Heyecan Problemimi Nasıl Aşabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Şimdi şey demeyin internette o kadar video,konu var diye.Ben kişilere sormayı yeğlerim.Mesela bugün gece karnıma ağrı girdi(belki gece yediğimdendir)fakat ben küçükken kötü olaylar yaşadığım için bunların etkisini yaşıyorum biraz,ilkokulda hep kusardım birkeresinde sınavdan kaçmıştım o kadar yani...
Demem o ki siz heyecanlandığınızda neler yaparsınız neler yapmazsınız bunu merak ediyorum.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Stres kontrolünü kendiniz sağlayabilirsiniz, bunun tek yolu ve düzgün yolu olan nefes egzersizlerini düzgün bir şekilde yapmanız.
Anladım,ben arkadaşların yöntemlerini merak etmiştim ama problem yok :)

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
anladığım kadarıyla bu sorun küçükken yaşadığınız şeylerin psikolojik kalıntısı. önüne geçmek elbet zordur ama heyecan yaptığınızda aklınıza gelenlerden, düşüncelerinizden uzaklaşmaya çalışın. ayrıca bu zamanlarda derin, doğru ve sakin bir şekilde nefes alıp vermeniz işe yarayacaktır.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
anladığım kadarıyla bu sorun küçükken yaşadığınız şeylerin psikolojik kalıntısı.
Yani evet bir iki etkisi oluyor,diğer tavsiyelerine dikkat edicem teşekkür ederim :)

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben heyecanlandığım şeyin, ne kadar gereksiz olduğunu düşünerek aşmıştım bu durumu. Normal okul sınavında kıp kırmızı olan ben, LGS'ye minimum heyecan ile girmiştim.