hocam kernel güncellemesi geldi artık htc logosu menü tuşu olarak kullanabilirsin

pcwolf

Dekan
21 Ocak 2009
7,545
33
228
Sen o nedenle aldım bu nedenle aldım diye kendine realize edebilrsin sıkıntı yok da, neden yanlış olduğunu ya tecrübe ettin ya da edeceksin. Bir yılda powerhouser değişen bir sektörde sürekli katlanarak güçlenen cihazlar üretilen balon haline gelmiş bir sektörde üst seviye oyun oynamak diye bir şey yok.
Buyur seneye S5 çıkacak ve S4'ün abouuw diyen oyunarı oynatırken sorunları baş gösterecek.

Yoksa ben de kavhe hazırlasın diye aldım 2000TL verdim ama hazırlamıyor yani. :)

Anladım tek cşhaz taşımak istediğini elbette ama, yok öyle bir şey malesef.
Üst seviye oyun oynamak konsol hariç hiçbir cihazda olmayacak birşey zaten:) Benim amacım sadece elimdeki telefonda hem oyun oynamak hem internette gezinmek vs vs işleri görmek:)
Oyun için konsol alırdım, internet için alt seviye laptop zaten var, sadece telefon işini görecek cihaz yerine biraz daha iyisi vardı. Ben hepsini bir araya getirmek için telefon aldım:)

redick61

Öğrenci
19 Nisan 2013
52
0
6
bu telefonlar hayatı pratikleştiriyor. bende xbox var işden gücden çolukdan çocukdan zaman kalacakda oturup oynayacam nerdeeee. Ama sağlam bi telefonla, tamam xbox gibi olmaz biliyoruzda arada derede bir şekilde kafa dağıtmak için oyunda oynarsın nettede gezeresin konuşursunda hiç bişey yapamasanda boş boş menülerde gezeresin :) bişekilde ortamını farklılaştırabilirsin. Hiç bişey yapamıyoruz bari telefon iyi olsunda öyle tatmin olalım. sadece oyun dedil telefonun cezbediciliği hepsinin bir arada olması.

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
[video=youtube;AGfULb1ZKBo]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AGfULb1ZKBo[/video]

HTC One nasıl üretiliyor

lorddi@blo

Öğrenci
30 Nisan 2013
7
0
0
telefonun hayırlı olsun bende almayı dusunyorumda tahmını olarak 10 gundur kullanıyorsun 32 gb alan yeterlımı bılgı verebılrmısın

bırde telefonun yazılımın kapladıgı alan kac gb

GhostX

Profesör
26 Ağustos 2009
2,244
3
218
Hayırlı olsun Bende düşüniyorum fakat henüz karar veremedim Kutu içeriği nedir ? "Htc One" İle "Xperia Z" arasında takılı kaldım One'da sanırım Flash Desteği yok ne gibi sorunlar yaşatıyor Şarj durumu nasıl ? biraz bilgi verirsen sevinirim teşekkürler.

smnfrkn

Profesör
11 Temmuz 2012
1,283
11
218
Flash desteği var tarayıcısında. Kutudan da ekstra sayılacak bir kulaklık çıkıyor zaten başka ne çıkacak. Telefonun HDMI çıkışı yok :D

Kullanıcıları şarj süresinden çok memnun bu kadarını söyleyebilirim.