Windows 10 Kullandırırmı??

Bu konuyu okuyanlar

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Merhabalar.. Sistemim acayip birşey değil düşük ama yeterli benim için.
Windows araştırmaktan bıkmadım değil. Bir-kac tane daha konu var ama yeteri kadar ilgi olmadığından şimdi yeniden açacağım. Ben sistemimde Windows 10 Pro yu rahat Kullandırırmı size danışacaktım.
Sistem:
Intel I5 2410M 2.3 2.9 Hız
Intel HD Graphics 3000
4Gb DDR3 1333Mhz
750Gb 5400Rpm
Sistem bu..
Yeteri kadar ilgi olur umarım başka kişiler de sistemlerini yazıp hangi Windows u kullandıklarını yazarsa çok menun olurum.
Şimdiden çok teşekkürler. Iyi günler.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bir problem olmaz günlük işleri rahatlıkla yaparsın ssd olsa daha fazla performans alırsın..

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bir problem olmaz günlük işleri rahatlıkla yaparsın ssd olsa daha fazla performans alırsın..
Ben oyunda oynayacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar.. Sistemim acayip birşey değil düşük ama yeterli benim için.
Windows araştırmaktan bıkmadım değil. Bir-kac tane daha konu var ama yeteri kadar ilgi olmadığından şimdi yeniden açacağım. Ben sistemimde Windows 10 Pro yu rahat Kullandırırmı size danışacaktım.
Sistem:
Intel I5 2410M 2.3 2.9 Hız
Intel HD Graphics 3000
4Gb DDR3 1333Mhz
750Gb 5400Rpm
Sistem bu..
Yeteri kadar ilgi olur umarım başka kişiler de sistemlerini yazıp hangi Windows u kullandıklarını yazarsa çok menun olurum.
Şimdiden çok teşekkürler. Iyi günler.
Oyun da oynayacağım. Çok yüksek oyunlar değil zaten eski oyunlar falan..

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Çok birşey farketmez ama windows 8.1'e göre biraz daha ağır bir işletim sistemi..

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Windows 10'un açılış hızı yavaş onun dışında normal bir şekilde kullanırsın ama donanım çok düşükse ssd ile kullanılması öneriliyor..

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Çok eski bir işlemci var elinizde. Büyük beklentileriniz olmasın. 10. nesil intel işlemciler yolda...

Reaksiyon puanı
16,118
71125

bu canavar gibi çalıştırdı ama ekran kartı olmadan oyun zor 8.1 de 7 bile kurtarmaz 10 pro kur...

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Ekli dosyayı görüntüle 71125
bu canavar gibi çalıştırdı ama ekran kartı olmadan oyun zor 8.1 de 7 bile kurtarmaz 10 pro kur...
10 pro ile çoğu eski oyunu oynatımı dersiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok eski bir işlemci var elinizde. Büyük beklentileriniz olmasın. 10. nesil intel işlemciler yolda...
Çok birşey beklemiyorum eski oyunları oynayıp normal bir şekilde kullanmak

Reaksiyon puanı
16,118
yaşayıp görmen gerek gta3 açılıyor...
71126
71127

bu önce 8.1 sonrada 10'a yükseltildi nfs oynuyordu kardeşim şu sıralar kablo tv izliyor onunla...

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
yaşayıp görmen gerek gta3 açılıyor...
Ekli dosyayı görüntüle 71126Ekli dosyayı görüntüle 71127
bu önce 8.1 sonrada 10'a yükseltildi nfs oynuyordu kardeşim şu sıralar kablo tv izliyor onunla...
Yani çok bir fps farkı olmaz diyorsunuz. Programların açılış hızı falan ne kadar etkiler?
Aslında sizi çok zorlamak istemiyorum çok sıkmakta ama sürekli format atmak istemiyorum bilgisayara o yüzden sürekli soruyorum

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Windows 10 yaptim islemci isinarak bozuldu bildigin ve serious sam minimum ayarda dahi kadiyor yani windows 7 en iyi

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Hdd ile rahat kullanamazsın.SSD al Windows 10 akar.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kullandım fakat çok fazla performans görmedim
Animasyon gibi şeyleri kapattım fakat yinede çok yavaş geldi bana
Şu konuya baktınız mı bilmiyorum, hatırı sayılır bir iyileştirme gözlemleyebilirsiniz.
Windows 10 kurulumu esnasında cihazın gizlilik ayarlarında tanılama verilerinin Microsoft ile paylaşımına izin vermemek, kurulumdan sonra ise Gizlilik ayarları ve Uygulamaları gözden geçirmek önemli.

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Şu konuya baktınız mı bilmiyorum, hatırı sayılır bir iyileştirme gözlemleyebilirsiniz.
Windows 10 kurulumu esnasında cihazın gizlilik ayarlarında tanılama verilerinin Microsoft ile paylaşımına izin vermemek, kurulumdan sonra ise Gizlilik ayarları ve Uygulamaları gözden geçirmek önemli.
Bakın Windows 8.1 de herhangi bir performans ayarı yapmadan çok rahat ve stabil kullanabilirken neden Windows 10 da performans ayarı yaparak sistemi güçlendirmeye çalışayım ki.
Şu anda Windows 8.1 kullanıyorum ve performansda gayet iyi..
Update de ufak sıkıntılar ceksem de microsoft tan güncelleme indirip hallediyorum. Hepinize teşekkür ederim yinede. Benim görüşüm Windows 10 sadece SSD ve yüksek ram lerle çalışır onun dışında günlük işleri bile yaparken problem yaşayabilirsiniz..
Tavsiyem eğer ufak-tefek oyunlar oynayacaksanız ve sistemde çok güçlü değil ise Windows 7 yada 8.1 kullanmanız. Windows 7 pek önermesemde 2020 ye kadar kullanabilirsiniz.. Fakat deneyimlerime göre Windows 8.1 hem daha stabil ve hızlı hemde mağaza ve daha yeni uygulama kullanıyor. Ek uygulama olmadan pdf cd-rom gibi dosyalari acmak bana çok daha kullanışlı geliyor.. Hepinize yeniden çok teşekkürler. Sdn forum ailesini de çok sevdiğimden başka forumlara bakmayı bile çok düşünmüyorum. Hepinizin eline sağlık çok güzel bir forum. Hepinize iyi günler..

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bakın Windows 8.1 de herhangi bir performans ayarı yapmadan çok rahat ve stabil kullanabilirken neden Windows 10 da performans ayarı yaparak sistemi güçlendirmeye çalışayım ki.
Yukarıda yer alan mesajınıza istinaden Windows 10’u daha performanslı kullanmak adına bir yorumda bulundum, kendi deneyimlerimi paylaştım. İlla ki Windows 10 kullanın diye de bir diretmede bulunmadım, bulunmam da, isteyen istediği işletim sistemini kullanır.
(Başka bir sürümü çıkmazsa) Şu anki Windows 10, özellikle yeni donanımlar için kullanışlı. ;)

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Yukarıda yer alan mesajınıza istinaden Windows 10’u daha performanslı kullanmak adına bir yorumda bulundum, kendi deneyimlerimi paylaştım. İlla ki Windows 10 kullanın diye de bir diretmede bulunmadım, bulunmam da, isteyen istediği işletim sistemini kullanır.
(Başka bir sürümü çıkmazsa) Şu anki Windows 10, özellikle yeni donanımlar için kullanışlı. ;)
eski donanımlar için ?

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Eski sistemler için ne yapmamız lazım?.
Illaki bütün ayarları kapatıp bütün uygulamaları silip öyle kullanmak mi lazım. Bütün özellikleriyle kullanamadiktan sonra ne anlamı var Windows 10 un.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
eski donanımlar için ?
Eski sistemler için ne yapmamız lazım?.
Illaki bütün ayarları kapatıp bütün uygulamaları silip öyle kullanmak mi lazım. Bütün özellikleriyle kullanamadiktan sonra ne anlamı var Windows 10 un.
Destek sonu gelene kadar mevcut sistemde kalmak en güzeli.

Benim paylaştığım linkte tüm servis ve uygulamalar kapatılmıyor veya kaldırılmıyor. Güvenlik açığı oluşturmayacak şekilde ve güncel olmak kaydıyla bazı yapılandırmalar söz konusudur.
Windows 10'u tüm özellikleri ile birlikte ancak yeni donanım sistemler kullanabilir. Ya SSD ve RAM gibi bileşenlerin yükseltmesini yapacaksınız ya da yeni bir cihaz alacaksınız. (Bu da insanları ne yazık ki tüketime teşvik ediyor.)
Şu da var ki, hala Windows 10'a ücretsiz olarak geçiş devam ediyor nitekim Windows 10, kullanıcıların ilk tercihi olmuyor. Kaldı ki dizüstülerin pek çok marka ve modeli, cihaz donanım uyumsuzluğu nedeniyle Windows 10 yükseltmesi almadı ve buna karşın kullanıcılar, manual olarak yükleme yaptılar ve hala da yapıyorlar. Yerli ve yabancı pek çok forumda bu konuya dair pek çok yorum okudum; bu durumdan kimisi memnun, kimisi memnun değil. :)