Harddisk Sürekli % 100 çalışıyor

cumalisav02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
fazla işlem yapmasada sürekli yüzde yüz. Resimde görüldüğü gibi en fazla 0,2 MB/s
Arkadaşlar birkaç bilgisayarda görüyorum bu hatayı. çok basit birşey bile geç açılıyor Diskte hiçbir zorlu işlem olmamasına rağmen sürekli yüzde yüz çalışıyor görünüyor. Yeni format atmıştım. Win8 işletim sistemi yüklü orjinalinde de win 8 vardı. Bir ara windows 10'a yükselttim normaldi ama sonra yavaşladı.

Denenen çözümler
1) Chkdsk
2) bu sürücüdeki dosyaların ek özellik eklemesine izin ver , tiki kaldırıldı
3) disk en iyi duruma getir
4) antivirüs taraması
5) windows search hizmeti durduruldu

Ekli dosyalar

• işem.jpg
    işem.jpg
    152 KB · Görüntüleme: 1,850

OguzcanG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
disk defrag yapmanizi oneririm birde registry leri temizlerseniz iyi olur.

A-B-C

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 da sistem başlangıcında 4-5 dakika disk kullanımı %100 olabiliyor. Ama devamlı olması garip. Sürücülerden kaynaklı bir sorun olabilir veya harddiskinde hasarda olabilir. İstersen bir badsector taraması yap. En son çare yükseltme yapmadan temiz format atarak Windows 10 kurmayı dene.

cumalisav02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En Son bütün diski silip format attım(win7). Birazcık düzeldi gibi

A-B-C

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz formattan sonra yine aynı sorun devam ederse benim düşüncem diskte fiziksel hasar vardır. Müsait bir zamanda HD Tune ile badsector taraması yapmanı tavsiye ederim.

Nicat7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende de öyleydi ssd hard dısk taktım düzeldi
Xk0kMo.png

cumalisav02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
temiz formattan sonra biraz çalıştı. Sonra hep mavi ekran. Veya Windows başlatılıyor diyor, sonra yine yeniden başlat diyor. Harddiski onarım ile kurtarılır mı? yoksa değiştirmek mi gerekir

tuncer akman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran Görüntüsü (1).png
Arkadaşlar aynı problemle karşılaştım. internette yazılan çözümleri okudum uyguladım düzelmedi.. en son SLİMCLEANER aisimli ücretsiz programı kurdum. optimize kısmından 3 tane programı seçip remove selected butonuna bastım hardisk birden % 2 lere indi. denemenizi tavsiye ederim. ekran görüntüsünde seçtiğim programlar var.

Son mesajlar