Hoparlörleri anfisiz kullanmak istiyorum

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba elimde <strong>SONY | SS-RG490</strong> 2 tane hoparlörüm var, fakat anfisini ev taşırken kaybettim. Bu iki hoparlörü bilgisayara ya da telefona "yeşil-siyah jak" kablosu ile bağlamak istiyorum. Aslında bağladım sayılır, fakat sesleri çok az, normal sesinin %5ini anca veriyor.

Bu konuda bilgisi olan herkesten yardım bekliyorum..iyi günler!

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Elinde 2.1 varsa onun ses çıkışlarına da bağlayabilirsin :)

92WdLQ.jpg

Benim 2.1 ses sistemine eski müzik seti kolonlarını bu şekilde bağladım kullanıyorum :)

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Elimde başka hiçbir alet yok. Sorduğum kişilerin dediği şu: "Hoparlörden çıkan kabloların kırmızısını kendileriyle siyah kabloyu ise bilgisayara taktığın jak girişine dola, bu şekilde çalışır." Neden normal hoparlörler gibi direkt -soundOUT- şeklinde olamıyor ki?

Sıradan bir anfi alsam aynı görevi görür mü? (orjinaliyle kıyaslayınca)

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Bu işlerden anlıyorsanız bu tarz bir şeyde işinizi görür
[h=1]Amfi Devresi[/h]

conducktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
[video]https://youtu.be/142tlQtnuLM[/video]

amphi dediğin şey müzikseti bence çaldırtmışsın...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Bu ne abi böyle :eek:hmy:

shake7_02_img_03.jpg

shake7_02_img_04.jpg

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Sistemde güç kaynağı olmadığı için ses sadece out çıkışından gelen güç ile çalışır ve bu yüzden hoparlörlerden istediğimiz seviyede ses gelmez, çözüm devreye güç kaynağı eklemektir, biligsayarcılar da yada elektrikçilerde bulabileceğin ikinci el amfi ya da 12V trafoyu devreye eklemek sorunu çözecektir.
Ben kullanmadığım hoparlörlerin hepsini bir araya getirip (7-8 tane) bilgisayara bağlamıştım seninle aynı sorun olmuştu, devreye 12V trafo ekledikten sonra düzeldi ancak bu seferde trafo direkt prize bağlı olduğu için bilgisayar kapalı olsa bile hoparlörlerden "czzz" sesi geliyordu, hoparlörleri kullanmadığım zamanda prizden çıkartmam gerekiyordu.

Enes kuruca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0