Hey Siri Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Umut Çelik

so was I
İçerik Ekibi
Kuşkusuz birçok iphone kullanıcısının kullandığı özellik.
Eski telefonlarda sadece şarja bağlıyken, iphone 6 ve üstü olanlarda ise telefon normal dururken kullanıcısı Hey Siri dediğinde siri açılıyor.

Anlamadığım şey şu; Bu telefon hep bizi mi dinliyor ki tam hey siri dediğimizde açılıyor?
Bu büyük bir sorun bence.
Her konuştuğumuz dinleniyor o zaman ki tam hey siri dediğimizde harekete geçiyor.
Kameradan da izliyorlar sanki.
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten çok merak ettiğim bir konu.
@alpotter @grbzz

Son düzenleme:

nixc0r

Profesör
Eski telefonlarda sadece şarja bağlıyken, iphone 7 ve üstü olanlarda ise telefon normal dururken kullanıcısı Hey Siri dediğinde siri açılıyor.

Anlamadığım şey şu; Bu telefon hep bizi mi dinliyor ki tam hey siri dediğimizde açılıyor?
Her konuştuğumuz dinleniyor o zaman ki tam hey siri dediğimizde harekete geçiyor.
@alpotter @grbzz
Google bile bizi dinliyor büyük ihtimal onlarda dinliyor

Eski telefonlarda sadece şarja bağlıyken, iphone 7 ve üstü olanlarda ise telefon normal dururken kullanıcısı Hey Siri dediğinde siri açılıyor.

@alpotter @grbzz
Yav dinleniyorsunuz diye de sizin seslerinizi alıp FBI, CIA kullanacak diye bir şey yok. Ben bunu tamamen kendini önemli hissetme çabası olarak görüyorum. Adamlar Siri hizmetini sağlayabilmek için mikrofonları kullanıyor. Bu kadar.

Umut Çelik

so was I
İçerik Ekibi
Yav dinleniyorsunuz diye de sizin seslerinizi alıp FBI, CIA kullanacak diye bir şey yok. Ben bunu tamamen kendini önemli hissetme çabası olarak görüyorum. Adamlar Siri hizmetini sağlayabilmek için mikrofonları kullanıyor. Bu kadar.
Tamam onu ben de anladım.
Kendini önemli hissetme çabası derken bana mı diyorsun?

nixc0r

Profesör
Google da aynı şeyi yapıyor mesala sesimizi dinleyip konuştuğumuz konu hakkında reklam veriyor. aslında bir hizmet bu

Fakehero

Profesör
Mikrofon kelimeyi duyduğu zaman o andan sonraki dediklerini aramaya başlıyor. Yani aslında hep seni dinliyor ama asıl veri kaydına aktif olduğunda geçiyor. Tabi bu firmaların söylediği şey ama hep dinliyorlar seni ve verilerin tamamını kaydediyorlar.Hiç o gün internette arama yapmadığı halde bir sitede çıkan reklamın o gün konuştuğu kelime veya konulardan biri ile alakalı olması gibi olayları yaşayanlar var. Bende güvenemiyorum bu firmalara.

Umut Çelik

so was I
İçerik Ekibi
Mikrofon kelimeyi duyduğu zaman o andan sonraki dediklerini aramaya başlıyor. Yani aslında hep seni dinliyor ama asıl veri kaydına aktif olduğunda geçiyor. Tabi bu firmaların söylediği şey ama hep dinliyorlar seni ve verilerin tamamını kaydediyorlar.Hiç o gün internette arama yapmadığı halde bir sitede çıkan reklamın o gün konuştuğu kelime veya konulardan biri ile alakalı olması gibi olayları yaşayanlar var. Bende güvenemiyorum bu firmalara.
Hepsi yapıyor neredeyse. Samsungda da hey bixby var.

ennstekin

Asistan

@alpotter @grbzz
6S serisinde de oluyor.

Umut Çelik

so was I
İçerik Ekibi
Herkese teşekkürler.
Yani sonuç olara şunu anladım;
Evet konuşmalar hep dinleniyor ama kaydolmuyor.
Sadece hey siri dediğimizde kayıt başlıyor.
Sadece bir hizmet.

NickChicken

Profesör
"Hey Siri!" diyene kadar kendi içinde dinliyor. "Hey Siri!" den sonraki söylenenler Apple sunucusuna gidiyor.

Yani, Siri sizi dinlerken söylenenler kaydediliyor.

SDN Son Haberler

Son mesajlar