Havalimanlarında unutulan ürünler kapışılıyor!

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İSTANBUL’da havalimanlarında yolcular tarafından unutulan ve faturası olmadığı için gümrüğe takılan ürünler, sahiplerinden umutları kesilince satışa sunuluyor. Uygun fiyata satılan bu ürünler yoğun ilgi görüyor.

attachment.php

Ürünlerin arasında 100 TL fiyat biçilen kullanılmış bilgisayar da bulunuyor. Cep telefonundan, dizüstü bilgisayara, fotoğraf makinesinden süs eşyasına ve oyuncaklara kadar havalimanlarında yolcular tarafından unutulan ürünler uzun süre bekletildikten sonra alınmayınca ihale yapılarak satışa çıkarılıyor.

GÜMRÜĞE TAKILAN ÜRÜNLER DE SATILIYOR
Öte yandan, yurt dışından gelen ancak faturası olmadığı için sipariş edilen kişi tarafından gümrükten çıkarılamayan ürünler de aynı yolla ihale yapılarak satılıyor. İhaleyi kazanarak bu ürünleri alan firmalar uygun fiyata halka sunuyor. Fatih Cerrahpaşa’da bir dükkanda satışı yapılan ve birçoğu hiç kullanılmamış olan bu ürünler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

"BİRÇOK ÜRÜN HEMEN TÜKENİYOR"
Bu ürünlerin satışını yapan işadamı Lokman Şat, fiyatların çok düşük olduğunu ve bu yüzden satılan ürünlere rağbet olduğunu söyledi. Satışa sunduktan kısa bir süre sonra ürünlerin çoğunun tükendiğini belirten Şat, "Türkiye’nin her tarafında yapılan bu tür ihalelere giriyoruz. Ayrıca gümrükte faturasız yakalanan ürünlerin de ihalesine girerek alıyoruz. Çok uygun fiyata satışa sunuyoruz. Müşteri zaten fiyatların çok düşük olduğunu fark ediyor. Böyle olunca ürünler yoğun ilgi görüyor ve çabuk tükeniyor" dedi.

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR 100 TL
Elektronik cihazlara daha fazla ilginin olduğunu söyleyen Şat, bir dizüstü bilgisayarın fiyatının 100 TL olduğunu söyledi. Şat, "Ayakkabılarda yüzde 70 indirim yapıyoruz. Markalı elektronik eşyalar da var. Orijinal gözlükler de bulunuyor. Dışarıdan 700-800 TL’ye satılan gözlükleri biz burada 50-60 TL’ye satışa sunuyoruz. Havaalanında unutulan bir dizüstü bilgisayarı 100 TL’ye satıyoruz. Ancak bu ürünlerin garantisi bulunmuyor" diye konuştu. Alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar, satılan ürünleri normal fiyatının altında görünce birden fazla alıyor.

Kaynak; milliyet.com.tr

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Buralardan ürün alan oldu mu?

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Fatura olmasın ucuz olsun:)

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ya akılıma şöyle bi soru takıldı havaalanında çalışanlar 100 liraya telefonu bilgisyarı af edersiniz salak mı da almıyo da satıyolar 2000 liralık bilgisyar 100 liraya gitmiş adam alır 1500e satar mantıklı değil mi ?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Ya akılıma şöyle bi soru takıldı havaalanında çalışanlar 100 liraya telefonu bilgisyarı af edersiniz salak mı da almıyo da satıyolar 2000 liralık bilgisyar 100 liraya gitmiş adam alır 1500e satar mantıklı değil mi ?
yapmadıklarını nereden biliyorsun :) ?
paylarına düşeni elbette alıyorlar..

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Atatürk havalimanında güvenlikte çalışan tanıdığım var bir sorayım bakalım :mrgreen:

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
İyi ürünleri zaten gorevliler kendisi aliyor bize düşmez bosa beklemeyin

Reaksiyon puanı
16,118
Adnan Menderes'te varsa bakayım da oraya girmek mesele...

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İhaleyle satın alınıyormuş senden başka satın alan yoksa açılış fiyatına alıyormuşsun. Daha sonra bir de "çakma" ürünler felan var yazmışlar ne kadar doğru bilemiyorum, Adresi ise İstanbul Fatoh Cerrah Paşa Gümrük Mağazası - Cerrah Paşa Hastanesinin karşısı diye yazmışlar.

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ihale olayı eskidendi, artık her şehirde gümrük mağazaları var ve oradan normal satış yapılıyor, mesela Kocaelide var, ben birkaç kez uğradım beats kulaklıklar vardı, piyasada 1000 tl civarı iken orada 250 tl ye satılıyordu ama her zaman ürün çeşitliliği olmuyor, ara ara oluyor. Bir de hep unutulanlar değil, gümrükten kaçak sokulmak istenirken el konulanlar da geliyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,336
Baggage Battles gibi.. :D

djxeonn

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kadıkoy dede bir yer acıldı akbank sokagında admlar herseyi satıyor

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Sağlıklı mı peki yani işe yarar ürünler mi ?

djxeonn

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kardesim inanki bilmiyorum

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Sirkeci ptt yakınında var diye okudum ama bilmiyorum.