Hangi Windows ve Sıkıntıları..

Bu konuyu okuyanlar

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Merhabalar.
Biliyorum artık alıştınız hangi sistem konularına ama benim gerçekten diğer forumlara yazıp hala düzgün cevap bulamadığım bir konu.. Sizden yükseltme vs. gibi şeyler istemiyorum. Tek isteğim görenler eğer bir fikirleri varsa yazmalarını isterim. Ilk problemim hangi windows kullanacağıma karar veremem.
Sistem:
I5 2410M 2.3-2.9 Ghz
4Gb DDR3 1333Mhz Ram
750Gb 5400Rpm Hdd
Intel HD Graphics 3000
Ikinci sıkıntım ise Windows 8.1 kurduğumda ekran kartının sorun çıkarması.
Benim eskiden Amd ekran kartım vardı fakat bir anda öldü. W10 da sürücüsü olmadığından yüklemiyordu fakat 8.1 de sürücüsü var fakat ben updateden engellememe rağmen yüklüyor. Bu yüzden bilgisayar sürekli olarak çöküyor ve güvenli moddan kaldırdığım zaman ise bilgisayar siyah ekran veriyor. Bunun hakkında fikriniz ve bildiğiniz varmı? Şimdiden teşekkürler. Iyi forumlar...

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Hocam buna hangi windows gider kafamı yaktın xd
Windows 7 öldü
8.1 çöküyor
10 driver yok
napalım xp mi kuralım xDDDDD

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Hocam buna hangi windows gider kafamı yaktın xd
Windows 7 öldü
8.1 çöküyor
10 driver yok
napalım xp mi kuralım xDDDDD
Size herhangi bir yükseltme yada yorum gibi birşey istemediğimi söyledim. Sadece biliyorsanız birşeyler onu yazın lutfen..

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Windows 7'yi Ocak 2020'ye kadar kullanabilirsiniz. Anladığım kadarıyla, Windows 8.1 kullanmak istiyorsunuz?

Windows 8.1 Pro mu yoksa home sürüm mü yükleyip kullandınız?

Birkaç önerim var; yalnız:
*sisteminiz orijinal olmalı,
*sürücü güncelleştirmelerinde üçüncü parti bir yazılım kullanmamalısınız,
*Windows 8.1 sürümünüzün ne olduğu (Home, Pro vs.) belirtilmeli.

Windows 8.1 kurulumundan hemen sonra (güncelleştirmeleri yapmadan önce) aygıt yükleme ayarlarını aşağıdaki gibi kaydedip cihazı baştan başlatalım.

Yukarıdaki ve aşağıdaki görseller temsilidir. Benim cihazımda AMD grafik kartı olmadığı için (McAfee hizmetini örnek olarak) sadece işlemin nasıl yapıldığının görülmesi açısından paylaştım. Bu işlemi siz AMD Updater için (varsa) yapacaksınız. Eğer Görev zamanlayıcıda AMD Updater (ekran kartı güncelleştirme servisi) varsa, bunu devre dışı bırakalım.

NOT: AMD Updater sisteminizde yüklü olmayabilir. Eğer cihazınızı bir kurtarma konsolu üzerinden veya cihaz üreticinin medyası üzerinden format atıyorsanız, bu servis de otomatikman aktif olur.

Windows güncelleştirmelerini kontrol edelim.

Kolay gelsin.

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Windows 7'yi Ocak 2020'ye kadar kullanabilirsiniz. Anladığım kadarıyla, Windows 8.1 kullanmak istiyorsunuz?

Windows 8.1 Pro mu yoksa home sürüm mü yükleyip kullandınız?

Birkaç önerim var; yalnız:
*sisteminiz orijinal olmalı,
*sürücü güncelleştirmelerinde üçüncü parti bir yazılım kullanmamalısınız,
*Windows 8.1 sürümünüzün ne olduğu (Home, Pro vs.) belirtilmeli.

Windows 8.1 kurulumundan hemen sonra (güncelleştirmeleri yapmadan önce) aygıt yükleme ayarlarını aşağıdaki gibi kaydedip cihazı baştan başlatalım.

Yukarıdaki ve aşağıdaki görseller temsilidir. Benim cihazımda AMD grafik kartı olmadığı için (McAfee hizmetini örnek olarak) sadece işlemin nasıl yapıldığının görülmesi açısından paylaştım. Bu işlemi siz AMD Updater için (varsa) yapacaksınız. Eğer Görev zamanlayıcıda AMD Updater (ekran kartı güncelleştirme servisi) varsa, bunu devre dışı bırakalım.

NOT: AMD Updater sisteminizde yüklü olmayabilir. Eğer cihazınızı bir kurtarma konsolu üzerinden veya cihaz üreticinin medyası üzerinden format atıyorsanız, bu servis de otomatikman aktif olur.

Windows güncelleştirmelerini kontrol edelim.

Kolay gelsin.
Ben 8.1 pro kullanmak istiyorum senin nickname neden o bilmiyorum . Herneyse şimdiye kadar hep pro sürümlerini kullandım. Sürücüler kurulduğu zaman ekran kartı problemli olduğu için çöküyor pc. 10 çok yavaş çalışıyor. 7 kullanmak istemiyorum. Linux bana göre değil .. Sonunda 8.1 kalıyor. Ekran kartı çalıştığı zamanlar gerçekten çok hızlı çalışıyor. Bu yuzden istiyorum..Sürücü kurulumunu engelleme gibi birşey varsa yazarmisiniz.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
şimdi senin sorunun ne anlamadım çökmeli olan bir özet geçsen ?

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
şimdi senin sorunun ne anlamadım çökmeli olan bir özet geçsen ?
Ben Windows 8.1 kurduğumda benim ölen ekran kartının driverini kuruyor. Yeniden başlattığımda ise bilgisayar mavi ekran veriyor. Onun yüklenmesini engellemek için ne yapmalıyım?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Ben Windows 8.1 kurduğumda benim ölen ekran kartının driverini kuruyor. Yeniden başlattığımda ise bilgisayar mavi ekran veriyor. Onun yüklenmesini engellemek için ne yapmalıyım?
ekran kartı takılı değil dimi ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Merhabalar.
Biliyorum artık alıştınız hangi sistem konularına ama benim gerçekten diğer forumlara yazıp hala düzgün cevap bulamadığım bir konu.. Sizden yükseltme vs. gibi şeyler istemiyorum. Tek isteğim görenler eğer bir fikirleri varsa yazmalarını isterim. Ilk problemim hangi windows kullanacağıma karar veremem.
Sistem:
I5 2410M 2.3-2.9 Ghz
4Gb DDR3 1333Mhz Ram
750Gb 5400Rpm Hdd
Intel HD Graphics 3000
Ikinci sıkıntım ise Windows 8.1 kurduğumda ekran kartının sorun çıkarması.
Benim eskiden Amd ekran kartım vardı fakat bir anda öldü. W10 da sürücüsü olmadığından yüklemiyordu fakat 8.1 de sürücüsü var fakat ben updateden engellememe rağmen yüklüyor. Bu yüzden bilgisayar sürekli olarak çöküyor ve güvenli moddan kaldırdığım zaman ise bilgisayar siyah ekran veriyor. Bunun hakkında fikriniz ve bildiğiniz varmı? Şimdiden teşekkürler. Iyi forumlar...
Windows 7 derim o sisteme.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
hd graphic sorun çıkarmaz

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
sürücüyü kaldırdığın yerde seçenek olacak ona bak...

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Benimkinde çıkmıyor o biraz daha üst segment pc ler için. Windows 10 a geçicem. Bir-kac ayarla hallederim gibi. Hangi sürümünü kullanayim sizce
işletim sistemi güncel olmayınca gpu sürücülerini destekliyemeyebiliyor .

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
işletim sistemi güncel olmayınca gpu sürücülerini destekliyemeyebiliyor .
Anlayamadın benim ekran kartım bozuldu driver yök değil 8.1 destekliyor benim ekran kartimi. O yüzden çöküyor zaten çalışmayan ekran kartını çalıştırmaya çalıştığı için. Yinede sağol

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Anlayamadın benim ekran kartım bozuldu driver yök değil 8.1 destekliyor benim ekran kartimi. O yüzden çöküyor zaten çalışmayan ekran kartını çalıştırmaya çalıştığı için. Yinede sağol
pc ye takılı olmayan ekran kartının sürücüsünü nasıl indiriyeh
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakarta takılı olmadığından emin misin ?

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
pc ye takılı olmayan ekran kartının sürücüsünü nasıl indiriyeh
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakarta takılı olmadığından emin misin ?
Gercekten anlayamadin. Ekran kartım ana kartla birlikte çıkarılabilir değil. Laptop olduğundan dolayı çıkarılamıyor. Driverini yüklemeye çalıştığı için problem oluyor zaten.