Sata 2 olan anakarta sata 3 SSD Eklenir mi?

Bu konuyu okuyanlar

AlicanCR

Öğrenci
Markası Lenovo olan Laptopumun sata 2 anakartı var.Hdd'ye ek olarak ssd takmak istiyorum ama internette sadece sata 3 ssdler buldum onlardan birini mi almam gerekiyor alırsam bilgisayarım onu destekler mi ? Bir de hangi marka ve model ssd'yi almalıyım yardım edebilirseniz mutlu olurum.

ikakbay

Asistan
sata 2 platformu 300 mb/s hızını destekler o yüzden ucuz olan ssdlere yönelmeni tavsiye ederim, çünkü tam potansiyelinde çalışacamayacak.

AlicanCR

Öğrenci
Lenovo n520
Mesaj otomatik birleştirildi:

sata 2 platformu 300 mb/s hızını destekler o yüzden ucuz olan ssdlere yönelmeni tavsiye ederim, çünkü tam potansiyelinde çalışacamayacak.
İnternette sata2 ssd bulamadığım için sata 3 ssdlere baktım önerebileceğin ssd var mı bi inceleyeyim

Anakartın modelini veya laptopun modelini belirtin.
Pardon lenovo n580 modeli

Son düzenleme:

EFI Shell

Rektör
Lenovo n520

İnternette sata2 ssd bulamadığım için sata 3 ssdlere baktım önerebileceğin ssd var mı bi inceleyeyim

Pardon lenovo n580 modeli
SATA 2 olduğunu nasıl uydurdunuz?

SATA III (3) var.

AlicanCR

Öğrenci
SATA 2 olduğu nasıl uydurdunuz?
Hocam üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim.n520 değil n580 modeli diye düzelttim bir program yardımı ile anakartın özelliklerinden baktım sata2 diye yazıyor

Takılır ama düşük performans verir.
(Sata 2)
Peki ne yapmamı önerirsiniz ssd takmak istiyorum da hangisini takabilirim öneriniz var mı performans artışı olsun da hddye göre o yeter bana

EFI Shell

Rektör
Hocam üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim.n520 değil n580 modeli diye düzelttim bir program yardımı ile anakartın özelliklerinden baktım sata2 diye yazıyor

Peki ne yapmamı önerirsiniz ssd takmak istiyorum da hangisini takabilirim öneriniz var mı performans artışı olsun da hddye göre o yeter bana
SATA 2 HDD var ama SATA 3 destekliyor.

SDN Son Haberler

Son mesajlar