HDD Ses Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

eXqueror

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 1tb 64mb sata3 7200 hdd aldım dibine yaklaşıyorum çok az ses geliyor bazen işlem yaparken az çogalıyor sizce bozukmu düşmüşmü yoksa normalmi disk kullanımı genelde 100 e cıkıyor win10 kullandıgımdan dolayı onu biliyorum ama ses cıkarıyor korkuyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ses çıkarmasında sorun yok mekanik disk bu o kadar ses çıkarması normal. %100 disk kullanımını çözmek için SSD ye geçin.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhaba arkadaşlar 1tb 64mb sata3 7200 hdd aldım dibine yaklaşıyorum çok az ses geliyor bazen işlem yaparken az çogalıyor sizce bozukmu düşmüşmü yoksa normalmi disk kullanımı genelde 100 e cıkıyor win10 kullandıgımdan dolayı onu biliyorum ama ses cıkarıyor korkuyorum.
Bende HDD'li Windows 10 yüklü sistem kullanıyorum. Bilgisayar açılırken veya yoğun yük altında ses çıkardığını duyabiliyorum. Normal bir durum yani. Önemli olan saçmamalası ve kullandığın programların hatalı çalışmaması. Windows 10 serisinin geleneksel kronik problemlerinden biri HDD'ye fazla uyumlu olmamasıdır. Bu yüzden SSD kullanmamız şart. Hem daha hızlı çalışır hale gelecek ve anlık takılmalardan kurtulmuş olacağız.