Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Artık düzenli bi masaüstüm varrrr :))

15rcia1.jpg

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Netten Geek Tool aracını indiriyorsunuz... İndirip kurduğunuzu varsayaraktan;

1 - Sistem Tercihlerinden Geek Tool aracını tıklıyoruz
53105758.jpg

2- File kısmına tıklayıp masaüstümüze saydam bi pencere eklenmesini sağlıyoruz. Daha sonra o pencere aktifken
Command kısmına resimde gördüğümüz kodu yazıyoruz. Yani ;
Command : date +%d

Bu komutla ayın gün değerini almış olduk...
56901239.jpg

3 - Şimdide sıra geldi ayın ismini yazdırmaya bunun içinde aynı şekilde file tıklayıp yeni bir saydam pencere eklenmesini sağlıyoruz. Ve o pencere aktifken Command: kısmına resimde gördüğümüz değeri giriyoruz. Yani;
Command : date +%B
68318397.jpg

4 - Son olarakta ayın gün ismini almak kaldı. Onun içinde yine aynı şekilde file tıklayıp saydam bir pencere eklenmesini sağlıyoruz. Ve o pencere aktifken Command : kısmına resimde gördüğümüz değeri giriyoruz. Yani;
Command : date +%A
4copye.jpg

Yazıların büyüklüğü küçüklüğü rengi ..vs gibi ayarlarıda tıkladığınız her file nesnesi üzerindeyken alttaki STYLE kısmından ayarlayabilirsiniz..

Umarım yardımcı olmuştur anlatım. Kolay gelsin

sa, ya ben bunları yapıyorum hatta sağdan soldan çok güzel şeyler bulup onları da denedim fakat ne zaman bilgisayar yeniden başlasa kayboluyor bunlar bende yeniden uğraşmak istemiyorum, var mı bir çözümü ??
bilgilendirirsen sevinirim.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
sa, ya ben bunları yapıyorum hatta sağdan soldan çok güzel şeyler bulup onları da denedim fakat ne zaman bilgisayar yeniden başlasa kayboluyor bunlar bende yeniden uğraşmak istemiyorum, var mı bir çözümü ??
bilgilendirirsen sevinirim.

Kullandığınız sürümü bi kontrol edin yada kuruluysa güncelleme denetlemesi yapın. Bende herhangi bi ayar yapmadan otomatikmen kendiliğinden açılışta geliyor. Kullandığım sürüm 3.0

Ve açılışta devre dışı bırakmadığınıza emin olun !

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
25hfqef.png

Maksat harflere göz alışkanlığı olsun! :D Yakında Hiragana ve Katakana'yı öğreneceğim. :D