Hayat sadece zenginlere güzelse biz neden yaşıyoruz?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1,056
Zenginler bu hayatı güzel yaşıyor ama biz ise açlıktan ölmemize az kaldı o zaman söyleyin biz neden yaşıyoruz?

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Ne alakası var canım kardeşim. (gümrükçü Tuncay)

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Banka hesaplarında ki paralar ile lüks evleri ile son model arabaları ile insanlar çatır çatır çatlıyor. Senin gördüğün ohh ne rahatlar oluyor sadece

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Yapacak bir şey yok zengin olan insanlar yoldan çıkabiliyorlar bazen halimize şükredelim.

comandantee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
"Artık güneşin doğmasını bekleyecek gücüm kalmadı ama siz yeni doğacak güneşi mutlaka bekleyiniz."-Stefan Zweig'ın intihar mektubu
Bir gün güneşin bize doğması için yaşıyoruz

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
birgün zengin olmak umduyla yaşıyorum

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Açlıktan öleceğim mi :) Dünya Avrupa ve Amerika dan ibaretmiş gibi konuşma. Çoğu insandan daha şanslısın. Bu kadar yüzeysel düşünmeyin. Dünyadaki insanların çok minik bir kısmı zengin. Senden kat kat fakir insanlar var. Ayda 5-10 dolar ile yetinenler varken açlıktan ölüyorum demek ne bilm.

bughraan

Asistan
Reaksiyon puanı
68
herkesin sınavı kendine belki sen fakirlikle sınanıyosun ama zenginde sağlığıyla veya başka şeylerle sınanıyo

comandantee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Açlıktan öleceğim mi :) Dünya Avrupa ve Amerika dan ibaretmiş gibi konuşma. Çoğu insandan daha şanslısın. Bu kadar yüzeysel düşünmeyin. Dünyadaki insanların çok minik bir kısmı zengin. Senden kat kat fakir insanlar var. Ayda 5-10 dolar ile yetinenler varken açlıktan ölüyorum demek ne bilm.
hahahahaha "Fakire ettirilen şükür zenginlerin düzeni bozulmasın diyedir." Siz bu kafada oldukça zenginler daha da zengin,fakirler daha da fakir olur.Elbet bizden daha kötüleri var fakat bu adaletsiz düzeni değiştirmek varken nasıl olsa bizden daha kötüler var deyip zenginlerimi besleyelim.Ne güzel demişsin dünya nüfusunun çoğu yoksul,dünyayı bir avuç insan yönetiyor neredeyse peki onlarla aramızda ki gelir farkına baktınız mı?Bugün bir haber gördüm jeff bezos 150 ülkeden daha zenginmiş.Aradaki farka bakar mısın?Niye ?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Hiç böyle düşünme. Herkesin sınavı farklıdır. Kimsenin derdini ne küçümseyin ne de gözünüzde büyütün. Adamın 100.000 borcu vardır hiç yokmuş gibi yaşar diğerinin 3.000 lira vardır stresten intihar eder.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Babam Ailemizi Geçindirmek İçin Her Hafta Ve Hafta Sonları İşte Çalışıyor Hatta Mesaide Bile Oluyor Saat Akşam 12'Lere Kadar Aylık Maaşıda 6300 TL.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
hahahahaha "Fakire ettirilen şükür zenginlerin düzeni bozulmasın diyedir." Siz bu kafada oldukça zenginler daha da zengin,fakirler daha da fakir olur.Elbet bizden daha kötüleri var fakat bu adaletsiz düzeni değiştirmek varken nasıl olsa bizden daha kötüler var deyip zenginlerimi besleyelim.Ne güzel demişsin dünya nüfusunun çoğu yoksul,dünyayı bir avuç insan yönetiyor neredeyse peki onlarla aramızda ki gelir farkına baktınız mı?Bugün bir haber gördüm jeff bezos 150 ülkeden daha zenginmiş.Aradaki farka bakar mısın?Niye ?
Hocam valla aklıma gelmeyen sözü ağzımdan aldınız, yav her sefer herrr sefer bu aynı *** söz geliyor ve ne diyecem bilemiyorum

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Forumda sitem ederek bir yere mi varıyorsunuz ? Bardağın boş tarafına bakıp moral bozacağınıza biraz dolu tarafına bakın diye söyledim. Sistemi savunduğumu nereden çıkardın ? Ucu açık bir yorum olduğu için işine gelen tarafa çek zaten.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Forumda sitem ederek bir yere mi varıyorsunuz ? Bardağın boş tarafına bakıp moral bozacağınıza biraz dolu tarafına bakın diye söyledim. Sistemi savunduğumu nereden çıkardın ? Ucu açık bir yorum olduğu için işine gelen tarafa çek zaten.
Ah, yeniden başlıyoruz... bu kadarda bencilsizlikde yeter ama ha!

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Ah, yeniden başlıyoruz... bu kadarda bencilsizlikde yeter ama ha!
Tamam hocam. Tartışmaya gerek yok. Tersten anlamaya devam ettiğiniz için açıklama yapmamın anlamı da yok. Sisteme öfkeniz yüzünden ön yargıyla yaklaşıyorsunuz yorumlarıma. Halbuki bende dünyayı %1 lik kesimin kontrol etmesinden rahatsızım.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Tamam hocam. Tartışmaya gerek yok. Tersten anlamaya devam ettiğiniz için açıklama yapmamın anlamı da yok. Sisteme öfkeniz yüzünden ön yargıyla yaklaşıyorsunuz yorumlarıma. Halbuki bende dünyayı %1 lik kesimin kontrol etmesinden rahatsızım.
Hocam size bir cevap yapıştırırdım ama türkçem yetmiyor.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Sağlıklıysan, huzurluysan ve de kimseye muhtaç değilsen zenginsin demektir, zenginlik her şeyinin olması, her istediğine sahip olman anlamında değildir bence.

comandantee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Forumda en azından düşüncelerimi paylaşabilirim diye düşünüyorum.Daha 18 yaşındayım çocukluktan beri bir şeyler yapmaya çalışıyorum elbet daha yolun başındayım ama söylediğim sözler boş değil,yani laf olsun diye demiyorum.Sadece isyan etmekle olmayacağını da biliyorum amacım bir şeyler yazarak belki birkaç insana hitap edebilmek,onlardan yardım almak ve edebilmek.Ayrıca bardağın dolu tarafı demişsiniz ben hiçbir zaman "her şey para,para olmadan mutlu olunmaz,zenginler hep mutlu" gibi cümleler kurmadım.Sadece adaletsizliğin farkındayım ve bunu konuşmak varken polyannacılık oynayamam.Senin dediklerine de katılıyorum hayat kısa hele mutsuz olunmak için daha kısa ama biz bunları konuşmazsak tartışmazsak bizim faydamıza değil,üst tabakanın faydasına olur

Son mesajlar