HP Pavilion G6 1055st Mac OS X Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Download iATKOS ML2 (Mac OS X Mountain Lion 10.8.2) Torrent - Kickass Torrents İAtkos ML2 indirmeyle başlayın en azından bu imaj diğer imajlara göre biraz daha iyi bazı sistemleri otomatik olarak algılıyor. Bu arada Technopat da destek almışsınız ama pes etmişsiniz. Dediğim gibi pek ümitlenmeyin ama hevesli olduğunuz için kırmak istemedim sizi.
Evet technopat forumda da paylaştım kurulum ekranına kadar ulaşmıştım ama ondan sonrasında yardım etmediler devamını getiremedim ondan dolayı yorumları incelerseniz anlarsınız. Bu arada birebir yardım ettiğiniz için teşekkürler. Forumda gezerken birisi hp dv6 ya kurmuş diye gördüm ama hepsini okumak için vaktim olmadı akşam okumayı düşünüyorum. Şunu da belirtmek istiyorum bana yardımcı olacaksınız bunu ancak hafta sonu yapabiliriz çünkü aöf sınavlarım var ondan dolayı. Bi de ben bunun baya kısmını yapabiliyorum bana kext bulma ve yüklemede yardımcı olursanız Allah ne muradınız varsa versin.

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Önceliğiniz dersleriniz olsun ve başarılar dilerim. Bu imaj biraz farklı, belki baktınız kext ihtiyacı bile görmediniz. Konuya ne kadar erken cevap verirseniz o kadar erken cevap alırsınız. Pazar günleri fazla müsait olduğumu söyleyemem ama elimden geldiği kadarıyla yardım ederim tabi ki.

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceliğiniz dersleriniz olsun ve başarılar dilerim. Bu imaj biraz farklı, belki baktınız kext ihtiyacı bile görmediniz. Konuya ne kadar erken cevap verirseniz o kadar erken cevap alırsınız. Pazar günleri fazla müsait olduğumu söyleyemem ama elimden geldiği kadarıyla yardım ederim tabi ki.
Hocam haftayada olur benim için farketmez ama ne kadar erken o kadar iyi bu işi yaparken sürekli anlık mesajlaşmamız lazım ben kext işleri baya karışık çünkü beni bu ad ile faceden ekleyebilirsiniz. Öyle daha rahat olur telefondan konuşacağım çünkü pc ile işlem yaparken

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İnşAllah diyelim ama, halen kritik bir dönem içerisindeyiz önümüzde ki maçlar ile belli olacak. Konuyu dağıtmayalım bu arada :)

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşAllah diyelim ama, halen kritik bir dönem içerisindeyiz önümüzde ki maçlar ile belli olacak. Konuyu dağıtmayalım bu arada :)
:D Tamam. Verdiğin linkteki dosyayı indirdim şimdi ne yapayım ?

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
TransMac programı yardımı ile USB belleğe yazdır.

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Buradan http://www.acutesystems.com/tmac/tmsetup.exe , TrasMac yazılımı indirip, ekte ki resimde gösterdiğim gibi yapman lazım. TransMac yazılımını çalıştıracağın zaman yönetici olarak çalıştırmayı unutma.

Ekli dosyalar

• 111.png
    111.png
    7.7 KB · Görüntüleme: 254

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsunu?
Pc ilk aldığımda win7 home vardı ve müthiş çalışıyordu ama sizde biliyorsunuz artık win7 home kullanan kalmadı bende zaman içinde değişiklikler yaptım pcde win8 8.1 10 yükledim ama hiçbirinde performans alamadım. Mac bilgisayarların düşük parçalar ile OS arasındaki bağıntı olağanüstü biliyorsunuz ama mac alacak param olmadığı için bende alternatiflere yöneldim. Windows'dan daha stabil çalışacağını düşünüyorum. Zaten gene olmazsa artık pc'yi değiştireceğim. Oyun laptopu yada asus'un bi modelini almayı düşünüyorum taksitle filan ama gene bu pc ile sene sonuna kadar beraber olacağımız kesin en erken seneye alabilirim.

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
USB belleğe yazdırma işlemi tamam ise kuruluma geç, takıldığın yer olursa ekran görüntüsü ile paylaş. Başarılı bir kurulum yaptıysan, 10.8.X , artık hangi sürüm numarası kurulduysa muhtemelen 10.8.5 olması lazım ona göre kext kurulumunu yap. Clover Bootloader kurulumunu yap.

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
USB belleğe yazdırma işlemi tamam ise kuruluma geç, takıldığın yer olursa ekran görüntüsü ile paylaş. Başarılı bir kurulum yaptıysan, 10.8.X , artık hangi sürüm numarası kurulduysa muhtemelen 10.8.5 olması lazım ona göre kext kurulumunu yap. Clover Bootloader kurulumunu yap.
Hocam bunları beraber yapalım benim yarın sınavım var buna başladığım zaman mesajlaşmamız lazım yanlış bişey yapmak istemiyorum kurulum ekranın bazı kodlar yazmam gerekiyordu ama ne olduğunu hatırlamıyorum

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
-v -f npci=0x2000 öncelikle bu kodlar ile dene.

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Siz yapın, takıldığınız yeri yazın bende müsait olduğum sürece cevap veririm merat etmeyin

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Siz hayırlısı ile masaüstüne kadar gelin de, inşAllah gerisini de getiririz. Tekrar yazıyorum fazla bir ümit içerisin de olmayın ama ne kadar denenecek imaj var ise deniyeceğiz, taki en son artık olmuyor diyene kadar.

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz hayırlısı ile masaüstüne kadar gelin de, inşAllah gerisini de getiririz. Tekrar yazıyorum fazla bir ümit içerisin de olmayın ama ne kadar denenecek imaj var ise deniyeceğiz, taki en son artık olmuyor diyene kadar.
Tamam hocam Allah razı olsun ben şimdi yedekleceğim bi kaç bişey var telefona geçeceğim birazdan

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam PC'yi flash dan başlatıyorum ama pc flashı yoklayıp direk normal başlıyor ne yapıyım bilemedim ?

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
-/ bunun gibi dönen bir işaret çıkmıyor mu hiç? Windows aç transmac ile usb aç ve bana sağ tarafta ki ilk ekran görüntüsünü yolla yada teamwiever bilgilerini yolla ben bir yoklayım

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
-/ bunun gibi dönen bir işaret çıkmıyor mu hiç? Windows aç transmac ile usb aç ve bana sağ tarafta ki ilk ekran görüntüsünü yolla yada teamwiever bilgilerini yolla ben bir yoklayım
Tw veriyorum hocam 590 673 983 şifre 9371

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- bu çıkıyor hemen ardından pc normal olarak başlıyor

Ardanuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanal Makineye kurulumu başarılı bir şekilde yaptım hocam

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Güzel şimdi usb tak ve chamelon indir usb belleğe kur