Bu konuyu okuyanlar

ailurophile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Artık valla bıktım. Zaten virüsten dolayı okula dershaneye gidemiyoruz. İki yıl sonra üniversite sınavına gireceğim ve kazanamamayı hayal edemiyorum bile. Kesin iyi bir yer kazanmam lazım. Ama salak gibi hissediyorum. Okul sınavlarına çok çalıştım ama sınavlarım hep düşük geldi. Tamam belki yanlış çalıştım. Ama şimdi hiç çalışamıyorum. Aptal gibi hissediyorum. Konuları anlamıyorum. Motivasyonumu toplayamıyorum. Zaten ailem günlük hayatımda hep zorluk çıkarıyor. Hemen moralim bozuluyor. Ders çalışamıyorum. Bahane ürettiğimi biliyorum ama cidden çok zor. Sadece ders çalışmak değil. Oturup televizyon seyredemiyorum, rahatça kitap okuyamıyorum, içimde hep bir sıkıntı var. Yoruldum artık. Online dersleri de dinleyemiyorum. Bir şey yapmak istiyorum ama her şeyim eksik gibi. Gelecek kaygısı, istediğim şeylerin gerçekleşmeme korkusu beni bitiriyor. Küçücük bir şeyde bile her şeyden nefret ettiğimi hissediyorum. Kafama çivi çakıp kendimi öldürmek istiyorum. Sanki her şey siyah, karanlık, herkes benden nefret ediyor, kimse bana değer vermiyor, hayatta hiçbir şey yolunda gitmeyecek gibi. Tükenmişlik sendromuna girdim. İçimde hep bir huzursuzluk var. Ne yapacağım ben? Bir an önce 50 yaşıma gelmek istiyorum. Para, gençlik, eğlence hiçbir şey istemiyorum. Sessiz bir yerde, kimsenin benle iletişim kurmayacağı, eski anıları hatırlamayacağım bir yerde sessizlikte ölümü beklemek istiyorum. Siz olsanız ne yapardınız? (Bana bakın ve halinize şükredin.)

Reaksiyon puanı
147
Bende 2 sene sonra üni sınavına gireceğim bende tam çalışamıyorum ama elimden geleni yapıyorum mesela daha yeni test çözüyordum ama şuan elimde tel var mola olmamasına rağmen, bizi kimse hayallerimize ulastirmicak şimdi kalk ve program yap ders çalış bende telefonu bırakıp çalışacağım kendine güven arkadaşların seni motive etsin biz birbirimizi motive ediyoruz sende kendini toparla salma hemen.

illegalfederal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sen kendine değer vermeden kimse sana değer vermeyecek, sen kendine bakmadıkça kimse sana bakmayacak, sen kendini sevmedikçe kimse seni sevmeyecek. Bunları öyle boşuna demiyorum, benzerlerini yaşamış birisi olarak söylüyorum. YKS'ye 3.kere gireceğim ilk sene sınava girip salladım 465k sıralama yaptım, tekrar mezuna bırakmayı gözüm pek yemedi hayatımın riskini alarak Hacettepeyi yazdım tercih listeme. Şu an Hacettepede okurken üniversite sınavına çalışıyorum. Her gün hayatımı sorguluyorum.25 sene sonra nerede, nasıl bir pozisyonda olmak istediğimi sorguluyorum. Kendine bir motivasyon kaynağı bulmalısın. Ben mesela baba olmak için yaşıyorum. Clublarda kızlarda takılayım diye para kazanmak istemiyorum.(Ki elbette bunlar da oldu,olacak) Bir oyuncakçının önünden geçerken evladım bir şey istediği zaman hayır demem gerekiyorsa parasızlıktan değil, onu daha iyi yetiştirmek için isteğine hayır demek istiyorum. Sen 30 yaşında ne yapmak istiyorsun? Bu sorunun cevabını düşünmelisin. Ben bu sene uyandığım her güne küfür ederek kalkıyorum, sonrasında oturup sınava çalışıyorum ki ömrümün geri kalan süresinde her gün uyanarak küfür etmeyeyim. Hiç istemediğim, ne olduğunu dahi tam bilmediğim bir bölümde okuyorum ve hayır abi ben bu bölümde okumayacağım. Umarım bu farklı bölüm olayını yaşamaz, hayal ettiğin hayatı hak etmeye gayret gösterirsin. Herhangi bir sorun olursa mesaj kutum sana her zaman açık olacak.

ailurophile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sen kendine değer vermeden kimse sana değer vermeyecek, sen kendine bakmadıkça kimse sana bakmayacak, sen kendini sevmedikçe kimse seni sevmeyecek. Bunları öyle boşuna demiyorum, benzerlerini yaşamış birisi olarak söylüyorum. YKS'ye 3.kere gireceğim ilk sene sınava girip salladım 465k sıralama yaptım, tekrar mezuna bırakmayı gözüm pek yemedi hayatımın riskini alarak Hacettepeyi yazdım tercih listeme. Şu an Hacettepede okurken üniversite sınavına çalışıyorum. Her gün hayatımı sorguluyorum.25 sene sonra nerede, nasıl bir pozisyonda olmak istediğimi sorguluyorum. Kendine bir motivasyon kaynağı bulmalısın. Ben mesela baba olmak için yaşıyorum. Clublarda kızlarda takılayım diye para kazanmak istemiyorum.(Ki elbette bunlar da oldu,olacak) Bir oyuncakçının önünden geçerken evladım bir şey istediği zaman hayır demem gerekiyorsa parasızlıktan değil, onu daha iyi yetiştirmek için isteğine hayır demek istiyorum. Sen 30 yaşında ne yapmak istiyorsun? Bu sorunun cevabını düşünmelisin. Ben bu sene uyandığım her güne küfür ederek kalkıyorum, sonrasında oturup sınava çalışıyorum ki ömrümün geri kalan süresinde her gün uyanarak küfür etmeyeyim. Hiç istemediğim, ne olduğunu dahi tam bilmediğim bir bölümde okuyorum ve hayır abi ben bu bölümde okumayacağım. Umarım bu farklı bölüm olayını yaşamaz, hayal ettiğin hayatı hak etmeye gayret gösterirsin. Herhangi bir sorun olursa mesaj kutum sana her zaman açık olacak.
Aslında bir süre önce her şey gayet iyiydi. Mutlu hissediyordum. Ama birden her şey tersine döndü sanki. Kendime bir sürü hedef belirledim. Bazıları yakın bazıları uzun vadede gerçekleşecek şeyler. Bunları düşünerek mutlu oluyordum. Ama artık onlar da yeterli gelmemeye başladı. Aslında tek gereken beni motive edebilecek birileri. Beni gaza getirebilecek. Etrafımda böyle hiç kimse yok. Ben de belki buradaki insanlar bana moral veririler diye yazmak istedim. Cevabın için teşekkür ederim.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Motivasyon verici arada böyle yazarmısınız gaza geldim ben derse gidiyorum:D

ailurophile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende 2 sene sonra üni sınavına gireceğim bende tam çalışamıyorum ama elimden geleni yapıyorum mesela daha yeni test çözüyordum ama şuan elimde tel var mola olmamasına rağmen, bizi kimse hayallerimize ulastirmicak şimdi kalk ve program yap ders çalış bende telefonu bırakıp çalışacağım kendine güven arkadaşların seni motive etsin biz birbirimizi motive ediyoruz sende kendini toparla salma hemen.
Beni motive edecek kimse olmadığı için buraya yazmak istedim. Ne zaman ailem ya da arkadaşlarımdan bunlardan bahsetsem tam anlamıyla destek olmuyorlar. Yaparsın falan diye geçiştiriyorlar. Ya da takmıyorlar. Yanımda kimse yok yani.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Öğrencileri düşünen yokki yapacak yapacak *okumayan a adam bile demiyorlar

Reaksiyon puanı
147
Beni motive edecek kimse olmadığı için buraya yazmak istedim. Ne zaman ailem ya da arkadaşlarımdan bunlardan bahsetsem tam anlamıyla destek olmuyorlar. Yaparsın falan diye geçiştiriyorlar. Ya da takmıyorlar. Yanımda kimse yok yani.
Benim kuzenlerim olamazsın diyorlar yapamazsın diyorlar biz arkadaşlarla motive ediyoz birbirimizi eğer motivasyon felan istersen yada ders eksiklerin olursa özelden yazarsın.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Ziya Selçuk:Ne zaman motivasyonunuz düşerse öğrencilerin yüzüne bakın
Ve halinize şükredin

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Artık valla bıktım. Zaten virüsten dolayı okula dershaneye gidemiyoruz. İki yıl sonra üniversite sınavına gireceğim ve kazanamamayı hayal edemiyorum bile. Kesin iyi bir yer kazanmam lazım. Ama salak gibi hissediyorum. Okul sınavlarına çok çalıştım ama sınavlarım hep düşük geldi. Tamam belki yanlış çalıştım. Ama şimdi hiç çalışamıyorum. Aptal gibi hissediyorum. Konuları anlamıyorum. Motivasyonumu toplayamıyorum. Zaten ailem günlük hayatımda hep zorluk çıkarıyor. Hemen moralim bozuluyor. Ders çalışamıyorum. Bahane ürettiğimi biliyorum ama cidden çok zor. Sadece ders çalışmak değil. Oturup televizyon seyredemiyorum, rahatça kitap okuyamıyorum, içimde hep bir sıkıntı var. Yoruldum artık. Online dersleri de dinleyemiyorum. Bir şey yapmak istiyorum ama her şeyim eksik gibi. Gelecek kaygısı, istediğim şeylerin gerçekleşmeme korkusu beni bitiriyor. Küçücük bir şeyde bile her şeyden nefret ettiğimi hissediyorum. Kafama çivi çakıp kendimi öldürmek istiyorum. Sanki her şey siyah, karanlık, herkes benden nefret ediyor, kimse bana değer vermiyor, hayatta hiçbir şey yolunda gitmeyecek gibi. Tükenmişlik sendromuna girdim. İçimde hep bir huzursuzluk var. Ne yapacağım ben? Bir an önce 50 yaşıma gelmek istiyorum. Para, gençlik, eğlence hiçbir şey istemiyorum. Sessiz bir yerde, kimsenin benle iletişim kurmayacağı, eski anıları hatırlamayacağım bir yerde sessizlikte ölümü beklemek istiyorum. Siz olsanız ne yapardınız? (Bana bakın ve halinize şükredin.)
Kardeşim unutma ki her karanlığın ardında bir aydınlık vardır. Dünya olarak bir sınavdan geçiyoruz bunun yanında senin ayrı bir imtihanın var demek ki .Güzel kardeşim; unutma ki Rabbim seven kulunu imtihan eder eğer o kulu bu imtihana baş kaldırır isyan ederse o kuluna günah yazar. Eğer o kulu bu imtihan karşısında derdi verende alanda Rabbimdir deyip ona dua ederse ve o imtihanı geçmek için çabalarsa işte onun için ne mutludur. Merak etme Dua et ve Rabbine sığın sana bu imtihanı yapan da başından alacak da şüphesiz ki Rabbindir.

ailurophile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim unutma ki her karanlığın ardında bir aydınlık vardır. Dünya olarak bir sınavdan geçiyoruz bunun yanında senin ayrı bir imtihanın var demek ki .Güzel kardeşim; unutma ki Rabbim seven kulunu imtihan eder eğer o kulu bu imtihana baş kaldırır isyan ederse o kuluna günah yazar. Eğer o kulu bu imtihan karşısında derdi verende alanda Rabbimdir deyip ona dua ederse ve o imtihanı geçmek için çabalarsa işte onun için ne mutludur. Merak etme Dua et ve Rabbine sığın sana bu imtihanı yapan da başından alacak da şüphesiz ki Rabbindir.
Evet haklısın. Ben de en çok bu şekilde avutabiliyorum kendimi. Benden kötü durumda olanlar var diyerek halime şükrediyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Çok sıkıntılı yaşlar olduğu için bu şekilde hissetmen çok normal, ben de kötü geçirmiştim hatta sana anlatsam haline şükür edersin. Kendine bir ilgi alanı bulmaya bak, kafanı ne kadar dağıtırsan o kadar iyidir. Üniversiteyi de daha şimdiden düşünme. En aptal adam bile gidiyor artık.
Kafama çivi çakıp kendimi öldürmek istiyorum.
Buna gülmeden edemedim ama ? Böyle yaratıcı fikirleri lütfen aklından çıkar.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Senelerce bana bıkmadan bakan anneme geleckte iyi bir hayat yaşatmak isteğimde beni motive ediyor kendine hedefler belirle

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Böyle şeylerle motive olmuyorsan Steam hesabına oyun al (Fall Guys, Among US gibi olan ama R6S gibi bağımlılık yapanlar dersten uzaklaştırabilir) akıllı bileklik gibi şeyler alabilirsin. Bunlar için para biriktirerek kendini motive edebilirsin. Artık ne ile motive oluyorsan. Ben kendi motivemi böyle şeylerden sağlıyorum. Among US, Fall Guys ve Mi Band 5 aldım şuanda. Bende işe yarıyor. Cyberpunk'ı bağımlılık yapabileceği için almadım. Denemekte fayda var.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Böyle şeylerle motive olmuyorsan Steam hesabına oyun al (Fall Guys, Among US gibi olan ama R6S gibi bağımlılık yapanlar dersten uzaklaştırabilir) akıllı bileklik gibi şeyler alabilirsin. Bunlar için para biriktirerek kendini motive edebilirsin. Artık ne ile motive oluyorsan. Ben kendi motivemi böyle şeylerden sağlıyorum. Among US, Fall Guys ve Mi Band 5 aldım şuanda. Bende işe yarıyor. Cyberpunk'ı bağımlılık yapabileceği için almadım. Denemekte fayda var.
Solo oyun alsın huzur dolsun online lar daha sinir ediyor alsın bi warband-bannerlord veya max payne de olur arasıra en kolayda giriyom stres atıyom arcade modunda

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Solo oyun alsın huzur dolsun online lar daha sinir ediyor alsın bi warband-bannerlord veya max payne de olur arasıra en kolayda giriyom stres atıyom arcade modunda
Warband-Bannerlord bağımlılık yapıyor diye biliyorum.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Oyun başında içine çekmiyor mu?
(Bannerlord hesabımda 4.5 saat civarı gözüküyor ama olsun :D.)
Bannorlord deneme fırsatım olmadı ama warband okadarda bağımlılık yapmaz native mod en azından oyunun modlarını indirirse delisi olur :D

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Bannorlord deneme fırsatım olmadı ama warband okadarda bağımlılık yapmaz native mod en azından oyunun modlarını indirirse delisi olur :D
Bir aralar baya sarmıştı bütün modları indiriyorum cihat ve haçlılarda ne zamanlar geçiriyordum.Osmanlı modunda kemanlı bir müzik vardı onun için haritada geziyordum sonra online deneyim dedim koca 1000+kişilik costantinapol garnizonunu geçen ben tek yedim xd.
Güzel zamanlardı ama o feodalknıghtlardan nefret ediyordum çifr elli ile zırhlı yeniçerimi öldürünce.Giden terfi paraları.
Neyse güzel zamanlardı şimdi derse bu hafta asılacam yarın saati ayarladım 6.30 da kalkıyorum.(İnşallah)
Mesaj otomatik birleştirildi:

6.30 da kalkıyorum.(İnşallah)
[/QUOTE]

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
bura turkiye düşünen yok. eğitim sistemi berbat herşeyde.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
kişilik oluşması,sakin olun,bu yaşlarda hemen hemen herkesde olur,devamlı kendinizi boşlukta hissedersiniz,akşamları kasvetli olur,
sıkıntı etmeyin geçer,elinizi kafanızı oyalacak şeyler yapın,mesela spor yapın veya bisiklet ,motor varsa gezin dolaşın,evden uzaklaşın.
yani kafanızı meşgul edin,zamanla geçer.sabırlı olun.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Çok çalış sınavı iyi bir sekide kazanmaya bak. İleride en azından sınav için pişmanlığın olmasın.

illegalfederal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Aslında bir süre önce her şey gayet iyiydi. Mutlu hissediyordum. Ama birden her şey tersine döndü sanki. Kendime bir sürü hedef belirledim. Bazıları yakın bazıları uzun vadede gerçekleşecek şeyler. Bunları düşünerek mutlu oluyordum. Ama artık onlar da yeterli gelmemeye başladı. Aslında tek gereken beni motive edebilecek birileri. Beni gaza getirebilecek. Etrafımda böyle hiç kimse yok. Ben de belki buradaki insanlar bana moral veririler diye yazmak istedim. Cevabın için teşekkür ederim.
İyiden kötüye anlık dönüş olabiliyorsa kötüden iyiye de olabilir. Annen, baban, sevgilin, arkadaşın bunlar senin iyiliğini ister, yardımcı olmaya çalışırlar. Örneğin seni sabah erkenden uyandırır, karnını doyurur, dersin başına oturmanı sağlar. Arkadaşın canın sıkıldığında seninle konuşur, derdine derman olmaya çalışır. Ancak hiçbirisi o dersi senin yerine çalışmaz. Hiçbirisi o konuları, içindeki sıkıntıyı veya farklı şeyleri bitirmez, bitiremez. Senin yapman gereken şeylerle onların yapması gereken şeyler farklıdır. Annen, baban istemez mi en iyi okulda oku, şöyle para kazan tabi ki isterler ancak sen ne istiyorsun? Anladığım kadarıyla 11.sınıfsın ve şimdiden ders çalışmaya başlamış hatta bunalıma bile girmişsin. Sana şunu söyleyeyim bunlar daha hiçbir şey. Her sene her şey büyüyor. Sen büyüyorsun, düşüncelerin, dertlerin hepsi büyüyor. Ancak bu dertlerle baş edebilmek için verdiğin mücadeleyi sen büyüteceksin. Ben dayanamıyorum, bırakıyorum, olmuyor diyebilirsin ki bu en doğal hakkın. Hayat sana yumruk atacak sen yere düştüğünde pes diye bağırmak yerine ayağa kalkmalı, istediği kadar yumruk atsın düşmüyorum lan diyebilmelisin. İstisnasız her gün dinlediğim motivasyon videosu : (1.25'e kadar izliyorum) bu veya bunun gibi bir motivasyon videosunu kendine belirle. Geçen sene sınava hazırlanırken hatta sınava giderken Ceg-Şampanya dinlerdim. Bu sene Joker-Başarcam Ulan'a sardım. Köşeye geçip ağlamak yerine ayağa kalk ve hakkın olanı almak için uğraş. Alıp alamaman önemli değil. Denemen önemli. Hedefin 10 olabilir ve sen şu an 0sındır ancak 0 olarak kalmaktansa 1'e yükselmen her şeye değecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Motivasyon verici arada böyle yazarmısınız gaza geldim ben derse gidiyorum:D
Benim verdiğim motivasyonla birkaç dakika bilemedin birkaç saat gaza gelirsin. Senin içinde kendine yaptığın motivasyonla ise sınav salonundan çıkana kadar gaza gelirsin. Elimden geldiğince yazmaya çalışırım ancak öncelikle kendi motivasyonunu kendin bulmalısın.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Bide asgari ücretle çalıştığını düşün sabah akşam. Öffff
Sen en iyisi git çiviyi al dükkandan

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
inanılır gibi değil derdimi kime anlatayım dedim discordda gezindim dedim belke forumda kafa dağıtırım benim gibilerde varmış forumda Allah yardımcın olsun kardeşim bu çoçuk nasıl verecek bu sınavı? okul yok zaten hocalar online ders vermiyorlar çare dershane kalıyor onada gidemiyoruz eğitim sistemi işte bildiğin şey ne beklersinki