Haram diye 700 bin TL'yi almadı

yasaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Helal olsun.KUMAR SADECE 4 KİŞİ İLE OYNANMIYOR.Milleti devlet resmen kumara teşvik ediyor.Milyonlar bir araya geliyor KUMAR OYNUYOR.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hala kıt kafalılar var!
Adam oynamamış. O adam iddaa oynamaz zaten.
Önce okuyun sonra su-i zan yapın.

Fikir sahibi olmadan önce bir bilgi sahibi olun sonra konuşun!
Yazık be yav

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Haram parayla tuvalet bile yaptırılamaz.Haram paranın ne hayrı varki?

KOLORTA_RANGER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
abi şu haberi okuyun da yorum yapın yaa adam oynamamış ki okuma yazmanız mı yok ! ayrıca haram parayla sevap vb karşılık beklemeksizin hayır yapılabilinir.

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
abi şu haberi okuyun da yorum yapın yaa adam oynamamış ki okuma yazmanız mı yok ! ayrıca haram parayla sevap vb karşılık beklemeksizin hayır yapılabilinir.

allah allah nerden kimden geliyo bu fetva merak ettim hocam?
adı üstünde haram haram helale karışırmı
hem merak ettiğim biş var bu adam adına böyle bi oyun düzenleneceğini biliyomuş o halde neden benim adım butarz haram işlerde geçmesi kimse adım üzernden dahi harama bulaşması bulaştırmayın adımıı deseymiş yaa
haram haramdır yerine göre kıldan incedir ve geçtiği boğazı sağlam bırakmaz hertürlüsüne ne şekilde olursa olsun karışmamalı haram helalide götürür

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Haram olduğunu düşündüğü parayla okul yaptırması ne kadar doğru? Kendisiyle çelişmiş gibi.

İnsanoğlu kendi emeği ile kazandığından daha hayırlı bir lokma yememiştir. O halde kendi yerse kendisi haram yemiş olur. O para kul hakkı yenerek alınmadığına göre hayır işlerine harcamanın bir sakıncasını görmüyorum.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Diyanet'i de İddia konusunda fetva alabilmek için bazı gürühlar mücadele etmiş ama onlar sağlam bir şekilde iddianın haram oldugunu açıklamışlar
Bu iddia konusunun forumda ele alınması gereken sabitlenmesi gereken bir konu oldugunu düşünüyorum kardeşlerim
Dinimizce caiz olmayan bir uygulamadan kulupler para kazanıyor ve ben o kulubun taraftarı olarak o kuluple ozdeşleşiyorum
Örneğin ben Bursasporumuzun asla iddia parası yemesini istemem.
Ama böyle onurlu idareciler var mı onu da bilemem!
Allah aşkına nedir bu iddia?
Sözüm ona iddia kültürü (!)

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
En iyisini yapmış parayı almayarak...

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
benimde hiç sayısal, loto, iddia, piyango alıp oynamamamın sebebi bu. haram para. ayrıca çıkar falan sonra karşı koyamam. bütün ahiretimi çıkan paraya satmış olurum. haram bir para ile kurulan hayatı Allah kimseye nasib etmesin.. Dünya sonsuz değil.. Bir anda gidersin valla..

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
önce helal olsun diyelim kenan sofuoğluna.

sonra haberi tam okumadan onu suçlayanlara da cevap vermeye tenezzül etmeyin arkadaşlar. okusunlar önce yazılanı. sadece başlıkla ahkam kesmesinler.

dinen haram kılınan böyle gelirlern de dinen değerlendirilme yöntemleri vardır herhalde. hüküm nedir bilmiyorum ama bilen , bulan varsa burada paylaşabilir. bu haber vasıtasıyla bir miktar daha bilgileniriz en azından.

böylece bir haber de amacına ulaşmış olur. gerçi böyle habercilik yapan bir medya anlayışı tam olarak yok ülkemizde ama. ben böyle düşünüyorsam en azından başkaları da düşünüyor olabilir ve böyle bir değişim bile olabilir belki habercilite.

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
önce helal olsun diyelim kenan sofuoğluna.

sonra haberi tam okumadan onu suçlayanlara da cevap vermeye tenezzül etmeyin arkadaşlar. okusunlar önce yazılanı. sadece başlıkla ahkam kesmesinler.

dinen haram kılınan böyle gelirlern de dinen değerlendirilme yöntemleri vardır herhalde. hüküm nedir bilmiyorum ama bilen , bulan varsa burada paylaşabilir. bu haber vasıtasıyla bir miktar daha bilgileniriz en azından.

böylece bir haber de amacına ulaşmış olur. gerçi böyle habercilik yapan bir medya anlayışı tam olarak yok ülkemizde ama. ben böyle düşünüyorsam en azından başkaları da düşünüyor olabilir ve böyle bir değişim bile olabilir belki habercilite.

Buradaki linke bakabilirsin bu konu hakkında.
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1120

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
isim hakkını satmak zorunda mı ki? değilse haram para gelcek biyere ismini satıp sonra gelen para haram deyip böyle harcamak? haram para kazanıp hayır işi yaptı sanan böyle insanların tam olarak ne yaptığını iyiden bi düşünmesi lazım