Rehber HP OMEN Gaming Hub Nedir ve Nasıl Kullanılır?

ArtiAnius

Öğrenci
Katılım
29 Temmuz 2023
Mesajlar
17
Reaksiyon puanı
5
Puanları
3
Yaş
21
1690664567406.png

Dostlarım Selamlar, yaklaşık bir haftadır kullanmış olduğum HP VICTUS 15 laptopu sizlere çeşitli benchmark testleri ve incelemesiyle paylaşmıştım. Bugün ise sizlere bu laptopu kurduğumdan beri görev çubuğunda bulunan ve ne olduğunu daha bugün kavrayabildiğim HP Omen Gaming hub'ı tanıtacağım.

HP Omen Gaming Hub nedir?
HP Omen Gaming Hub, HP'nin başlangıçta Omen serisi oyuncu bilgisayarları için özel olarak geliştirdiği bir yazılım aracıdır. Bu yazılım, Omen serisi ve yeni çıkan Victus serisi bilgisayar kullanıcılarına oyun deneyimlerini optimize etme, performansı artırma ve oyunlarla ilgili bazı özelliklere erişim sağlama imkanı sunar. Bu yazılım kullanıcılar için en iyi performansı ayarlamamızı sağlıyor çünkü hangi oyunda hangi ayarda oynayabileceğimizi ayarlamamızı sağlıyor.

HP Omen Gaming Hub bizlere neler vaat ediyor?
HP Omen Gaming Hub'ın Performans Artışı Sağlayan Özelliği: Booster

HP Omen Gaming Hub, oyun deneyimlerimizi daha üst seviyeye taşıyan etkileyici bir özellik sunuyor: Booster. Bu özellik, oyunlarda performans artışı sağlamak için tasarlanmış bir özellik ve sizlere nasıl çalıştığını paylaşmak istiyorum.

Öncelikle, Booster kısmı bir oyuna girdiğimizde bize aktif edip etmemek istediğimizi soruyor cevapladıktan sınra, tüm oyunlarda aktif etmek isteyip istemediğimizi soruyor eğer tüm oyunlarda kabul edersek oyunlara girdiğimiz sağ altta alertbox şeklinde çıkmayı bırakıyor. Booster Etkinleştirildiğinde, oyun oynarken arka planda çalışan gereksiz RAM ve işlemci tüketen uygulamaları otomatik olarak kısıtlıyor. Bu, bilgisayarımızın oyunlara daha fazla kaynak ayırmasını sağlayarak daha düzgün ve kesintisiz bir oyun deneyimi elde etmemize yardımcı oluyor. Böylece oyunlarda anlık FPS düşüşleri gibi sıkıntılarından kurtarıyor.

HP Omen Gaming Hub ile Sıcaklık ve Performans İzleme
Sıcaklık İzleme Ekranı:
HP Omen Gaming Hub Yazılımı, gerçek zamanlı olarak işlemci ve Ekran Kartının sıcaklık değerlerini bizlere sunuyor. Bu özellik kullanıcıların bilgisayarlarının sıcaklık durumunu sürekli takip etmelerini sağlamakla birlikte Fan hızını otomatikten Maksimuma çekebiliyoruz.

Soğutma Ayarları: Yazılım, bazı durumlarda fan hızları ve soğutma performansı üzerinde kontrol sağlayabilir. Bu şekilde sıcaklık problemleriyle karşılaşıldığında, fanları manuel moddan Maksimum moda alarak donanımların daha iyi soğumasını sağlayabiliyoruz.

1690664883153.png


HP Omen Gaming Hub ile Kamera ve Mikrofon kalitesini artırma : NVIDIA Broadcast Desteği

HP Omen Gaming Hub, güçlü bir yazılım aracıdır ve özellikle RTX 3000 ve 4000 serisi ekran kartları ile desteklenen NVIDIA Broadcast özelliğini kullanıcılarına sunar. Bu etkileyici özellikler sayesinde, Kendinizi bazı Türk siyasetçileri gibi uzayda gösterebilirsiniz. Arka Planınızda görmek istemediğiniz şeyler var ise Clear Background özelliği ile arka planınızıda silebilirsiniz.
1690664799415.png


Akıllı Göz İzleme ile Sürekli Dikkat Etkisi:
akıllı göz izleme özelliği sayesinde, kullanıcıların gözleri sürekli kamerada gibi görünüyor. Bu, derslerde, toplantılarda veya görüşmelerde karşınızdakilere sürekli olarak odaklanıyormuş gibi gözükebilirken, aslında başka işlerle meşgul olmanıza olanak tanıyor. Örneğin, öğretmenlerin sizi izlediği izlenimi verirken, aslında YouTube videoları izlemek veya forumlarda gezinmek gibi aktivitelere odaklanabilirsiniz.

Sesimizi de aynı şekilde gürültülü bir ortamda isek gürültü engelleme özelliği ve cızırtı giderme özelliği ile mikrofon cızırtısını giderebiliyor.

HP Omen Gaming Hub'ın kendi sitesinden yazılımı indirebilir ve test edebilirsiniz okuduğunuz için teşekkür ederim
 
Üst