Htc evo 3d jelly bean güncelleme tarihi

Ardahrsnl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HTC EVO 3D telefonm var jelly bean güncellemesi alıcak diye duydum .. ne zaman alır bi bilgisi olan varmı .. şimdididen teşekkur ederim:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni çıkan htc ler alamıycakmış sensation alamazsa evo 3d nin pek alabileceğinin sanmıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet bende öyle düşünüyorum ve kendim de evo 3d kullanıyorum htc eğer güncelleme vermezse müşteri kaybeder

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
1 gb remi var diye EVO mu iyiymiş?
EVO ve sensationlar jb almayacak...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya kime verecek güncellemeyi one serisinden sonra en iyi cihazları htc nin

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Sensation serisi ve evo sense güncellemesi bile almadı.
4.0.4 anca gelir...

ferdigecici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Ortalıkta gezen liste resmi olmayan ve twitter'da bir kişinin yazdığı isimlerdir. HTC Jelly Bean güncellemesi alacak telefonlar ile ilgili ilk önce 2012'de çıkan telefonlar sonra 2011 de çıkan telefonlar alacak dedi. Bu resmi bir yazı yani 2011 de çıkan telefonların bazıları da alacak. Resmi yazıdan kesit:

"Our goal is to prioritize review for devices launched in 2012 with our numerous carrier partners across multiple regions and then consider our ability to provide updates to products from 2011."

Yine dediğim gibi resmi yazıda 2012 de çıkan telefonlardan sonra 2011 de çıkan ve ram'i 1Gb ve üstü telefonlar için güncelleme olduğunu ortaya çıkarır.

Yine dediğim gibi resmi yazıda 2012 de çıkan telefonlardan sonra 2011 de çıkan ve ram'i 1Gb ve üstü telefonlar için güncelleme olduğunu ortaya çıkarır.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yayınlanacaksa en başta alabilecek cihazlardan biridir EVO, ama sanmıyorum. HTC'nin yıllardır uyguladığı güncelleme politikası değişmedi.

virus18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HTC Türkiye ile yaptığım konuşmada evo ve sensation serilerine güncellemenin kesin olarak gelmeyeceğini söylediler resmi bilgi gelmiş kendilerine ama aynı şekilde taiwan ve ingiteredeki htc desteğe de sordum ancak onlarda daha kesin bilginin olmadığını söylediler bunun yanında da htc resmi sitesinde de 1gb altı almayacak deniliyor ciddi anlamda bir karmaşa söz konusu. Htc bir açıklama yapsa iyi olacak ancak o açıklamayı asla yapmayacak. :( birşey daha duydum ne kadar doğru bilmiyorum 1 gb altı ve sense 4.0 olmayan cihazlara güncellemenin gelmeyeceği... :( evo ve sensation için bence güncellemeyi unutun arkadaşlar yinede insan ümit edip bekliyor işte :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
geride kalmışsın arkadaşım ics ile arayüzleri güncellendi sense ve evo nun araştıralım biraz
İcs ile arayüzler güncellendi de one xteki sense 4 gelmedi demiştim. Anlamadan yazmak yerine önce neyi kastettiğimi iyice anlayıp, ondan sonra geride kalmışsın deseydin.
Kullandığım telefonu benden iyi mi bileceksin?

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Resmi açıklama istiyorsanız 1GB altına JB gelmeyeceği kesin olarak açıklandı zaten.
Cihazınızı seviyorsanız da gelmesin zaten. Yeni yeni diye kudurmanın bir anlamı yok. Sense olmasa belki ama, Sense varken o aletler JB çalıştıramazlar.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Resmi açıklama istiyorsanız 1GB altına JB gelmeyeceği kesin olarak açıklandı zaten.
Cihazınızı seviyorsanız da gelmesin zaten. Yeni yeni diye kudurmanın bir anlamı yok. Sense olmasa belki ama, Sense varken o aletler JB çalıştıramazlar.

512 mb remli telefona jb geliyor ama?

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
512 mb remli telefona jb geliyor ama?

Hangisi o?
Eşşek kadar Sense yazmışken gözünü seveyim bana kalkıp başka bir markanın başka bir modelini anlatma..
Sonra sorarlar bir de, geldi de neye benzedi diye.
Hoş bizim memlekette sorulmaz. Beleşe yeni yazılım gelsin de ne gelirse gelsin diyoruz biz.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hangisi o?
Eşşek kadar Sense yazmışken gözünü seveyim bana kalkıp başka bir markanın başka bir modelini anlatma..
Sonra sorarlar bir de, geldi de neye benzedi diye.
Hoş bizim memlekette sorulmaz. Beleşe yeni yazılım gelsin de ne gelirse gelsin diyoruz biz.
Eşşek kadar sense 4ü desire x gibi bir cihaza vermeyi biliyorlar ama?
Sensationları 3.6da bıraktılar ve sistem stabil de değil.
Bir de desire x için jb geleceği %80 ihtimalmiş.

512 remli dediğim htcnin değil, sony xperia sola. Tamam belki sense çok fazla rem kullanıyor olabilir ama sensation ve xe'nin desireden eksiği yok, fazlası var hatta.
Bu durumda bile adamlar dedi sense 4 kasabilir cihazı, jb için de nedensiz şekilde verilemeyecek diyorlar...

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hala nedensiz diyorsan diyecek bir şeyim kalmadı.
20. defa bu konudan bahsediliyor sanırım.
JB daha fazla RAM istiyor. Çok daha farklı bir grafik işleme yöntemi var. Sürekli yeni cihazlardan bahsediyorsun gelecek gelecek diye.. Bir tek S2 için çıkartıldı eski nesil telefonlardan.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hala nedensiz diyorsan diyecek bir şeyim kalmadı.
20. defa bu konudan bahsediliyor sanırım.
JB daha fazla RAM istiyor. Çok daha farklı bir grafik işleme yöntemi var. Sürekli yeni cihazlardan bahsediyorsun gelecek gelecek diye.. Bir tek S2 için çıkartıldı eski nesil telefonlardan.
Pardon da desire x'in neyi yeni de bu grafik işleme yöntemini sensation felan beceremiyor?
JB rem istiyor anladık da sensation xe ve desire x 768 mb remli.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Pardon da desire x'in neyi yeni de bu grafik işleme yöntemini sensation felan beceremiyor?
JB rem istiyor anladık da sensation xe ve desire x 768 mb remli.

Desire X'e JB verilmesi tamamen yeni modelin pazarlaması için yapılan bir hata.
Hiç rahat çalıştıramayacaktır. Sürekli agresif hafıza yönetimi yapan bir cihazla karşı karşıya kalacağız.

Peki bütün bu aylarda konuştuğumuz şeyin üzerine ben bir soru sormak istiyorum.
Ne olacak JB olunca? Nedir bu sürekli yeni çıkan yazılıma sahip olma isteği? Ben niye 2005'te aldığım PC'me Windows8 kurmuyorum mesela, ben salağım sanırım bu durumda.

mutimuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç rahat çalıştıramayacaktır. Sürekli agresif hafıza yönetimi yapan bir cihazla karşı karşıya kalacağız.

Ne olacak JB olunca? Nedir bu sürekli yeni çıkan yazılıma sahip olma isteği? Ben niye 2005'te aldığım PC'me Windows8 kurmuyorum mesela, ben salağım sanırım bu durumda.

bilgi sahibi olmadan sallıyorsun. kim dedi sana jb e ramı yetmezmiş. nerden uyduruyorsun bunu. bunu söyleyenler şirketlerin basın sözcüleri teknik ekipleri böyle aptalca bişey söylemezler. ayrıca 2005 deki bilgisayarına win8 yükleyebilirsin. windows xp den daha yavaş çalışmaz. son cümledeki kendi hakkndaki yorumun sakatlık yaratabilir :D. bu telefon için yapılan jb romlar var. ram konusunda ics den daha raht çalışıyorlar. dünyadan haberin yok işkembeden atıyorsun. jb içn sorun olan 3d ve wifi hotspot sürücüsü gerisi düzgün bişekilde çalışıyor. ram işlemci sorunu kesinlikle yok.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33

Ne demek ne olacak jb olunca?
Jbnin en büyük avantajı project butter, bu bile yeter yüklemek için.
Bu farkı ben s3te gördükten sonra htcye ana avrat sövesim geliyor.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bilgi sahibi olmadan sallıyorsun. kim dedi sana jb e ramı yetmezmiş. nerden uyduruyorsun bunu. bunu söyleyenler şirketlerin basın sözcüleri teknik ekipleri böyle aptalca bişey söylemezler. ayrıca 2005 deki bilgisayarına win8 yükleyebilirsin. windows xp den daha yavaş çalışmaz. son cümledeki kendi hakkndaki yorumun sakatlık yaratabilir :D. bu telefon için yapılan jb romlar var. ram konusunda ics den daha raht çalışıyorlar. dünyadan haberin yok işkembeden atıyorsun. jb içn sorun olan 3d ve wifi hotspot sürücüsü gerisi düzgün bişekilde çalışıyor. ram işlemci sorunu kesinlikle yok.

hıhı öyle.

Ne demek ne olacak jb olunca?
Jbnin en büyük avantajı project butter, bu bile yeter yüklemek için.
Bu farkı ben s3te gördükten sonra htcye ana avrat sövesim geliyor.

En büyük evet, aynı zamanda tek, bunu da unutmayalım işte. :)
Bir tane project butter var bu da zaten sisteme yük getiren şeylerden biri. Hemen hemen her telefonun da JB gelince pil ömrünün azalması bu yüzden, screen-on time hepsinde düşüyor. :)

Akıcılık olarak da S3'ten daha akıcı olmayan One X'te ben öyle ahım şahım bir fark göremedim açıkçası. Zaman zaman ufak tefek yerlerde farkı ayırt edebiliyor insan gözü. Şahsen ikisini de bir süre kullanma şansım olsaydı ben ICS'te kalmış olmayı tercih ederdim. :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Ben de tercih etmediğim sistemde kalmak istemiyorum işte:) Adamlar 4.0.3te bıraktı ve telefon stabil değil.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben de tercih etmediğim sistemde kalmak istemiyorum işte:) Adamlar 4.0.3te bıraktı ve telefon stabil değil.
Stabil olmamasına sonuna kadar sövebilirsin, ona bir şey demiyorum. Sensation gereken güncelleme (buradan kastettiğim, kelimenin anlamındaki gibi güncellemedir, yeni versiyon almak değildir) desteğini de tam olarak alamadı, bazı sorunlar da yok değil.
Ancak üzerinden zaten 2 yıl geçti, One X tarz olarak sunulduğu anda zaten Sensation desteğinin azalacağı belliydi.

Burada sevin sevmeyin, HTC'nin bir geleneği de mevcut, biraz geçmiş Microsoft alışkanlıklarından kaynaklanan. Bir "ana versiyon" güncellemesi alıyor ve sonra onun üzerinde iyileştirmeler yapıyorlar. Ben genel olarak bu yaklaşımı tercih ediyorum, ama kimisi de etmeyebilir. Ancak benim katılmadığım ve bu tartışmalara girmeme neden olan nokta bunun "müşteriyi iplememek" olarak algılanıyor olması, ya da değer vermemek. Bununla alakası yok konunun, onu söylemek istiyorum hep.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Stabil olmamasına sonuna kadar sövebilirsin, ona bir şey demiyorum. Sensation gereken güncelleme (buradan kastettiğim, kelimenin anlamındaki gibi güncellemedir, yeni versiyon almak değildir) desteğini de tam olarak alamadı, bazı sorunlar da yok değil.
Ancak üzerinden zaten 2 yıl geçti, One X tarz olarak sunulduğu anda zaten Sensation desteğinin azalacağı belliydi.

Burada sevin sevmeyin, HTC'nin bir geleneği de mevcut, biraz geçmiş Microsoft alışkanlıklarından kaynaklanan. Bir "ana versiyon" güncellemesi alıyor ve sonra onun üzerinde iyileştirmeler yapıyorlar. Ben genel olarak bu yaklaşımı tercih ediyorum, ama kimisi de etmeyebilir. Ancak benim katılmadığım ve bu tartışmalara girmeme neden olan nokta bunun "müşteriyi iplememek" olarak algılanıyor olması, ya da değer vermemek. Bununla alakası yok konunun, onu söylemek istiyorum hep.
Sensation 2 sene önce çıkmış olabilir ama aralarında pek fark olmasa da xe 1 senelik. Ve 3 ay sonra one x çıkartmaları da tamamen keriz yerine koyduklarının göstergesi.
Benim derdim sadece jbnin gelmemesi değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam bende evo 3d kullanıcısıyım telefonumu 2.3.6 gb sürümde aldım 2 hafta sonra s-off yapıp custom rom yükledim sonradan ics geldi sense 3.6 geldi ama ben onlar gelene kadar telefonumda ics 4.1 sense 4.0'ı çokdan kullanıp eskitmişdim bile, çok araştırdım evo 3d için offical jb konusunu ama ben umudumu kestim çünki sorun donanım değil en büyük sorun 3D adamlarda bence haklı hep kendiş tarafımızdan düşünüyoruz ancak yazılım konusunda bilip bilmeden firmalar hakkında sallıyoruz yazılım konusu öyle basit değil biraz zaman ayırıp araştırırsan ne demek istediğimi zaten anlarsın, sana tavsiyem custom rom ve kernel'leri denemen son sürümlerde antutu'da 10bini geçen skorlar alıyorlar deneme yanılma yönteminden birşey katbetmezsin...

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sensation 2 sene önce çıkmış olabilir ama aralarında pek fark olmasa da xe 1 senelik. Ve 3 ay sonra one x çıkartmaları da tamamen keriz yerine koyduklarının göstergesi.
Benim derdim sadece jbnin gelmemesi değil.

Bu bakışına da katılamıyorum üzgünüm. Keriz? :)
HTC yıllardır birşeyler geliştirdikçe direkt piyasaya sürüyor. Hep böyle oldu, böyle de olacak.
One X+'tan da 3 ay sonra One geldi. One'ın da revize edilmişi çıkarsa, ondan 3-4 ay sonra ONe (2?) gelecek.
Bir geniş atılımlı model, 7-8 sonra onun iyileştirilmiş versiyonu, sonra yine geniş atlımlı yeni model.
BU hep böyleydi. :)

XE almak kerizlikti desem ne diyeceksin? =)
herşeyi Sensation ile aynı, software tweakleri sadece.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu bakışına da katılamıyorum üzgünüm. Keriz? :)
HTC yıllardır birşeyler geliştirdikçe direkt piyasaya sürüyor. Hep böyle oldu, böyle de olacak.
One X+'tan da 3 ay sonra One geldi. One'ın da revize edilmişi çıkarsa, ondan 3-4 ay sonra ONe (2?) gelecek.
Bir geniş atılımlı model, 7-8 sonra onun iyileştirilmiş versiyonu, sonra yine geniş atlımlı yeni model.
BU hep böyleydi. :)

XE almak kerizlikti desem ne diyeceksin? =)
herşeyi Sensation ile aynı, software tweakleri sadece.
Htc zaten sürekli yeniyi kakaladığı için son çaresi one modelinde değil mi zaten?
Ben keriz yerine koyulduk dedim, benim xe almamdaki şey tamamen tercih sonucu olan birşey.
İlk android telefonum, ilk htc telefonum ve ilk üst düzey telefonum!
Sensationla aynı olduğunu kim söylemiş, tasarımı bile sensation xeyi seçmemde etkiliydi...

virus18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bende evo 3d kullanıcısıyım telefonumu 2.3.6 gb sürümde aldım 2 hafta sonra s-off yapıp custom rom yükledim sonradan ics geldi sense 3.6 geldi ama ben onlar gelene kadar telefonumda ics 4.1 sense 4.0'ı çokdan kullanıp eskitmişdim bile, çok araştırdım evo 3d için offical jb konusunu ama ben umudumu kestim çünki sorun donanım değil en büyük sorun 3D adamlarda bence haklı hep kendiş tarafımızdan düşünüyoruz ancak yazılım konusunda bilip bilmeden firmalar hakkında sallıyoruz yazılım konusu öyle basit değil biraz zaman ayırıp araştırırsan ne demek istediğimi zaten anlarsın, sana tavsiyem custom rom ve kernel'leri denemen son sürümlerde antutu'da 10bini geçen skorlar alıyorlar deneme yanılma yönteminden birşey katbetmezsin...
Katılmıyorum sana evet yazılım konusu gerçekten zor cihazlara özel tek tek ayarlanması gerek ama imkansız değil 3D sadece bahanesi oldu firmanın, tamam hadi diyelim senin dediğin gibi 3D sıkıntı çıkardı eee sensation serisine ne diyeceksin Evodan sonra çıkmış bir cihaz ve 3D side yok ona neden vermedi ?? Adamlar yeni telefon aldrıtmak istiyor isteseler hem evoya hem sensationa güncellemeyi verirlerdi. Tamamen satış politikası ile alakalı bir durum ancak HTC geçde olsa farkedecektir bu politikanın kendine zarar verdiğini. Aynı yılda çıkmış S2 ye bile samsung 4.2 için söz verdi. Bundan sonraki cihazım ki kimbilir ne zaman alırım ya samsung yada apple olacaktır.
Ama tek anlamadığım konu ise htcnin resmi sayfasında hala bir haber vermiyor tek kaynağımız HTC Türkiye onlarada pek güvendiğim söylenemez çünkü diğer ülkelerdeki hiçbir canlı destek bana kesin olarak gelmeyecek demedi. Bu ayda gelmezse ümit yoktur zaten.

mutimuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hıhı öyle.

En büyük evet, aynı zamanda tek, bunu da unutmayalım işte. :)
Bir tane project butter var bu da zaten sisteme yük getiren şeylerden biri. Hemen hemen her telefonun da JB gelince pil ömrünün azalması bu yüzden, screen-on time hepsinde düşüyor. :)

Akıcılık olarak da S3'ten daha akıcı olmayan One X'te ben öyle ahım şahım bir fark göremedim açıkçası. Zaman zaman ufak tefek yerlerde farkı ayırt edebiliyor insan gözü. Şahsen ikisini de bir süre kullanma şansım olsaydı ben ICS'te kalmış olmayı tercih ederdim. :)

dünyadan haberin yok atıp tutuyorsun buralar da bide hı hı diyor :D. teknosanın müşteri temsilcilerinden betersin onlarında dünyadan haberi yok :).
bu adamın yorumlarını ciddiye almayın. işkembeden atıyor. :D.
jb nin bellek yönetimi çok daha iyi icsden daha bundan haberin yok. oku biraz öğren.