Haziranda 20 Yaş Üstü Aşılanma Hk. Düşünceleriniz?

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Öyle düşünmemek lazım ona bakarsan grip aşısıda olduk grip öldürmüyor ama hafif atlatıyoruz ayrıca aşı olupta yakalanan sayısı öyle çok değil
Yüzdelikler etkiler farklı.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Ben aşı falan olmam arkadaş. Asıl aşı öldürüyor diyorlar. Bir de verilen ilaçlar. Tanıdık bir arkadaşın akrabası var adamın babası covid oluyor iyileşiyor hastanede sonra taburcu ediyorlar. Sonra adama 15 tane ilaç yazıyorlar bunları kullan diye adam 2-3 gün kullandıktan sonra iş yerinde çalışırken halsiz düşüyor aynaya bakıyor suratı kıpkırmızı iş yerinden hemen izin alıyor apar topar gidiyor hastaneye 2 gün sonra vefat ediyor. Bakın bu verilen ilaçlar ile olan bir olaydı. Bir de aşı olduktan sonra vefat eden tanıdıklarım var benim. Aşı olduktan sonra 1 hafta içinde vefat eden 2 tane tanıdığım var.

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Ben aşı falan olmam arkadaş. Asıl aşı öldürüyor diyorlar. Bir de verilen ilaçlar. Tanıdık bir arkadaşın akrabası var adamın babası covid oluyor iyileşiyor hastanede sonra taburcu ediyorlar. Sonra adama 15 tane ilaç yazıyorlar bunları kullan diye adam 2-3 gün kullandıktan sonra iş yerinde çalışırken halsiz düşüyor aynaya bakıyor suratı kıpkırmızı iş yerinden hemen izin alıyor apar topar gidiyor hastaneye 2 gün sonra vefat ediyor. Bakın bu verilen ilaçlar ile olan bir olaydı. Bir de aşı olduktan sonra vefat eden tanıdıklarım var benim. Aşı olduktan sonra 1 hafta içinde vefat eden 2 tane tanıdığım var.
Allah rahmet eylesin. Milyonlarca insan biontech oluyor Avrupa ülkelerinde sorunlu bir durum olsa binlerce kişi ölmez miydi. Ölse saklanamazdı bilirdik. Sonuçta binlerce insanın ölümünü kimse saklayamaz. Biontech dedim çünkü gelen aşı yapılacak aşı biontech aşısı.

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
İlaç konusu tartışılır çünkü bazı kişilerde ciddi yan etki yapabiliyor almayanlarda fenalaşabiliyor yani bazılarını öldürüyor bazılarını yaşatıyor.Aşıya gelince hangi aşıyı oldu tanıdıklarınız.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Valla arkadaşlar ben biontech vs bilmem. Aşı olupta durumu daha kötü olanı da gördüm vefat edeni de gördüm. O yüzden ben aşı falan olmam. İsteyen gidip aşısını vurulsun ama beni kötü edip canıma sebep olacak bir şeyi neden olayım.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Valla arkadaşlar ben biontech vs bilmem. Aşı olupta durumu daha kötü olanı da gördüm vefat edeni de gördüm. O yüzden ben aşı falan olmam. İsteyen gidip aşısını vurulsun ama beni kötü edip canıma sebep olacak bir şeyi neden olayım.
Adamlar zaten yüzde yüz koruyacak demiyor ki benim yukarıdaki mesajımı okudu isen tavuk da zehirliyor demiştim tavuğu niye satıyorlar yada yumurtayı ? Misal penisilin demiştim alerjisi olanı öldürüyor penilisinide kaldıralım piyadadan yani anlıyacağımız ilaç herkes de aynı etkiyi göstermiyor birini öldürdü diye senide öldürecek değil sonuçta. Ama bu virüs sana bulaştığı zaman anneni babanı veya kardeşlerine bulaşmayacağının garantisini de veemiyeceğin gibi onların ölümüne sebeb olmayacağının garantisini de veremezsin.

CraYen

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Aşı yetmez diyenler için söyliyim zaten 20 yaş üstünün tahminimce %40 ı aşı olmak istemeyecek zaten aşılama kapasitesi de malum çok iyi durumdayız aşılar da yetişir uğur şahin dedi haziran sonuna kadar 30milyon aşı gelecek diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aga biz virüse daha dayanıklıyız öncelik büyüklerde bak bizi kimse umursamıyor diyipte depresyona girme sakın :D
Mutasyonu duymadın sanırsam? Mutasyon sonucu bizde de neredeyse aynı etkiler oluyor.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben henüz olmam sıra gelse bile. Zaten hep evdeyim.. ailem olsun yeter..

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Adamlar zaten yüzde yüz koruyacak demiyor ki benim yukarıdaki mesajımı okudu isen tavuk da zehirliyor demiştim tavuğu niye satıyorlar yada yumurtayı ? Misal penisilin demiştim alerjisi olanı öldürüyor penilisinide kaldıralım piyadadan yani anlıyacağımız ilaç herkes de aynı etkiyi göstermiyor birini öldürdü diye senide öldürecek değil sonuçta. Ama bu virüs sana bulaştığı zaman anneni babanı veya kardeşlerine bulaşmayacağının garantisini de veemiyeceğin gibi onların ölümüne sebeb olmayacağının garantisini de veremezsin.
Hocam her kafadan bir ses var. Bugün de bir profesör biontech olmayın demiş. Bakalım neler göreceğiz

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821

Öyle saçma şey mi olur ya. O zaman alerjisi olana yan etki edecek kim varsa aşı olduğu gibi olduğu yere yığılsın kalsın vefat etsin o zaman. Ben olmuyorum aşı falan olacak varsa da buyursun önden açsın kolunu.

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Öyle saçma şey mi olur ya. O zaman alerjisi olana yan etki edecek kim varsa aşı olduğu gibi olduğu yere yığılsın kalsın vefat etsin o zaman. Ben olmuyorum aşı falan olacak varsa da buyursun önden açsın kolunu.
Gerçekten bilmeden konuşuyorsunuz şimdiye kadar milyonlarca kişi farklı farklı aşı oldu ölen sayısı yok denecek kadar az kendinizi düşünmüyorsanız böyle yorumlarla manipülasyon yaparak insanların aklını da çelmeyin

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Gerçekten bilmeden konuşuyorsunuz şimdiye kadar milyonlarca kişi farklı farklı aşı oldu ölen sayısı yok denecek kadar az kendinizi düşünmüyorsanız böyle yorumlarla manipülasyon yaparak insanların aklını da çelmeyin

Akıl çelmiyorum doğruları yazıyorum. Belki senin çevrende yoktur ama benim çevremde aşıdan dolayı yada hastaneden taburcu olduktan sonra verilen ilaçlar yüzünden hayatını kaybeden bir sürü tanıdığım var.

mrtcnergn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Temsili
1622402051444.png

American Megatrends

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Keşke 12-20 arası da aşılansa :(

Aşıdan korkmayın arkadaşlar. Kim neden size çip takıp WinXP yüklesin (!) ? :D
Ama Sinovac'tan korkun bence.

Reaksiyon puanı
1,768
Mutasyonu duymadın sanırsam? Mutasyon sonucu bizde de neredeyse aynı etkiler oluyor.
Duydum da reis kapasite belli 20 yaş altı aşı olmayacak da demediler sadece 20 üstü tamamen olacak dediler :')
Keşke 12-20 arası da aşılansa :(

Aşıdan korkmayın arkadaşlar. Kim neden size çip takıp WinXP yüklesin (!) ? :D
Ama Sinovac'tan korkun bence.
Çip takılması olayında takarlar mı takarlar dünya düz değil :) ama bunu aşı yoluyla takacak olsalar zaten konunun bu kadar büyümesine izin verirler miydi? Kaldı ki aşı dan başka yol mu kalmadı :D herşeyi geçtim onun içinde çip olduğu gözükmez mi dünya nano teknolojiyi fln bile atladı da bizim mi haberimiz yok :D

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Akıl çelmiyorum doğruları yazıyorum. Belki senin çevrende yoktur ama benim çevremde aşıdan dolayı yada hastaneden taburcu olduktan sonra verilen ilaçlar yüzünden hayatını kaybeden bir sürü tanıdığım var.
Ölen kişiler illa aşıdan ölecek diye bir şey mi var? Belki başka rahatsızlığı vardır ölüm raporunda ölüm nedeni olarak ne yazıyor? Ya da ilaçdan ölecek diye bir şey de yok ilaç virüsü atlatması için veriliyor ama atlatamayabiliyor bu şey gibi "kanserken ilaç verdik ama genede öldü yani verdiğimiz ilaç öldürdü." benim çevremde de yüzlerce kişi aşı oldu hiçbiri ölmedi sadece bazılarında ateş vb. rahatsızlıklar oldu ki aşı üreticileri ve doktorlar bunun normal olduğunu söylüyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Başta bu haziran sonuna kadar 20 yaşa düşecek aşı muhabbeti biraz gerçek dışı gibi gelmişti bana ama bu gidişle harbi harbi düşecek galiba 20 yaşa kadar aşı.

11 Haziranda 45 yaşa düşmüştü 17 Haziranda 35 yaşa düştü. Günde 1 milyon üstü aşı ile 20 yaşa kadar düşecek harbi.

Daha 1 hafta oldu 45 yaşın yarısı aşılandı bile neredeyse.

1623964413113.png