Haziranda 20 Yaş Üstü Aşılanma Hk. Düşünceleriniz?

Bu konuyu okuyanlar

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Benim aşı olasım hiç yok. Gitmem aşı olmaya ben aşıya karşıyım. Aşı vurmayın bana iğne de vurmayın. Bak terledim gene... Düşüncesi bile geriyor
Peki zorunlu aşıları nasıl yaptırmadınız? Hadi dilekçe vermiş ol. İlerde başına gelecek her türlü hastalıktan sen sorumlu olacaksın.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Peki zorunlu aşıları nasıl yaptırmadınız? Hadi dilekçe vermiş ol. İlerde başına gelecek her türlü hastalıktan sen sorumlu olacaksın.
İşin komik yanıaşı olmadı virüs bulaştı ama birşey yapmadı bunlara ama eşine bulaştı annesine babasına dayısına bulaştırdı onların ölümüne sebeb oldu o zaman ne yapacaklar ?

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
İşin komik yanıaşı olmadı virüs bulaştı ama birşey yapmadı bunlara ama eşine bulaştı annesine babasına dayısına bulaştırdı onların ölümüne sebeb oldu o zaman ne yapacaklar ?
Tam da bu nedenle söylüyorum. İnsanların kendi yakınlarının hayatlarını sonlandırmak adına bencil olmaları çok ilginç

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Seneye kampüsleri açmayacaklarsa aşı vurulmamın bir anlamı yok

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
En son lisede kavga kıyamet bayılarak vurmuşlardı. İğneyi görünce bana bir şey oluyor...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaş ne gömmüşsünüz beni ya. İğne korkum var. Ben acilde iğne bile vurdurmuyorum.

Son düzenleme:

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
şaka bir yana aşılama altyapımızın çok çok iyi olduğunu düşünüyorum elimizde stok olursa çok kısa sürede yüksek aşılama oranlarına ulaşabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken aşının olması :)
Aşı olunca da aşısını olmayanlar çıkıyor yani bu da bir sorun başlı başına. Kapanmada aşılamayı üst seviyeye çıkarıp aşılamayı yapsalardı o zaman belki şu sadece adına "Tam Kapanma" dedikleri durumun bir faydası olurdu.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Vallaha ben bir yandan aşı olmak istemiyorum bi yandan da düşünüyorum olmamız lazım iki ucu ..... değnek siz anladınız :) Bir sürü laf dönüyor çipliymiş, kısırlığa yol açıyor yan etki bilmem ne vs. gidiyor yani. Bu forumda hükümeti en çok eleştiren kişilerden biriyim ama nedense bu aşı konusunda devlete güveniyorum.

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Vallaha ben bir yandan aşı olmak istemiyorum bi yandan da düşünüyorum olmamız lazım iki ucu ..... değnek siz anladınız :) Bir sürü laf dönüyor çipliymiş, kısırlığa yol açıyor yan etki bilmem ne vs. gidiyor yani. Bu forumda hükümeti en çok eleştiren kişilerden biriyim ama nedense bu aşı konusunda devlete güveniyorum.

5 çocuk yapın diyen adam kendi ülkesini kısırlaştırmaz herhalde ?

whl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte hekimliğin cilvesi de bu Murat Bey. Hiçbir insana "Bu ilaç, aşı sana hiç zarar vermeyecek. Seni kesinlikle daha iyi edecek." diye söz veremiyorsun.

Tanrı değilim ki ben insanlara garanti verebileyim, özel güçlerim yok sonuçta.

Lakin zaman zaman Tanrı kompleksine kapıldığım oluyor. İzin verirseniz, 2,5-3 ay kadar önce hastanede başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum.

Yaşı 90 civarında olan yatan bir hasta vardı. Beni gören bir sağlık personeli bana "Hastanın kalbi durdu. Bakabilir misin?" dedi. O esnada zaten hastaya müdahele ediliyordu; lakin kalp mesajı işini ben devralmıştım.

Affınıza sığınarak söylemek istiyorum, ben hastaya popomdan ter akana dek kalp masajı yaptım. Ama olmadı, dönmedi hasta.

Oradaki bir sağlık personeli bana dedi ki "Zaten çok yaşlıydı, yaşamasını beklemek saçma olurdu." dedi.

Ben bunu duyunca o personelle kavga ettim. Çünkü insanların ölmesini kabullenemiyorum. Kendime yediremiyorum bunu. Sanırım bu Tanrı kompleksinden hiç çıkamayacağım.
Hocam ben aşı karşıyı değilim aşı olmayı düşünüyorum ancak alman aşısına karşı bir önyargım var.Yeni bir teknoloji olduğu ve uzun dönem etkileri bilinmediği için yeni bir talidomit faciası olabilme ihtimalinden çekiniyorum.
Ancak CoronaVac,vektör aşı SputnikV ve şuan ikinci faz çalışmaları açıklanan yerli aşı hakkında kendimce olumlu düşünüyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Hocam ben aşı karşıyı değilim aşı olmayı düşünüyorum ancak alman aşısına karşı bir önyargım var.Yeni bir teknoloji olduğu ve uzun dönem etkileri bilinmediği için yeni bir talidomit faciası olabilme ihtimalinden çekiniyorum.
Ancak CoronaVac,vektör aşı SputnikV ve şuan ikinci faz çalışmaları açıklanan yerli aşı hakkında kendimce olumlu düşünüyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Ben de BionTech aşısının daha çok yan etki yaptığını düşünüyorum.

Lakin bu aşıların hiçbirisinin çalışmaları henüz bitmedi. Bu da demek oluyor ki bu aşıların ileride bize ne getireceği bilinmez.

Ama bu demek değildir ki aşı olmayın. Şu an için elimizdeki en iyi seçenek aşı olmak. Zira aşının, hastalığın şiddetini azalttığı bir gerçek. Yani aşı sayesinde yoğun bakıma yatmak zorunda kalmayan hastalar mevcut.

Atakan.ç

Asistan
Reaksiyon puanı
80
bu haber 16 yaş üstü değilmiydi? ben öyle hatırlıyorumda

HP Kullanıcısı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,272
Dün ben aşı oldum sadece ateş,yorgunluk,halsizlik geldi ama uyuduktan sonra geçti.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Daha bütün hastane personeli, öğretmenler, engelliler, yaşlılar aşılanamamışken biz araya sıkıştırmaları inandırmayacak kadar komik.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
bence herkes aşılanmalı yoksa bitecek gibi durmuyor bu salgın
Eğer aşının uzun vadede faydası varsa ancak o şekilde bitebilir fakat ilk aşı olanların bile ikinci aşı sırası geldi neredeyse, hâlâ kimse aşılanmadı ona rağmen. Toplu bir aşılanma olursa mutlaka faydası olur ve maalesef başka bir yolu yok.

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
bence herkes aşılanmalı yoksa bitecek gibi durmuyor bu salgın
bence de

Eğer aşının uzun vadede faydası varsa ancak o şekilde bitebilir fakat ilk aşı olanların bile ikinci aşı sırası geldi neredeyse, hâlâ kimse aşılanmadı ona rağmen. Toplu bir aşılanma olursa mutlaka faydası olur ve maalesef başka bir yolu yok.
Kesinlikle nüfus sayar gibi ev ev gezilip aşılanmalı

Reaksiyon puanı
3,027
20 yaş üstü derken otellerde çalışanları kastettiler herhalde. Turistlere bir şey olmasın, bizi sonra düşünürler. Bu hızla aşılama sürerse yıl sonundan önce normalleşmenin mümkün olduğuna inanmıyorum.

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
20 yaş üstü derken otellerde çalışanları kastettiler herhalde. Turistlere bir şey olmasın, bizi sonra düşünürler. Bu hızla aşılama sürerse yıl sonundan önce normalleşmenin mümkün olduğuna inanmıyorum.
Ben bundan daha iyimser olmaya çalışıyorum. Umarım sen yanılıyorsundur. :)

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Ben nedense olmayı düşünmüyorum. Doktorlar çoğu kişi olmaktan yana. Diğer aşılar gibi değil tam bağışıklık sağlamıyor. Bundan dolayı anlamsız buluyorum.

Ek olarak aşı olup yakalanan da çok var o zaman ne anladım bu işten.
Öyle düşünmemek lazım ona bakarsan grip aşısıda olduk grip öldürmüyor ama hafif atlatıyoruz ayrıca aşı olupta yakalanan sayısı öyle çok değil

Reaksiyon puanı
1,768
2021 Haziran ayında 20 yaş üzeri herkesin aşılanmasının tamamlanacağını bakanımız açıkladı.
20 yaş üzeri bizim yaş grubumuzun aşılanma konusunda ki düşüncelerini şahsen ben merak ediyorum.

Düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum arkadaşlar. Değerli yorumlarınız için herkese Teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 152881
Aşı yetmez diyenler için söyliyim zaten 20 yaş üstünün tahminimce %40 ı aşı olmak istemeyecek zaten aşılama kapasitesi de malum çok iyi durumdayız aşılar da yetişir uğur şahin dedi haziran sonuna kadar 30milyon aşı gelecek diye

Bizi umursayan yok.
Aga biz virüse daha dayanıklıyız öncelik büyüklerde bak bizi kimse umursamıyor diyipte depresyona girme sakın :D

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Vay be gece gece bombalar bombalar ben Bodrum'a rezervasyon vereyim o zaman ?