HDD'ye ek olarak SSD takmak

Bertug Mete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam, Toshiba Satellite l50 a 11m model laptopum 3. senesine girdi ve harddiski bir kere değiştirmek zorunda kaldım ayrıca daha düşük bir harddisk takabildim. Laptopum yavaşlamaya başladı özellikle de birden fazla yazılımla alakalı program açtığım zaman (Visual Studio Notepad++ WebStorm vs.) . SSD almaya karar verdim, alma sebebimi kısaca açıklayacağım ilk olarak yeni bir laptop alabilicek durumda değilim şuan yani bu laptopu kullanabildiğim kadar kullanmak istiyorum. SSD'yi HDD'ye ek olarak takmak istiyorum 250 gb'lık bir SSD almayı düşünüyorum. Windows'u ve sık kullandığım programları buraya kurmayı düşünüyorum. HDD'yi de bir nevi depolama alanı olarak kullanmayı düşünüyorum. Bana önerebileceğiniz bir SSD var mı ve de en önemlisi laptopuma ek olarak SSD'yi CDrom'dan mı takmam şart ? Tüm önerilerinizi bekliyorum.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Harddiski dvdrom yuvasına takacaksın, SSD'yi oraya takarsan performans kaybı yaşarsın. Zaten ikincil bir SATA yuvası yoksa başka yere HDD takman mümkün değil. Laptop tam marka model verir misin ?

SAMSUNG 750 EVO 250GB SSD DİSK - MZ-750250BW

250 GB SSD arıyorsan alabileceğin en kaliteli ve uygun fiyatlı SSD Samsung 750 evo'dur.

Bertug Mete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım teşekkürler, samsung 850 Evo alıcam büyük ihtimalle uygun fiyata bulmuştum. Bilgisayarımın özelliklerini yazıyım yine de 8gb ram, 1 gb ekran kartı, i5 3. nesil işlemci vs. Sizce laptopu değiştirmek mi mantıklı yoksa SSD alıp devam etmek mi ?

Son düzenleme:

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Anladım teşekkürler, samsung 850 Evo alıcam büyük ihtimalle uygun fiyata bulmuştum. Bilgisayarımın özelliklerini yazıyım yine de 8gb ram, 1 gb ekran kartı, i5 3. nesil işlemci vs. Sizce laptopu değiştirmek mi mantıklı yoksa SSD alıp devam etmek mi ?
SSD alıp devam et. 3. nesil i5 ler fena değil.