HDD bir süre sonra aşırı hız kaybı yaşıyor

Bu konuyu okuyanlar

OzgunK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar.
Önceki HDD'mde sorunum disk kullanımının %100'e çıkması ve benim o diskteki dosyalar ulaşamam ve bir süre sonra da SSD'ye kurulu olan Windows ve diğer uygulamaların yanıt vermeyi durdurması idi.

Şimdi başlıktaki HDD'yi aldım ve hızı vs. bayağı iyi, anında açıyor ve %100 HDD kullanımı ile hiç karşılaşmadım fakat dikkatimi başka bir şey çekti. Dün Batman Arkham Knight açtım ve bir süre oyun açılmadı. Ben de HDD'nin hızını test etmek istediğim de 0.1MB/s olarak gördüm ve sorunlu HDD'mde de hep yaptığım şeyi yaparak, bir reboot çaktım. Açılınca hızı testte Max 251MB/s olarak görünüyor fakat bir süre geçtikten sonra, kullanımı %100 bile olmasa, hızım yine 0.1 veya 0.0 MB/s olarak çıkıyor. Virüs, trojan her türlü kontrolü de yaptım.

Yavaşken hızım:
1587166699305.png

Reboot Sonrası hızım:
1587166872870.png

Monster Abra A5 v15.2.1
  • - 16 GB RAM.
  • - 500GB Toshiba OCZ + bahsettiğim HDD.
  • - Coffe lake i7-9750.
  • - NVIDIA GTX 1650.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu da tam, reboot sonrası, hız test sonucum .
1587167547109.png

Son düzenleme:

Wercent_24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
hdd yavaş yavaş ölüyor bilgisayarın yeni hdd alman gereke bilir ama alacaksan sdd almanaı önerrim icinde ozel dosyaların varsa onları flasa yada dvdye aktar

OzgunK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun şu, bugün 1 hafta oldu alalı HDD'yi ve bad sector taramalarında hiç bir sıkıntım olmadı. Ayrıca HDD'nin reboot sonrası hızlanması da, aslında HDD'de sıkıntı olmadığını fakat bir şeyin kısıtladığını düşünüyorum. Ama tam olarak ne olduğunu bulamadım.

Sonunda sorunu buldum, Sorun Monster'ın kontrol merkezinden HDD'yi kontrol etmesi ile yavaşlıyor du aşırı ve şimdi kapatmam ile eski hızına şak diye döndü ve disk kullanımı vs. vardı o bile düzeldi. Umarım böyle devam eder.

Videosunu da çektim arkadaşlar, buyrun:

Son düzenleme:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Son günler Bu ne illettir ki ben dahil forumda bir çok kişinin HDD yada ssd belleğinde sorunlar çıkıyo.

Bir çok hdd mefta olacak bence. Kullanım ömürleri neredeyse aynı zamanda bitiyor.
Bad sectör yoktu bendede ama hdd sapıttırıyordu. Anakartım mouse klavye filan görmeme sorunları çıkarıyordu.

Wercent_24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Son günler Bu ne illettir ki ben dahil forumda bir çok kişinin HDD yada ssd belleğinde sorunlar çıkıyo.

Bir çok hdd mefta olacak bence. Kullanım ömürleri neredeyse aynı zamanda bitiyor.
Bad sectör yoktu bendede ama hdd sapıttırıyordu. Anakartım mouse klavye filan görmeme sorunları çıkarıyordu.
evet ztn cogu hdd genellikle güc kesıtısı veya anıden kapatman bılgısyaarın kapatıken yınede kapa seceneklerı hdd ye zarar veriyor