Hayvan gibi fakirim

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Orta halli insanların benim durumumu anlamasını zaten beklemiyorum. Küçüklüğümden beri hep yokluk içinde büyüdüm. Ne istediklerimi alabildim. Ne kendime ayakkabı alabildim. Ne kendime sevgili yapabildim. 5 kardeşiz ve benim yatağım yok her allahın günü koltukta yatıp sırt ağrısıyla uyanmaktan bıktım. Telefonum yok çünkü fakirim. Hiç kimseyle iletişim kuramıyorum. Dişlerim iğrenç, yamuk yumuk, düzeltmek istesen tonlarca para istiyorlar. Burnumda et olduğu için yüz ve çenemde bozukluklar oluştu. Burnunuzda et olunca nefes falan da alamıyorsunuz, ağızdan nefes alınca dişleriniz git gide yamulmaya başlıyor, ağzınızdan aldığınız nefeste yetmiyor. Her uyandığınızda iğrenç bir ağız kokusuyla karşılaşıyorsunuz. Ağızdan nefes aldığım için, beyne oksijen gidemediği için zeka geriliğine sebep oldu. Ve bu benim tüm hayatımı olumsuz etkiledi. Bu saydıklarım size saçma gülünç gelebilir ama bu yazdığım sebepler benim hayatımı mahvetti. Eğer ailemin maddi durumu iyi olsaydı bunları düzeltip kendimi düzeltebilirdim fakat şu an üniversite kazanmaya çalışmaktan başka yaptığım bir şey yok. Kazansam ne olacak sanki? İş mi bulacağım? Mezun olduğumda 30 yaşında olmuş olacağım. O saatten sonra bunlar düzelse nolur düzelmese nolur?

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Bunu değiştirmek senin elinde, çalışıp hayatını düzene sokabilirsin veya kaybeder durursun.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,761
Hiç bir şey için geç değil. 30'da okul bitse yine önünde senin yöneteceğin 30 senen var en az.

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Ben okurken aynı zamanda da çalışıyordum ve böyle yapan çok insan tanıyorum. Etraf iş dolu yeter ki çalışmak iste. Ben de senin gibi yokluk içinde büyüdüm, şuan ki hayatımı kendim çalışarak kazandım, hem ders hem iş olarak. Bu çalışmamın sonucunu da 22 yaşında memurluğa girerek aldım. Kısaca okuyorken konfeksiyon, çaycılık derken para biriktirerek iyi duruma 23 yaşında ulaşmış oldum. Çalışmaya başlamak için üniversitenin bitmesine gerek yok.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Başarmak kesinlikle kendi elimizde. Bazıları çok iyi olanaklar icinde doğar ama bunu kullanmasını bilemez bazıları da yokluk içinde olsa da bunu kendisi için bir dönüm noktası seçer ve canla başla çalışıp diğer kişinin konumuna getirir kendini. Sonuç; kendisi çabaladığı için hem bu başarı onu daha iyi hissettirir hem de bunun kiymetini bilir.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bu ülkede kim zengin doğdu ki ? Hepimiz fakir çocuğuyuz. Genelde Fakir çocukları daha azimli ve daha başarılı olur. Seninkisi tembellik. Devlet hastanesinde diş hekimi ve tedavisi ücretsiz. Randevu al, kimlik göster, hepsi bu kadar. Bu gün maddi durumu iyi olanlar da zamanında çelışarak kazanmışlar. Adını hatırlamadığım bir Fransız yazar şöyle demiş : " Tembellik öyle bir şey ki, ne olduğunu anlayana kadar fakirlik türer". her başarının temelinde "Azim" yatar.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Ben fakirim psikolojisine kapılmak sizi zengin yapmaz. Denemeden çalışmayı bir uğraş bilmeden insan nasıl ileri yol kateder?

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Bu ülkede kim zengin doğdu ki ? Hepimiz fakir çocuğuyuz. Genelde Fakir çocukları daha azimli ve daha başarılı olur. Seninkisi tembellik. Devlet hastanesinde diş hekimi ve tedavisi ücretsiz. Randevu al, kimlik göster, hepsi bu kadar. Bu gün maddi durumu iyi olanlar da zamanında çelışarak kazanmışlar. Adını hatırlamadığım bir Fransız yazar şöyle demiş : " Tembellik öyle bir şey ki, ne olduğunu anlayana kadar fakirlik türer". her başarının temelinde "Azim" yatar.

Hayır değil, diş teli tedavileri en az 5000tlden başlıyor. Tembellikle alakası yok olayın. Dış görünüşümü beğenmiyorum çok çirkinim.

fatihgkblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hayır değil, diş teli tedavileri en az 5000tlden başlıyor. Tembellikle alakası yok olayın. Dış görünüşümü beğenmiyorum çok çirkinim.

herkesin sana iyi bir şeyler söylemesini bekliyorsun. 2 sene sefillik içinde geçirdiğim çoğu gecesini aç geçirdiğim üniversite hayatımdan sonra iş hayatına adım attım 1.5 senedir çalışıyorum ailem okulum bitti sanıyor ama yalan bitmedi hala dersim var. 15 bin tl kredi borcum var. Yani hayat böyle herkesin derdi kendine büyük.

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Valla aileden zengin değilsen çalışsanda anca karnın doyar.

Sana önereceğim çözüm iyi kötü bir işe gir çalış.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Ailemin sorumsuzlluğu yavaş yavaş hayatımın içine etti. Çok hasta olmadığım sürece benimle ilgilenmediler. Çocukluktan beri burnum tıkalı olduğu için ağzımdan nefes almaya başladım. Onlara beni doktora götürmelerini söylemiştim umursamamışlardı.
Ağızdan nefes almanın getirdiği sıkıntıları bilmeyenler için yazayım; uzun süreli ağız solunumu yüzde ve çenede deformitelere neden olur. Normal bir yüzü olan iyi görünümlü bir çocuktum, ama bugün bir maymun gibi görünüyorum. Yanaklarım sarkık, üst çene dar, alt çene desen temel olarak geride, çene çekiliyor ve hala düzgün nefes alamıyorum.Temel olarak dünyada cehennemi yaşıyorum çünkü ailem beni 2 saniyecik bile olsun dilemedi çocukken. Umarım bir silahla beynimi uçurduğumda çıkan pisliği temizlemek için çaba sarfederler.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bir diş teli özel diş doktorunda 5000 tl olabilir. Gidip Devlet hastanesine kendin danış. Hemen girişlerde danışma olur.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Önemli olan ruhun fakir olmasıdır. Maddi yetersizliğini kafaya takıp ruhunu öldürme..

Parası olmayan değil, sevgisi olmayan fakirdir.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
İsyankar97? Nick mi değiştirdin.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316

Sen yıkıksın, bitmişsin.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İsyankar97 intihar etti, yerine umutbitti geldi. Bir gün o da intihar eder ve onun yerine de BirazUmudumVar gelir, onun yerine de günün birinde Umutluyum97 gelecektir.

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Abi psikolojik olarak kendini çok eziyorsun bence sen. Fazla takılma hayat çok hızlı ilerliyor yetişmeye bak..

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,130
DA4FdYIXYAEipcK.jpg
Jn. 6, 1-15 d.jpg
vanessa-9.jpg
Bana fakir denmesi yanlış, ben, tutumlu bir insanım. Asıl fakirler, sürekli yaşamdan talepleri...jpg

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Zenginim diye övünme fakirim diye dövünme.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
2 yıl olmuş şuan nasıl acaba.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
az çok kazanamya çalış kazantıkça şükret şükredersen Allah daha fazlasını verir gidip az bi para için hak yeme

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
az çok kazanamya çalış kazantıkça şükret şükredersen Allah daha fazlasını verir gidip az bi para için hak yeme
Müslümanım Allah beni sever ben hep aynı şeyi yapayım ama maaşım artsın (!)

Çalışmadan bir şey kazanamazsın. Fazlasını istiyorsan fazla çalışacaksın. Allah'ın yardım ettiği bir kul görmedim hala. Neden acaba?

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Orta halli insanların benim durumumu anlamasını zaten beklemiyorum. Küçüklüğümden beri hep yokluk içinde büyüdüm. Ne istediklerimi alabildim. Ne kendime ayakkabı alabildim. Ne kendime sevgili yapabildim. 5 kardeşiz ve benim yatağım yok her allahın günü koltukta yatıp sırt ağrısıyla uyanmaktan bıktım. Telefonum yok çünkü fakirim. Hiç kimseyle iletişim kuramıyorum. Dişlerim iğrenç, yamuk yumuk, düzeltmek istesen tonlarca para istiyorlar. Burnumda et olduğu için yüz ve çenemde bozukluklar oluştu. Burnunuzda et olunca nefes falan da alamıyorsunuz, ağızdan nefes alınca dişleriniz git gide yamulmaya başlıyor, ağzınızdan aldığınız nefeste yetmiyor. Her uyandığınızda iğrenç bir ağız kokusuyla karşılaşıyorsunuz. Ağızdan nefes aldığım için, beyne oksijen gidemediği için zeka geriliğine sebep oldu. Ve bu benim tüm hayatımı olumsuz etkiledi. Bu saydıklarım size saçma gülünç gelebilir ama bu yazdığım sebepler benim hayatımı mahvetti. Eğer ailemin maddi durumu iyi olsaydı bunları düzeltip kendimi düzeltebilirdim fakat şu an üniversite kazanmaya çalışmaktan başka yaptığım bir şey yok. Kazansam ne olacak sanki? İş mi bulacağım? Mezun olduğumda 30 yaşında olmuş olacağım. O saatten sonra bunlar düzelse nolur düzelmese nolur?
Para sağlık kadar önemli değil de bende yatak olmadığı için koltukta yatmaktan omuriliiğim eğildi sürekli ağrıyor birde burun sorunu bende de var nerdeyse burnumdan nefes alamıyorum ağız kokusunun ondan olduğunu bilmiyodum çok utanıyodum okulda maske çıkınca çok sevinmiştim arkadaşlarımla konuşurken falan çok utanıyodum

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Öncelikle durumuna çok üzüldüm lütfen samimiyetime güven bir insanın dış görüntüsü iyi değil diye o insan sevilmeyecek diye bir şey yok üniversite ye hazırlanıyorsun galiba inşallah kazanmışsındir eğer kazanmadiysan yerinde olsam ailemi terk ederim gider asgari ücretle çalışır tek başıma yaşardım asgari ücret çok değil ama 1 kişi için iyi bir para bence din siyaset hicbirseyi kafama takmaz zevkine istedihimi yapardım ama senin hayatın bundan sonra yolun açık olsun

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
Konunun açılış tarihine bakarsak artı son mesaj ne zaman atılmış bunların bilincinde olarak gereksiz yere konuları öne çıkarmaz isek güzel olur.