Heyecanı Yenmek

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dün iş görüşmesine gittim iş görüşmesinde 3 tane firma adamı ve 3 tane iş görüşmesine gelen kişiler aynı toplantı odasındaydık gelen kişilere kendilerini tanıtmalarını istedi tanıttılar bana geldi bir heyecanlandım kendimi tanımadım heycandann knşmadım karıştırdım

Normalda herkesle rahat knşrm ama orda toplantı salonunda hepsi birden bakmasu konuşamadım

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
heyecandan yazı yazmayida unutmussun dostum :)

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Mülakatlarda sakinlik çok önemli,hafifden nasıl olsa almazlar havasında olmanızı tavsiye ederim.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
herşeyi mücadele vererek yenersin. yani onunla yüzleşirsin. pratik yaparsın. çalışırsın. o olayı gerçekten yaşarsın... ancak böyle olur..

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
geçmiş olsun hocam..
inşallah bi dahaki mülakatlara... :)

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bir iş görüşmesinde özellikle rahat ve kendinden emin kişiler her zaman artı puan alır. Heyecanı yenmek aslında çok kolaydır. Sürekli kendine telkin vererek, heyecanlanacak birşey olmadığını söyleyerek ve hiç bir durumu abartmayarak başarabilirsin. Bunun yanında düzenli nefes almakta çok önemlidir ;)

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Genelde çok zor bir iştir.derin derin nefes al ve işe kabul edildiğini düşün.Ve en önemlisi:Kendine güven.
Tabi bitirme sınavı sonuçları açıklandığı zaman heyecandan elim ayağım kesilmişti.Düşünsenize,bir dersten kalsanız okul uzayacak.İşte bu tip durumlarda heyecanlanmamak elde değil...

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Ben olsam snei işe alırdım.Heyecanını henüz kaybetmemişsin..

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Valla normalde birşeyde heycanlanıyorsam, 1-2 bira atarım heycan falan kalmaz direk girişirim :D Sonra derim bak ben bunu yaptım, 2. kez yaparken biraya gerek kalmaz nasıl olsa yaptım diye :p Toplantıya içip gitmek olmaz tabi ahaha :)

Öncelikle kendinizden emin ve rahat olmaya çalışacaksınız. Karşımdakilerde benim gibi insan diye düşeceksiniz. Ayrıca yukarıda da yazdıkları gibi rezil ola ola öğreneceksiniz :) İnanın onlarda bu duruma aynı şekilde geldi.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Kendine güvenmenin yanında sana iş verenlerin de senin gibi insan olduklarını düşün. Herşeyi kontrol edemezsin bu yüzden akışına bırakmaya çalış. Gerisi tecrübe ile gelicektir

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Doğru ve derin nefes(diyafram nefesi) alıp verme ile heyecanını yatıştırabilirsin.Ama asıl işta kafada bitiyor

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
biraz heyecan iyidir ama fazlası tabiki zarar zamanla heyecanını yenmeyi öğrenirsin

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Heyecanı yenmenin yolu özgüveni arttırmaktan geçer.