HDD içindeki dosyaları alma

Bu konuyu okuyanlar

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
C ve D olarak ikiye ayırdığım 1 tblik bir hdd'm var c kısmına w10 yüklü. Bunun içindeki verileri almak istiyorum. Hdd bozuk değil fakat güvenli modda başlattıktan sonraki parolayı bilemediğim için ( ne denediysem olmadı güvenli modu kapatmak için bile şifremi istiyor ) formatla yeniden kurmam lazım fakat hdd nin D kısmında dosyalarım var onları öncesinde almam lazım. HDD'yi alıp diğer bilgisayarıma takmayı düşündüm fakat diğer pc de o hdd yi tanımlamak için biçimlendir yapmam gerekir diye düşündüm zaten bunu yaparsam bütün bilgiler silinir. Diğer pc ye taktığımda biçimlendir yapmadan içindeki verilere ulaşmanın bir yolu var mıdır veya bu verileri almanın herhangi bir yolu ?

Reaksiyon puanı
76
O kadar fazla büyütülecek bir sorun gibi görünmüyor. Bu açılıişta HDD'niz 2. PC'de slave (köle) (depolama birimi) olarak açıldığında (master ise o PC'nin kendi HDD'i olacaktır) kuvvetle muhtemel. 1 terabytlik HDD'niz bu açılan 2. PC sisteminde C: ve D: olarak görünür, eğer o PC windows işletim sistemlerinden herhangi birine sahipse (win 7, win xp, vb.), yani windows'dan çok farklı bir işletim sistemi yoksa bu HDD'i mutlaka görebilir. Ama çok farklı işletim sistemleriyle çok da farklı HDD formatlarına sahipse HDD bu farklı formatla hiç görünmeyebilir, o takdirde o formata eşitlemek de gerekebilir, kendi düşündüğünüz gibi. Kolay gelsin.

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
O kadar fazla büyütülecek bir sorun gibi görünmüyor. Bu açılıişta HDD'niz 2. PC'de slave (köle) (depolama birimi) olarak açıldığında (master ise o PC'nin kendi HDD'i olacaktır) kuvvetle muhtemel. 1 terabytlik HDD'niz bu açılan 2. PC sisteminde C: ve D: olarak görünür, eğer o PC windows işletim sistemlerinden herhangi birine sahipse (win 7, win xp, vb.), yani windows'dan çok farklı bir işletim sistemi yoksa bu HDD'i mutlaka görebilir. Ama çok farklı işletim sistemleriyle çok da farklı HDD formatlarına sahipse HDD bu farklı formatla hiç görünmeyebilir, o takdirde o formata eşitlemek de gerekebilir, kendi düşündüğünüz gibi. Kolay gelsin.
teşekkürler o halde hdd yi diğer pc ye takıp verileri ordan alayım