HDD sıkıntı lı mı ?

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar selam Seagate Baracuda 1tb 7200rpm lik HDD kullanıyorum sata kablosunu da güç kablosunu da değiştirdim torrentle bir şey indirirken veya HDD de kurulu oyunları oynarken bir anda oyundan atıyor ve ekrana HDD nin içi açılıyor HDD yi D diski olarak kurmuştum Ekrana bir anda tık sesi geliyor D yi açıyor sizce sebebi nedir

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Hd Tune Pro ile tarama yapınız ve Health sekmesini paylaşın

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Error scan diye bir kısım var hocam oradan yapacaksınız. Tamamen bitince buraya ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz. Bu işlem biraz uzun sürmekte 2 3 saat kadar zamanınız var ise yapın.

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Arkadaşlar selam Seagate Baracuda 1tb 7200rpm lik HDD kullanıyorum sata kablosunu da güç kablosunu da değiştirdim torrentle bir şey indirirken veya HDD de kurulu oyunları oynarken bir anda oyundan atıyor ve ekrana HDD nin içi açılıyor HDD yi D diski olarak kurmuştum Ekrana bir anda tık sesi geliyor D yi açıyor sizce sebebi nedir
Hd tune programından tarayın

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam taramaya başladım error scan da önce quick scan yaptım sorun olmadı sonra normalini denemeye çalıştım konu da bahsettiğim sıkıntı oldu 15 dk falan devam etti sonra 2 kırmızı bar geldi

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    94 KB · Görüntüleme: 83
  • Adsızz.png
    Adsızz.png
    139.6 KB · Görüntüleme: 83
  • z.png
    z.png
    116.6 KB · Görüntüleme: 96

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,137
Hocam taramaya başladım error scan da önce quick scan yaptım sorun olmadı sonra normalini denemeye çalıştım konu da bahsettiğim sıkıntı oldu 15 dk falan devam etti sonra 2 kırmızı bar geldi
Quick değil. Tam tarama yapın. Anlaşılan HDD sektörlerle dolu.

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam peki
Hocam diskinizde bad sectorler var önemli veriniz varsa hemen yedekleme yapın
Hocam garantisi var daha alalı 4-5 ay oldu neden böyle bir şey oluyor değiştirmem gerekiyor galiba ama sebebini çözemedim bir türlü

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Hocam peki

Hocam garantisi var daha alalı 4-5 ay oldu neden böyle bir şey oluyor değiştirmem gerekiyor galiba ama sebebini çözemedim bir türlü
Hocam bu diskde sizin hatanız olabilir mi acaba? Örnegin laptop vs. kullanıyorsanız sarsıntı, düşürme, çarpma yaşadı mı diskiniz. Ya da firmanın vaad ettiği okuma yazma değerlerini geçtiniz mi?(Bu biraz zor 4 5 ayda ama) Bunların hiç biri olmadıysa garantiye yollamını öneriyorum diskiniz çok yeni olmasına rağmen hatası var gözüküyor.

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam bu diskde sizin hatanız olabilir mi acaba? Örnegin laptop vs. kullanıyorsanız sarsıntı, düşürme, çarpma yaşadı mı diskiniz. Ya da firmanın vaad ettiği okuma yazma değerlerini geçtiniz mi?(Bu biraz zor 4 5 ayda ama) Bunların hiç biri olmadıysa garantiye yollamını öneriyorum diskiniz çok yeni olmasına rağmen hatası var gözüküyor.
Hocam masaüstü kullanıyorum herhangi bir darbe çarpma düşme olmadı

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Bad sector var dostum acilen low level format at

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Hocam bunlar yapılabilir ama 4 5 ayda çok veri yazmadan bu kadar bad sectorun olması normal değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fabrikasyon hatası var anlaşılan

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam bunlar yapılabilir ama 4 5 ayda çok veri yazmadan bu kadar bad sectorun olması normal değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fabrikasyon hatası var anlaşılan
En iyisi hiç kurcalamadan daha fazla zaman kaybetmeden garantiye göndermek