Stokları Tükenen PlayStation 5, 15 Bin TL'den Karaborsaya Düştü

• Konuyu başlatan SDN Anonim 608469
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Dün itibarıyla satışa çıkan ve çıkar çıkmaz stokları tükenen PlayStation 5, 15 bin TL'den karaborsaya düştü. Stokların uzun süre boş kalması halinde fiyatların daha da artması mümkün.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, dün (19 Kasım) itibarıyla tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu. Satışa sunulan birimlerin azlığından mıdır, Türk oyunseverlerin PS5’e yoğun ilgisinden midir bilinmez; çevrimiçi mağazalarda PlayStation 5 stokları daha ilk günden tükendi.
Stokları tükenen her ürün gibi PlayStation 5 de karaborsaya düştü. Sony, PlayStation 5’i ABD’de ön siparişe açtığında eBay’de PlayStation 5’in 25 bin dolara varan fiyatlarla karaborsa satıldığını görmüştük. PS5 stoklarının Türkiye’de de tükenmesiyle benzer karaborsa satışlar Türkiye’de de patlak verdi.

Karaborsaya düşen bazı PlayStation 5 ilanları​

c3350c51b161bfabcc5d6b71a1af4cab246e3dfa.jpeg

An itibarıyla ikinci el ürün satış sitelerini ziyaret ettiğinizde ilk günden PlayStation 5 satın alabilen şanslı kişilerin PlayStation 5’lerini satışa çıkardığını görebiliyorsunuz. Üstelik Sony tarafından resmi satış fiyatı 8.299 TL olarak açıklanan PlayStation 5’in karaborsadaki fiyatı 15 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Şu an için PlayStation 5’in stoklara yeniden ne zaman geleceği bilinmediğinden önümüzdeki günlerde karaborsa PlayStation 5 ilanlarının daha da artması muhtemel. İlk parti PlayStation 5’lerden birine sahip olamayanların neredeyse iki katı fiyata satılan karaborsa PlayStation 5’lere ne kadar ilgi göstereceğini ise tahmin etmek zor.

Kaynak: Webtekno

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
aslında şikayet etmek lazım bunları. 18 yaşından büyük olsaydım şikayet ederdim ama...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,384
yüksek fiyatlı ürün satmak suç. (piyasadan yüksek fiyatla) mesela sen 10tl lik bir şeyi 20-30 tl ye satarsan bu bir suç
Fahiş fiyattan satışta uygulanan ceza sadece kurumsal vergi levhası olanlar içindir
Serbest piyasa, birşey yapamazsın isterse 1 milyona satar.
Serbest piyasada vergi levhası olan bir kişi fahiş fiyattan ürün satamaz.
Ama sahibinden gibi sitelerde herhangi bir birey istediği fiyattan ürünü satabilir.
Serbest piyasa ben kafamın istediği rakamı koyarım değildir. Sadece belirlenen tavan fiyattan itibaren aşağı yönde olacak şekilde satış yapmaktır. Buna göre Sony Türkiyenin belirlediği 8299 TLden yüksek olacak şekilde bir fiyatta hiçbir kurumsal şirket satış yapamaz. Satış yaparsa şikayet edilir cezası kesilir.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,384
Şimdi bir ürünü piyasa fiyatından yarısına alırsın sonra biraz eksiğine satarsın. Normalde bunda hiçbir sorun yok. Ama buna bile itiraz eden insanlar var. Mesela birkaç hafta önce Bim'e Contigo marka termos geldi. 1.2 LT olanın fiyatı 199 TL idi. E-ticaret sitelerinde ise 450 TL idi. Bende aldım 300 TLye koydum. Adamın biri sahibindenden mesaj atmış diyor ki bana Bimden almışsın 250 TL vereyim seninde işin görülsün. Şimdi bunun gibi adamlarla 15 bin TLye PS5 satan adamların benim gözümde zerre kadar farkları yok. İki gruptakilerde en gereksiz insanlar bana göre.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Fahiş fiyattan satışta uygulanan ceza sadece kurumsal vergi levhası olanlar içindir

Serbest piyasada vergi levhası olan bir kişi fahiş fiyattan ürün satamaz.
Ama sahibinden gibi sitelerde herhangi bir birey istediği fiyattan ürünü satabilir.
Serbest piyasa ben kafamın istediği rakamı koyarım değildir. Sadece belirlenen tavan fiyattan itibaren aşağı yönde olacak şekilde satış yapmaktır. Buna göre Sony Türkiyenin belirlediği 8299 TLden yüksek olacak şekilde bir fiyatta hiçbir kurumsal şirket satış yapamaz. Satış yaparsa şikayet edilir cezası kesilir.
Hmm, dediğin gibi de olabilir, sende haklısın.