Home Premium İndirme Linki

umutreis44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda windows 7 ultimate yüklü. Fakat çok donmalar oluyor. Bunun üzerine eski kullandığım windows 7 sürümüne geçmek istiyorum(windows 7 home premium). Elimde bana ait home premium sürümüne ait lisans anahtarı var. Fakat home premium sürümünü microsoftun kendi sitesinden indirmek istiyorum. Nasıl yapacağım hakkında bir bilgim yok.

Birde şunu sormak istiyorum. Bilgisayarımın garanti süresi bitmiş değil. HP desteği arasam bana bu konuda yardımcı olabilirler mi?

HP pavilion dv3 netbook
i5 işlemci, 4gb ram
2gb ekran
500 harddisk

Yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
188
Sürümler arası donma yaşanacağını hiç sanmıyorum. Bence yüklediğiniz bir şey ya da yanlış kurduğunuz bir sürücü buna sebep oluyor olabilir. Ya da kurulum yaptığınız DVD ile ilgili bir sıkıntı vardır. Kurulum medyanızı değiştirmeyi deneyin...

umutreis44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ultimate sürümümü korsan olarak torrentten yükledim. Bence sıkıntı burda. Sürümde problem var. Önemli olan bu değil aslında. Ben eski sürümüme güvenli bir şekilde dönmek istiyorum. İsteğim bu yönde aslında.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
recovery bölümünde format cd si gömülü oluyor sayet format atarken laptopda silmediyse recovery bölümüne gir ordan sistemi ilk aldigin haline döndürebilirsin,ama ben toshiba icin o tus kombinansyonu bilmiyorum internnetden bulup yapabilirsin.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bilgisayarın oem ise yanında recovery cd si vermişlerse onunla güvenle eski haline dönebilirsin. vermemişlerse bilgisayarın harddiskinde gömülüdür fakat tahminimce sen format atıcam diye bu alanıda silmişsindir. tek çare internet üzerinden msdn de yayınlanan bir windows imajını indirmen.

umutreis44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımın C bölümünü biçimlendirmedim. Sadece Windows 7 ultimate yüklemiştim. Fakat bilgisayarımda RECOVERY (D:) diye bir yer var. 26.7 gb kapasitesi var bunun 3.9 gb ı boş. Dediğiniz şey bu mu? Bilgisayarın yanında herhangi bir cd yoktu.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Bilgisayarımın C bölümünü biçimlendirmedi. Sadece Windows 7 ultimate yüklemiştim. Fakat bilgisayarımda RECOVERY (D:) diye bir yer var. 26.7 gb kapasitesi var bunun 3.9 gb ı boş. Dediğiniz şey bu mu? Bilgisayarın yanında herhangi bir cd yoktu.

Buyur hocam msdn'den win7 linkleri burada.

http://msdn.microsoft.com/subscript...Languages=en&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0
İndirebilir misin bilmem amma ve lakin indiremezsen Detail tıkla orada SHA1 kodları var. O kodları google amcaya yaz sana orjinal bir kopya paylaşılmış siteler verecektir :)

umutreis44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SHA1 i google amcaya yapıştırdım. 2 çinci 2 yabancı 1 türkçe site geldi. Türkçe sitede bir şey yok. msdn de download diyorum böyle bir şey geliyor http://imgim.com/msdn.png . RECOVERY adlı 30 gb a yakın bir diskim var. yukarıda söyledim. Onda setup var galiba ama içeri girdiğimde .exe dosyası falan yok. İçini nasıl görücem ?

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ewet bana da orjinal home premium sürümü lazım. nasıl ve nerden indiririz.

musti1962

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlat-Programlar-Recovery Manager-Recovery Manager yolunu izleyerek sorununu çözebileceğini düşünüyorum.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
SHA1 i google amcaya yapıştırdım. 2 çinci 2 yabancı 1 türkçe site geldi. Türkçe sitede bir şey yok. msdn de download diyorum böyle bir şey geliyor http://imgim.com/msdn.png . RECOVERY adlı 30 gb a yakın bir diskim var. yukarıda söyledim. Onda setup var galiba ama içeri girdiğimde .exe dosyası falan yok. İçini nasıl görücem ?

ewet bana da orjinal home premium sürümü lazım. nasıl ve nerden indiririz.

Arkadaşlar msdn'den indirmek için nasıl bir üyelik şartı var açıkçası onu bilmiyorum. Çünkü bazı programları microsoft'un mail servisleriyle deneme sürümü olarak indirile biliniyor. Eğer indiremezseniz SHA kodlarını kullanarak google amca'da yandex Dayıda ya da bing eniştede arayabilirsiniz :p Lakin direk home premium bulmanız zor siz ultimate olarak indirin. Usb'e boot edin sonra ise sources klasörü içindeki ei.cfg dosyasını silin o zaman istediğiniz sürümü kurabilirsiniz :)

musti1962

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. Recovery (Sistem Kurtarma) DVD’si nasıl hazırlanır?Kurtarma diskleri sisteminizin fabrika ayarlarına geri yüklemenizi sağlayacaktır. Sisteminiz için yalnızca tek bir kurtarma diski seti oluşturulabilir. Kurtarma DVD’lerinizi oluşturduktan sonra güvenli bir yerde saklamanızı öneririz.
Sistem Kurtarma (Recovery) DVD’si oluşturmak için aşağıdaki işlem adımlarını uygulayabilirsiniz.
Sistem sizden bir, iki yada üç adet boş DVD isteyebilir. 3 adet boş DVD’yi yanınızda hazır bulundurunuz.

1. Bilgisayarınız elektrik fişi ve bataryası takılı konumda iken açınız.
  2. Başlat düğmesine tıklayınız.
  3. Tüm Programlar ’a ve ardından Recovery Manager ’a tıklayınız.
  4. Kurtarma Diski Oluşturucu ya tıklayınız.
  5. İşleme devam edebilmek için Kullanıcı hesabı denetimi için izin ver seçeneğini seçiniz.
  6. Recovery Manager (Kurtarma Yöneticisi) penceresinde Hoş Geldiniz ifadesi ve yapacağınız işlem ile ilgili açıklamaları göreceksiniz.
  7. Ekrandaki yönergeleri izleyiniz.

2. Recover (Sistem kurtarma) işlemi nasıl yapılır ?Cihazınızın yazılımında bir problem oluştuğunda kendi içerisindeki menülerden yada menüleri aracılığıyla oluşturulan CD yada DVD 'lerden sistem kurtarma işlemi yapılabilir. Bu sayede bilgisayarınız, ilk alındığı zamanki haline geri dönecektir.
Sistem Kurtarma(Recovery) işlemini yapabilmeniz için aşağıdaki yöntemlerden birini seçebilirsiniz.
Yöntem 1:

1. Başlat düğmesine tıklayınız.
  2. Tüm Programlar ’a ve ardından Recovery Manager ’a tıklayınız.
  3. Recovery Manager ’a tıklayıp programı çalıştırınız.
  4. Recovery Manager (Kurtarma Yöneticisi) penceresinde Advanced Options (Gelişmiş Seçenekler)’e tıklayınız.
  5. Sistem Kurtarma (System Recovery) seçip İleri yi tıklayınız.
  6. Ekrandaki yönergeleri izleyiniz.

Yöntem 2:

1. Bilgisayarınızı kapatıp açınız.
  2. Ekranın en altında Press <F11> for recovery (Kurtarma için F11 tuşuna basın) mesajı görünecektir.
  3. Recovery Manager (Kurtarma Yöneticisi) 'i seçiniz.
  4. Recovery Manager (Kurtarma Yöneticisi) penceresinde Advanced Options (Gelişmiş Seçenekler)’e tıklayınız.
  5. Sistem Kurtarma (System Recovery) seçip İleri yi tıklayınız.
  6. Ekrandaki yönergeleri izleyiniz.

Not: Bilgisayarınız ilk açılış haline, orjinal sistemine geri dönmüş olacak ve diğer bütün veriler silinecektir. İşlemi gerçekleştirmeden önce önemli ve silinmesini istemediğiniz tüm bilgilerinizin yedeklerini harici bir ortama almanız gerekmektedir.

Kaynak:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=tr&dlc=tr&docname=c01642437&lc=tr

umutreis44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu ultimate sürümünü yüklediğimden beri recovery manager adlı program bilgisayarımda bulunmuyor. Recovery manager ı biliyorum. Daha önce binlerce kez kullandım fakat dediğim gibi artık bilgisayarda yok. HP nin sitesine girip ne kadar recovery manager indirdiğimi bilmiyorum ama hiç biri olmadı. Msdn nin sitesinde home premium'u indir diyince benden e mail istiyor sonra olmuyor.

Reaksiyon puanı
4
64 bit mi 32 bit mi.işini hallederiz .ultimate nın iso sunu indirip.iso içinden ei.cfg dosyasını sileceksin. programı var.iso yu dvd ye yazdıracaksın.ei.cfg silmemizin sebebi. bize açılışta hangi sürümü kuracagımızı soracak oradan home premınum secer formatını atarsın. tamam diyorsan böyle hallederiz.illede home premınum ındırecem dersen çok çok zor bulursun.oda torrent sitelerde.

indirdiğin iso nun sha 1 değerine iyi bak. sha1 degeri microsoft tarafından o yazılıma bir kimlik şifreleme gibi birsey.eger indirdiğin iso bırılerı tarafından çok küçük bir sekılde dahı degıstırlmısse.virüs falan konulmussa.microsoftun verdıgı sha1 ıle senın ındırdıgın iso nun sha 1 tutmaz. ben sana ultimate 64 bıt turkçe indirme linki verebilirim.sen indirip önce sha 1 degerını kontrol edersin.microsofun orjınal sha1 le aynıysa uzerınde hıc oynama yapılmamaıs orjınal demektır.sonra ei.cfg silersin kucuk program yardımıyla.sonra dvd yazdır. tamamdır.

umutreis44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam dediğini yapıyorum

Musti1062 evet denedim ama harddisk.dll is missing diyor

Reaksiyon puanı
16,118
bu yontem 7enterprise icinde gecerli olurmu? 64bt var bende microsoft.com.tr den indirmistim nevrotik indirtmisti.

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
64 bit mi 32 bit mi.işini hallederiz .ultimate nın iso sunu indirip.iso içinden ei.cfg dosyasını sileceksin. programı var.iso yu dvd ye yazdıracaksın.ei.cfg silmemizin sebebi. bize açılışta hangi sürümü kuracagımızı soracak oradan home premınum secer formatını atarsın. tamam diyorsan böyle hallederiz.illede home premınum ındırecem dersen çok çok zor bulursun.oda torrent sitelerde.

indirdiğin iso nun sha 1 değerine iyi bak. sha1 degeri microsoft tarafından o yazılıma bir kimlik şifreleme gibi birsey.eger indirdiğin iso bırılerı tarafından çok küçük bir sekılde dahı degıstırlmısse.virüs falan konulmussa.microsoftun verdıgı sha1 ıle senın ındırdıgın iso nun sha 1 tutmaz. ben sana ultimate 64 bıt turkçe indirme linki verebilirim.sen indirip önce sha 1 degerını kontrol edersin.microsofun orjınal sha1 le aynıysa uzerınde hıc oynama yapılmamaıs orjınal demektır.sonra ei.cfg silersin kucuk program yardımıyla.sonra dvd yazdır. tamamdır.

bana 64 bit lazım (windows 7 home premium)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya beyler Bi adam gibi söleyin lütfen biz 64 bit Home Premiumu düzgünce nasıl kurcaz ?