Haziranda 20 Yaş Üstü Aşılanma Hk. Düşünceleriniz?

Bu konuyu okuyanlar

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
2021 Haziran ayında 20 yaş üzeri herkesin aşılanmasının tamamlanacağını bakanımız açıkladı.
20 yaş üzeri bizim yaş grubumuzun aşılanma konusunda ki düşüncelerini şahsen ben merak ediyorum.

Düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum arkadaşlar. Değerli yorumlarınız için herkese Teşekkür ederim.

_115602284_hi064300325.jpg

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben 21 yaşındayım şahsen aşılanmak isterim ama bu hızla yetişmez zaten şu anda aşımız yok çin aşısı tamamen bitti çok yavaşlar

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
26 yaşındakiler ve daha önce olmuşlar dahil mi ?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Bence o zamana kadar olmaz ama umalım ki o kadar hızlı olalım.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Günde 2 Milyon aşılama kapasitemiz var.Bakan bunu açıkladı.Lakin şu aşıyı sırası gelipte olmayanlar zaten işi yavaşlatıyor.
Eğer Günde 2 milyon kişiyi aşılşardık şu Nisan ayından beri şimdiye sona yaklaşmıştık.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Bence haziran ayında böyle bir şey yapılması demek eylülde okullar açılacak demektir, umarım dedikleri doğru çıkar ve virüs biter.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben Bizzat Muayene olduğum hocamdan izin almadan aşı vurulmam.
Merak etme bişi olmaz hatta ben bebeklere bile yapılması taraftarındayım eğer yaptırırsan BioNTech yaptır BioNTech aşısı immün sistem üzerinde uyarısı daha güçlü, daha kısa sürede yüksek antikor cevabı oluşturuyor tabi bazı yan etkileri olabilir örnek olarak kol ağrısı kolda yanma hissi yorgunluk gibi basit şeyler olabilir daha çok 2. doz etkiler. Hiçbir şey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günde 2 Milyon aşılama kapasitemiz var.Bakan bunu açıkladı.Lakin şu aşıyı sırası gelipte olmayanlar zaten işi yavaşlatıyor.
Eğer Günde 2 milyon kişiyi aşılşardık şu Nisan ayından beri şimdiye sona yaklaşmıştık.
Aslında şu aşı olmayanları tutucaklar kollarından zorla hastanede oturtucaklar vurcaklar aşıyı göndercekler ancak bundan anlarlar zaten cahil cahil tipler yok çip varmış DNA üzerinde oynuyorlarmış falan. Bu arada DNA üzerinde gerçekten oynuyor DNA’mızı değiştiriyor. Ama bu bizim için kötü değil aksine iyi birşey

Son düzenleme:

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Hızlı aşılanırsa güzel sonuçlar alabiliriz. Kendim sağlık üniversitesinde staj yaptığımdan aşılanma şansım vardı. Çin aşısı olduğundan yapmamıştım, şu an onun pişmanlığını yaşıyorum.

Baysiyah

Asistan
Reaksiyon puanı
83
2021 Haziran ayında 20 yaş üzeri herkesin aşılanmasının tamamlanacağını bakanımız açıkladı.
20 yaş üzeri bizim yaş grubumuzun aşılanma konusunda ki düşüncelerini şahsen ben merak ediyorum.

Düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum arkadaşlar. Değerli yorumlarınız için herkese Teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 152881
Kesinlikle ben o aşıyı olmayacağım. Beni zorla kimse aşı yapamaz. Sağlıklıyım sorunsuzum hiç koronavirüste geçirmedim ama Zorla kimse kimseye aşı yaptıramaz. Kesinlikle

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Hızlı aşılanırsa güzel sonuçlar alabiliriz. Kendim sağlık üniversitesinde staj yaptığımdan aşılanma şansım vardı. Çin aşısı olduğundan yapmamıştım, şu an onun pişmanlığını yaşıyorum.
Çoğumuz aşı konusunda bilinç sahibi oldu zaten artık hız önemli

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kesinlikle ben o aşıyı olmayacağım. Beni zorla kimse aşı yapamaz. Sağlıklıyım sorunsuzum hiç koronavirüste geçirmedim ama Zorla kimse kimseye aşı yaptıramaz. Kesinlikle
Senin sağlık olman aşı olmayacağın anlamına gelmez kimi insana corona birşey yapmaz iken bir başkasını öldürür. Belki bu hastalığın birşey yapmayacacağı bir vucuda sahip olabilirsin ama bulaştırdıklarından öldürmeyeceği anlamına geleceğine emin misin ?

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Zaten zorla getirilme aşılama gibi şeyler olamaz ama çoğu vatandaşlık haklarından muaf tutarlar diye düşünüyorum

Baysiyah

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Senin sağlık olman aşı olmayacağın anlamına gelmez kimi insana corona birşey yapmaz iken bir başkasını öldürür. Belki bu hastalığın birşey yapmayacacağı bir vucuda sahip olabilirsin ama bulaştırdıklarından öldürmeyeceği anlamına geleceğine emin misin ?
Bunu tabiyki istemem. Ama ben o aşıyı olmak istemiyorum kişisel kendi hakkımla

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Salgın durumunda kendi hakkım diye bir olay yok senin özgürlüğün bir başkasının kini kısıtlıyorsa sende kısıtlanırsın.
Toplumun tamamının bu konuda bilinçlenmesi zaman alabilir. Zaman kaybı olursa birazda bu nedenle olacaktır.

whl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merak etme bişi olmaz hatta ben bebeklere bile yapılması taraftarındayım eğer yaptırırsan BioNTech yaptır BioNTech aşısı immün sistem üzerinde uyarısı daha güçlü, daha kısa sürede yüksek antikor cevabı oluşturuyor tabi bazı yan etkileri olabilir örnek olarak kol ağrısı kolda yanma hissi yorgunluk gibi basit şeyler olabilir daha çok 2. doz etkiler. Hiçbir şey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında şu aşı olmayanları tutucaklar kollarından zorla hastanede oturtucaklar vurcaklar aşıyı göndercekler ancak bundan anlarlar zaten cahil cahil tipler yok çip varmış DNA üzerinde oynuyorlarmış falan. Bu arada DNA üzerinde gerçekten oynuyor DNA’mızı değiştiriyor. Ama bu bizim için kötü değil aksine iyi birşey

Biontek hakkında nasıl bu kadar kesin hüküm verebiliyorsunuz? Sonuçta yeni bir teknik,uzun vadeli etkileri bilinmiyor.
Şuanda kullanılan tüm aşılar acil kullanım onayı aldı ve oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta aşı firmaları sorumluluk kabul etmiyor.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
gerekirse hergün teste girip negatif raporu alabilirim. Ama aşıyı istemiyorum
Peki bu testlerin maliyetini karşılayabilecekmisin ? Yada devlet her gün test yapmaktansa seni evden dışarı çıkarmasa?Ne kadar evde kalabileceksin bütcen yetecekmi ? Veya onlar ölmesin diye aşı vurdurmayanları öldürsek buda güzel bir mantık

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
gerekirse hergün teste girip negatif raporu alabilirim. Ama aşıyı istemiyorum
Daha önce de belirttiğim gibi toplu taşıma kullanımına kadar çoğu vatandaşlık haklarından mahrum bırakılabilir siniz. Tabi karar sizin extra bir zorlama olmaz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Açıkçası aşı gelirse ben aşı olurumda pek inandırıcı gelmedi bu söylem bana. Haziran ayı ney şurda 1 hafta kaldı. Daha 40 yaşa inmedi aşı birden 2-3 hafta içinde 20 yaşa çok zor görüyorum ben inmesini.

Belki 6 ay oldu aşı muhabbeti var daha şuan itivarı ile aşı olan insan sayısı:
1621723339115.png

6 ayda olmayan aşılamayı 1 ay içinde yapılması bana inandırıcı gelmedi açıkçası. Tüm esnafı çalışanları turizimciyi flan aşılayacaz dense bir nebzede 20 yaşa kadar herkese demek biraz afaki...

Not: Aşı olarak gelirse Çin aşısı olma taraftarıyım.

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Açıkçası aşı gelirse ben aşı olurumda pek inandırıcı gelmedi bu söylem bana. Haziran ayı ney şurda 1 hafta kaldı. Daha 40 yaşa inmedi aşı birden 2-3 hafta içinde 20 yaşa çok zor görüyorum ben inmesini.

Belki 6 ay oldu aşı muhabbeti var daha şuan itivarı ile aşı olan insan sayısı:
Ekli dosyayı görüntüle 152902

6 ayda olmayan aşılamayı 1 ay içinde yapılması bana inandırıcı gelmedi açıkçası. Tüm esnafı çalışanları turizimciyi flan aşılayacaz dense bir nebzede 20 yaşa kadar herkese demek biraz afaki...

Not: Aşı olarak gelirse Çin aşısı olma taraftarıyım.
Gelen aşı biontech alman aşısı ve 20 - 55 yaş arası aşılama olacak diye biliyorum. Belki bir ay biraz astronomik ama olsun 3 ay olsun. Yeter ki millet kurtulsun. Bu benim düşüncem.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
ben olanak vermiyorum haziran sonun kadar 40 yaş üstüne anca gelir

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sizinle aynı fikirdeyim. Bir ayda bitmesi bence de abartı bir süre. Üç ay olsun ama olsun millet rahata kavuşsun diye düşünüyorum.

Ülkemizde büyük bir aşı karşıtlığı var ama. Şuana kadar 50 yaş üstünde bile aşı olmama oranı yüzde 25-30 larda olduğu söyleniyordu. Bu gençlere indikçe yüzde 50 lere gelir gene ben aşı olmayacam diyen çok insan var.
Üstüne aşı yüzde yüz koruyor diye bir şey yok. Önlemlere gene dikkat etmek lazım belli bir süre. Öyle biz aşı olduk temiz her şeyi yapabiliriz artık olmaz hemen gene.