HTC ONE+ 2014 Amiral Gemisi Muhtemel Özellikler

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
HTC telefonlarına yaptığı kaliteli Android Revolution romlarla ünlenen geliştirici Mike1986 muhtemel One+ özelliklerini yazdı.

Telefonun adı beklenen 2 sayısını isminde barındırmayacak ve adı One+ olacak.

Ekran: 5 inc - Gorilla Glass 3 cam (belki SLCD 4 adı ile çıkabilir)
Batarya: 2900 mAH
Camera: 6 ya da 8 mp
UltraPixel™ kamera ve çift lens sistemi (biri normal ışık biri düşük ışık için olacak diyorlar)
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 805
Ram: 2 GB
Tuşlar ise sanal olacak galiba kapasitif tuş olmayacak yazmış çünkü eğer gesture sistemi gibi bir şey olmayacak ise.

Kaynak: http://android-revolution-hd.blogspot.com/2014/01/more-details-about-htc-m8.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Htc One kullanan varmı?Bende bi ara Htc'ciydim ama bu telefonun tasarımını pek beğenmedim ön kısım felan daha sade bir tasarım olursa daha güzel olur.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
8 mpx bir UltraPixel kamera işin açıkçası ilaç olur. Heyecanla bekliyorum cihazın çıkmasını, belki alırım, imkanım elverirse ama bu sefer kesinlikle çıkar çıkmaz almayacağım :D

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
genel olarak güzel gibi duruyor fakat ram 3 gb olması lazım hem gelecek güncellemeler içinde gerekli,tabi amiral gemisi olarak değerlendirildiğinde.
batarya 3000 olmalı
ama beklenilenden iyi gibi duruyor özellikle 4 ten 8 e çıkan ultrapiksel olayı htc ye nefes aldırır.

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
genel olarak güzel gibi duruyor fakat ram 3 gb olması lazım hem gelecek güncellemeler içinde gerekli,tabi amiral gemisi olarak değerlendirildiğinde.
batarya 3000 olmalı
ama beklenilenden iyi gibi duruyor özellikle 4 ten 8 e çıkan ultrapiksel olayı htc ye nefes aldırır.

3gb Rami napacan çok merak ettim. 2 neyine yetmiyor. uygulamalara 2 ram yetipte arttığına göre 12 ram koysalar neye yarar?

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Batarya Çok Büyük Bir Problem Consept Videodaki 4 Bin Mah Olaydı iyiydi

Şimdi Çıktığında Garanti 2.5 bin Felan Olacak Verilen Paranın Değeri Bu Özellikler Değil

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sanırım İsim Değişikliği Yapmadıklarına Göre Conseptte Yaklaşın One gibi Olacak

3gb Rami napacan çok merak ettim. 2 neyine yetmiyor. uygulamalara 2 ram yetipte arttığına göre 12 ram koysalar neye yarar?

Neyin ne zaman yeteceği Belli Olmaz Senin Telefon Kullanman İle O Adamın Kullanması çok Farlı Olabilir

Ve ayrıca Güçlü Rakiplerin Önüne Sunulursa Bu Telefon Birde Yüksek Fiyata Elinde Patlar

Her Habere de inanmayın 2 der 1 gelir gelir gelir 5 gelir Değişir

4000 mah kart yuvası 3 gb ram / 805 ile gelirse 2.5 bin vermeye hazırım

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43

android sisteminin rami nekadar meşkul ettiğini kabul ediyorsundur
note3 te şuanki haliyle nekadar boş yer kalıyor 3gb ramden ?
android te yeni güncellemeler daha fazla ram istiyor kitkat ve sonraki güncellemelerde 2gb ram sıkıntı yaratır

s2 örneğini verirsem 1gb ram ile çıktığı zaman diğer telefonlara 512 mb yetiyordu sonra ne oldu malum o cihazlar çöp olurken s2 şuanda bile resmi sürümüyle 4.2.1 aldı.

amiral gemisi diyorsan ve 2 yıl güncelleme desteği alacaksa ki kitkat güncellemesi daha kapsamlı bir güncelleme olacak o ram ile olmaz.
bu benim düşüncem tabiki

not: bu arada s2 kullanıyorum yanı 1 gb ram şimilik idare ediyor

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
htc mi kaldı yaw ha battı ha batacak htc one da 1 milyon satmışlar umarım bunu da 500bin satarlar azalarak biterler elin tayvanlısını yere göğe sığdıramıyor bebeler.

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
[MENTION=339399]C.A.[/MENTION] Elin tayvanlısı dediğin Akıllı Telefon Dünyasının Kralı

Sony mi Samsung mu İphone mu Yoksa Lg mi

Bir Akıllı Telefon Kullanılacaksa o HTC Dir

Nokianın Bende Yeri Bendedir

2014 de Bir Telefon Alıcam Oda Ya Nokia Ya HTC Dir :D

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Bence 4 k video çözünürlüğü çıkmaz yani snapdragon805 hayal gibi anca seneye çıkar anca. Yani busene snapdragon 800 ile çıkar bence.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Şu 4k video isteyenleri anlamıyorum, evinde 4k televizyon varsa tamam bir şey demeyeceğim de telefonda 4k video çektikten sonra onu telde izlemenin bir anlamı yok 1080p her türlü yeter fazla bile küçük ekranlara 4k tv fiyatlarına bakınca gereksiz lüks benim için.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu kadar hatadan sonra hala akıllanmayan bir firmanın yapacağı telefondan hayır gelmez:)

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Dandik Samsung Touchwiz'i ile HTC Sense'i nolur karşılaştırmayın. O kadar şişirilmiş telefonun rami tabiki dolar.

Günümüzde 768 mb ram ile stock Android gayet makul çalışıyor. Bataryaya olumlu yönde etki edecektir ayrıca az ram. Çoğu kullanıcı uygulamaları kapatmıyor ya da baya süre sonra kapatıyor. Az ram büyük uygulamaların kendiliğinden kapanıp sarj yemesini önleyebilir. Ben de 3GB isterdim ama 2GB diye almamazlık etmek saçma bence. Belki One Max+ 3 gb ram olur bir tablet telefon için daha mantıklı bana göre.

2900 mAH gerekenin üstünde bir değer ve fazlasına kimsenin ihtiyacı olmayacaktır çünkü normal kullanımda muhtemelen 9 saat aktif kullanılabilir ki zaten günü 30 saat olan insan yok :)

Kamera muhtemelen 6 olur çünkü geniş ekran çekiyor yani 16:9 formatında ki bu da 8 mp One X'de (veya diğer 8 mp'lik telefonlarda) kullanıldığında 6.1 mp oluyordu. One'da direk geniş açılı sensör vardı bunda da öyle olacaktır.

Bu arada HTC her zaman akıllı telefon piyasasına yön veren bir firma olmuştur Apple ile birlikte. Bugün kullanılan düzgün özelliklerin çoğu bu iki firmadan çıkmıştır zamanında sonra da diğerleri tarafından aşırılmıştır. HTC'nin ilklerine bakabilirsiniz isterseniz.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kamera ve arayüzü ciddi bir şekilde düzeltmeleri lazım en sıkıntılı yerleri bunlar zaten.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Allah için ne derseniz diyin sense demeyin yaf vatanda kırmızı one aldım elime dedim biraz kullanayım nereye baksan siyah g2den sonra renkli full hd televizyondan renksiz televizyona geçmiş gibi oluyor insan.Sonra hemen geri verdim telefonu dedim bunun arayüzü yeter daha 2dk olmadan beğendiğim kırmızı oneden soğudum.Lg g2den sonra htc kullanabilen adam nostalji seven biridir diyebiliriz.Yemişim malzeme kalitesini isterse zırhlı olsun kurşun geçirmesin düşünce şekli bozulmasın hiçbir sıvıyı geçirmesin gökdelenden düşünce kırılmasın ona rağmen hafif ve ele oturan olsun genede o arayüzle kullanmam.

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Zaten mantıken de düşününce HTC One 2 saçma olurdu yapacaklarsa One Plus ya da doğrudan HTC Two yapsınlar HTC One Two ne öyle sayı saymayı öğreniyor gibi :) :) :):)

vfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah için ne derseniz diyin sense demeyin yaf vatanda kırmızı one aldım elime dedim biraz kullanayım nereye baksan siyah g2den sonra renkli full hd televizyondan renksiz televizyona geçmiş gibi oluyor insan.Sonra hemen geri verdim telefonu dedim bunun arayüzü yeter daha 2dk olmadan beğendiğim kırmızı oneden soğudum.Lg g2den sonra htc kullanabilen adam nostalji seven biridir diyebiliriz.Yemişim malzeme kalitesini isterse zırhlı olsun kurşun geçirmesin düşünce şekli bozulmasın hiçbir sıvıyı geçirmesin gökdelenden düşünce kırılmasın ona rağmen hafif ve ele oturan olsun genede o arayüzle kullanmam.

Boş konuşuyosun g2 de çok takılma oluyor dostum.

İphone şu ozelliklerin yarısını bile koymuyor ekranı bile full hd depil ama peynir ekmek gibi satıyor anlayamıyorum gitti bu işi

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33

İphone şu ozelliklerin yarısını bile koymuyor ekranı bile full hd depil ama peynir ekmek gibi satıyor anlayamıyorum gitti bu işi
G2nin kasası plastik ve kalitesiz olduğu için ısıyı iyi dağıtamıyor dolayısıyla işlemci ısındığı için GHZ si düşüyor ve performans + kare kayıpları oluyor.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Şimdiye kadar g2 kullanıp bunu söyleyen ilk insansın tebrikler ya sana g2 diye g2 şeklinde 200 liralık çinmalı telefon satmışlar yada biz lg g2 with space lte versiyonu kullanıyoruz yada son ihtimal sen g2yi karıştırıyorsun :D

vfor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdiye kadar g2 kullanıp bunu söyleyen ilk insansın tebrikler ya sana g2 diye g2 şeklinde 200 liralık çinmalı telefon satmışlar yada biz lg g2 with space lte versiyonu kullanıyoruz yada son ihtimal sen g2yi karıştırıyorsun :D

Dostum lg gitsin çamaşır makinası yapsın ben bir işi tek yapanı severim htc one kullanıyorum.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
G2nin kasası plastik ve kalitesiz olduğu için ısıyı iyi dağıtamıyor dolayısıyla işlemci ısındığı için GHZ si düşüyor ve performans + kare kayıpları oluyor.
Bir boş konuşan daha galiba sende g2 görünümlü çinmalı 200 liralık çakma g2 kullanmışsın yada biz lg g2 with space lte sürümünü kullanıyoruz.Arkadaşım orjinal malı kullanın sonra gelip yorum yapın.Bende g2 kullanıyorum öğlen saat 11den sabah saat 6ya kadar açık oyun arada radyo dinliyorum oyun arkaplanda açık youtubeden dizi izliyorum arada internette dolaşıyorum telefon 18 saat açık ısınma oluyor ama ne hikmetse hiçbir yavaşlama olmuyor.Tutturmuşsun heryerde aynı kelimeler neymiş efendim plastik dağıtmıyor ısıyı sanki dersin telefon 50 dereceye çıkıyor şimdiye kadar telefonun 40a bile çıktığını görmedim snn o dediğin note IIde oluyor g2de değil daha 10dk oyun oynayınca telefon ateş gibi oluyor.Burası forum insanları bilmeden etmeden yanlış yönlerdirmeyin kısacası değiştir artık plağı sıkmaya başladı...!!

Dostum lg gitsin çamaşır makinası yapsın ben bir işi tek yapanı severim htc one kullanıyorum.
Hemen lgnin ceosuna telefon açıyorum diyorumki vfor diyor sadace çamaşır makinası yapın ucuz telefon yapıyorsunuz biz gidiyoruz daha düşük özellikli telefonlara daha fazla para veriyoruz buda bize dokunuyor lütfen bu kötülüğü bize yapmayın...!!

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bir boş konuşan daha galiba sende g2 görünümlü çinmalı 200 liralık çakma g2 kullanmışsın yada biz lg g2 with space lte sürümünü kullanıyoruz.Arkadaşım orjinal malı kullanın sonra gelip yorum yapın.Bende g2 kullanıyorum öğlen saat 11den sabah saat 6ya kadar açık oyun arada radyo dinliyorum oyun arkaplanda açık youtubeden dizi izliyorum arada internette dolaşıyorum telefon 18 saat açık ısınma oluyor ama ne hikmetse hiçbir yavaşlama olmuyor.Tutturmuşsun heryerde aynı kelimeler neymiş efendim plastik dağıtmıyor ısıyı sanki dersin telefon 50 dereceye çıkıyor şimdiye kadar telefonun 40a bile çıktığını görmedim snn o dediğin note IIde oluyor g2de değil daha 10dk oyun oynayınca telefon ateş gibi oluyor.Burası forum insanları bilmeden etmeden yanlış yönlerdirmeyin kısacası değiştir artık plağı sıkmaya başladı...!!

Hemen lgnin ceosuna telefon açıyorum diyorumki vfor diyor sadace çamaşır makinası yapın ucuz telefon yapıyorsunuz biz gidiyoruz daha düşük özellikli telefonlara daha fazla para veriyoruz buda bize dokunuyor lütfen bu kötülüğü bize yapmayın...!!

Hocam boşverin sonra uyarı yiyen siz oluyorsunuz

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33

Fanboy palavralarına karnım tok kusura bakma objektif yorum yapmadığın sürece yazılarını dikkate almıyorum krait tabanlı işlemcilerin fazla ısınınca ne olduğunu ve plastiğin ısı dağılımını incelemelerini extradan tavsiye ediyorum bu arada :)

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yav Htc telefon çıkarıyor almayan arkadaşlar derdine düşüyor sen Lg almissan senin için o iyidir yani ama şu bi gercekki lg g2 fiyati olmasa yüzüne bile bakilmaz. Samsung note 3 alan kişide note 3 ovecektir. Ama samsung note 3 ten önce çok hata yaptı note 3 yine hata yaptı ama yinede güzel cihaz htc ise one modeli ile 2 nesil amiral gemilerine kafa tuttu 1 milyon zor sattı diyen arkadaş mağarada yaşıyor galiba. Avrupada ve birçok yerde ödüller aldı tasarim konusunda zaten en iyisi kalite konusundada öyle sadece kamerasi beklentilerdeki gibi değildi yoksa genel olarak çok iyi cihazdi simdi yeni cihaz da çok guzel olacaktır eminim kimse kendini yormasin iphone ve htc yıllardır bu sektöre yön verdi yeniliklerin başında geldi daha hiç bi cihazda ses yazılımı yokken Htc dolby ile çalışıyordu sonra beats le simdi de kendi yapıyor yani kısaca siz o güzel ağzınızı yormayın almayacaksaniz konuşmayın siz lg niz ile mutlu olun aman ha dikkat edin bagirmayin ondan bile kirilir o cihazlar çok narin oluyor sert davranmaya gelmiyor

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Fanboy palavralarına karnım tok kusura bakma objektif yorum yapmadığın sürece yazılarını dikkate almıyorum krait tabanlı işlemcilerin fazla ısınınca ne olduğunu ve plastiğin ısı dağılımını incelemelerini extradan tavsiye ediyorum bu arada :)
Arkadaşım benim inceleme izlemeye ihtiyacım yok telefon elimde şuanda pcde tamirde yani g2den yazıyorum bizzat ben kendim deniyorum burda da g2 kullanan birçok arkadas var hiçbirinde kasma olmamış ısıdan zaten ne yaparsan yap eli rahatsız edecek derecede ısınmıyor senin dediğini anlıyorum note IIde bizzat denedim tek bir yer acayip ısınıyor ve ısı dağılmıyor sonra bırak kasmayı elin rahatsız olduğu için cihazı bir süre kendi haline bırakıyorsun fakat aynı durum g2de yok bunu anlatmaya çalısıyorum ya senle aynı dili konuşmuyoruz yada senin hazımsızlık problemlerin var bu kadar açık yazmama rağmen anlamadıysan bence kendin fanboyluktan vazgeç çünkü bu bir hastalık.Hee sony sırf bu yüzden sana aylık maaş bağlıyorsa o ayrı tabi :)

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
LG 2 çok beğendim açıkçası,yanımızda kullanan arkadaş var,alıp inceledim,gerçekten süper bir telefon.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Batarya Çok Büyük Bir Problem Consept Videodaki 4 Bin Mah Olaydı iyiydi

Şimdi Çıktığında Garanti 2.5 bin Felan Olacak Verilen Paranın Değeri Bu Özellikler Değil

Sanırım İsim Değişikliği Yapmadıklarına Göre Conseptte Yaklaşın One gibi Olacak

Neyin ne zaman yeteceği Belli Olmaz Senin Telefon Kullanman İle O Adamın Kullanması çok Farlı Olabilir

Ve ayrıca Güçlü Rakiplerin Önüne Sunulursa Bu Telefon Birde Yüksek Fiyata Elinde Patlar

Her Habere de inanmayın 2 der 1 gelir gelir gelir 5 gelir Değişir

4000 mah kart yuvası 3 gb ram / 805 ile gelirse 2.5 bin vermeye hazırım

2.500 tl olsa vericen. İşte böyle kandırılıyoruz. Az para diyilki. Şirket mi var hacı bi mahsuru yoksa sorayım