Hangi telefon alinmali

Bu konuyu okuyanlar

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamlar öncelikle
Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Birkaç forumdan da bayagıdır arastırıyorum. Bir sonuca varabilmiş değilim. Aklıma Z3C, LG G3, Iphone 6 ve ıphone 6nın bukulme vs sorunlarından dolayı ıphone 5s var.
Aldıgım telefonu dolu dolu kullanan biriyim ve yenılıklere cok acıgımdır. Hızlı ve olabildigince stabil olmalı ama bukulmemelıdır :mad:
Kamerası cok ıyı veya su gecırmez dıye almam Z3Cyi dusunmemın nedenı boyutuna gore cok guclu olması ve bataryası
LG G3'u de fonksıyonel ve estetık bır cıhaz oldugu ıcın dusunuyorum ancak onun da birçok telefon gıbı sorunları var.
Iphone 6'yı dusunmemın sebebi benı 2-3 sene rahat goturecek olması ama onun da boyunun buyuk olması ve bukulme sorunsalı kafamı kurcalıyor.
Iphone 5s gercekten de ıdeal bir cihaz olsa da bır nesıl gerıde kalmıs bır 32 gblık 5s e 2300 vermek pek ıstemıyorum. Hem zaten suan ıpod touch 5 var. Biraz yenılık arıyorum da denebilir.

Evet... Onerılerınızı beklıyorum

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence seçimini z3c den yana kullanmalısın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
O kadar konu açılır aynı başlıktan yüzlercesi olur millet yine okumadan konu açar. Sen al bi 3310 kullan. Akıllı telefon kullanacak kadar akıllı olsan okumadan konu açmazsın.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Z3 hız stabilite istiyorsan iphone 6 plus önermem en küçük darbede ekran patlıyo kılıf içinde olsa dahi

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hocam o bükülme olayına pek takılmamanı öneririm bir çok editör arkadaş kullandı telefonu yalan dolan işler bunlar o kadar çabuk hiç bir telefon bükülmez bence şansını iphone da denemelisin :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yerinde olsam ya iphone 6 ya da z3c alirim diger her sey sana kalmis eger cok ozellestirme yaparim diyorsan z3c al yok ben telefonu olduğu gibi kullanirim dersen iphone 6 al

Cavid1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bukulme sorunu iphone 6plus da var.iphone 6 diyil.ben olsam iphone 6 alirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sen öyle san 6 modelinde de var... bükülen tekno tuğlalar...

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kameraya cok onem vermıyorum. Pılı saglam olmalı marketı zengın ve cıhaz akıcı olmalı.
2-3 sene goturmelı. Oyle al sat yapan bırı degılım. Donma kasma yapmamalı. Yani ben donmasın dıye elımden gelenı yaparım ama bazı cıhazlar var fabrıka hatalı falan

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Z3lerin de musteri hizmetleri sorunu var ve Z2 ile Z1lerde surekli bir sorun ortaya cıkmıs. Cam catlıyor, hoparlor ses cıkarmıyor vs. 6 ayda bir de telefon cıkarıp kullanıcının aklını kurcalıyorlar. Yoksa gercekten saglam telefon
LG G3 de ha keza oyle. İyi telefon ama sorun yaratıyor.

erenazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 6 al rahat ol bükülmüyor 4sene götürür

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda hangi foruma yazsam uyeler ıkıye bolunuyor. Z3C ve Iphone 6 olarak. Bir telefon almak bu kadar zor olmamalı tabii ama en son aldıgım blackberry'i pek arastırmamıstım. Bir daha o kadar pısman olmak ıstemıyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sebepleri? :helpsmilie:

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Uzun ömürlü, kasmayan, hep güncel kalacak bir cihaz istiyorsanız iPhone' dan başka bir alternatifiniz zaten yok, bunu tartışmaya gerek yok :) Önemli veya önemsiz prestij açısından da iPhone' u geçecek bir cihaz yok. Hele ki iki gün sonra Apple Pay Türkiye' de uygulanmaya başlarsa...

Ancak iPhone' un da kendine göre dezavantajları var. Bilgisayarınızdaki resmi, müziği iPhone' a atmak yada iPhone' a attığınız müziği tekrar bilgisayara atmak gerçekten çile. Sırf bu yüzden iPhone' a hiç müzik atmıyorum, online dinliyorum sadece. Android kadar özgür bir işletim sistemi değil. Ama benim işimi fazlasıyla görüyor, yine alacağım cihaz iPhone olacak.

Avantajlarına gelirsek hızlı ve akıcı bir arayüz, Android' e göre çok daha güvenli bir platform. Marketteki uygulamaların kalitesi Android' e göre kat kat daha iyi ve uygulama sayısı çok daha fazla. İlk çıkan uygulamarın iOS' a çıkması ve geliştiricilerin iOS' a daha fazla önem vermesi gibi sürüyle neden sayabilirim...

Ekran büyüklüğüyle ilgili bir probleminiz yoksa ben iPhone 6 64gb alır geçerim. iPhone' un 16gb olanına bakmanızı tavsiye etmem. Bende iPhone 5 16GB var update yaparken telefondaki tüm resimleri vs.. sildim yine update e zor yer açtım, iOS da artık çok yer kaplıyor. SD kart takamadığınız için daha sonradan bu alanı yükseltme şansınız da yok. Bu nedenle iPhone alacaksanız mutlaka 64 lük olanı tercih edin.

Android tarafında ise Z3 (Compant olan değil) ve kamera takıntınız yoksa HTC One m8 tavsiye ederim. (G3 ü maalesef o ekrana işlemcisinin yetersiz gelmesinden dolayı eliyorum ki daha iyi bir işlemci yada düşük çözünürlükle gelse ilk sıraya alırdım. Sistemi kastıran oyunlar oynamıyorsanız yine tavsiye edebilirim gerçekten arayüzü ve kendisi çok çok şık bir cihaz.)

Son tavsiye her ne olursa olsun kişisel fikrim TouchWiz varken hiç bir Samsung cihaz almayın. 16gb ram de koysanız, 16 çekirdek te koysanız stabilitesi çok çok kötü bir yazılım ortaya çıkarmışlar.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
iphone 5s 32 gb 2099 tl apple store ve pupa da (pupa da bir nevi apple sotore) bende senin gibi düşünce içindeyim benimde aklımdan ip5s geçiyo ama 1 nesil geride kaldı birde ileride (3-4 yıl) sonra ekran küçük gelmeye başlar mı diye düşünmüyor değilm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben iphone 6 plus ilk çıktığından beri kullanıyorum norveçten almıştım herhangi bukulme falan yok oyle editorun yaptıgı baskıyı butun telefonlara yap egilmese dahi kırılır ki o kadar para vereceksin ve arka cebinde taytla tarzı kotla giyeceksin uzun lafın kısası iphone 6 plus candır arkadaş

Son mesajlar