Anket Hangi müzikleri dinlemeyi sevmezsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Bu konunun altına herkes dinlemeyi sevmediği, belki de nefret ettiği müzik türlerini veya özel olarak şarkıları yazabilir. :)

Ben başlıyorum. Türkçe Rap dinlemeyi sevmiyorum, özellikle yeni nesil olanları. Çakal, Lvbel C5, UZI gibi isimlere dayanamıyorum bile.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Pop müzik ve Drill müziğe dayanamıyorum. Özellikle drill duyunca sağır olmak istiyorum.
Ben başlıyorum. Türkçe Rap dinlemeyi sevmiyorum, özellikle yeni nesil olanları. Çakal, Lvbel C5, UZI gibi isimlere dayanamıyorum bile.
Burada şu bilgiyi düzelteyim Çakal, Lvbel C5 gibi adamların rap müzik ile uzaktan yakından alakası yok. Adamlar rapçiyiz ayağına rap müziğin adını karalayan çamur parçaları. Yoksa aç bakalım iki üç tane Şiirbaz şarkısı falan, belki hoşuna gider.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Türkçe pop, Türkçe drill ve yeni nesil "rap". Tabi ki arada istisnalar var.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Bu konunun altına herkes dinlemeyi sevmediği, belki de nefret ettiği müzik türlerini veya özel olarak şarkıları yazabilir. :)

Pop müzik ve Drill müziğe dayanamıyorum. Özellikle drill duyunca sağır olmak istiyorum.

Burada şu bilgiyi düzelteyim Çakal, Lvbel C5 gibi adamların rap müzik ile uzaktan yakından alakası yok. Adamlar rapçiyiz ayağına rap müziğin adını karalayan çamur parçaları. Yoksa aç bakalım iki üç tane Şiirbaz şarkısı falan, belki hoşuna gider.
Benim gibi düşünenler olduğunu görmek sevindirdi.

Drillden nefret ediyorum. Müziğe hakaret olduğunu düşünüyorum.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Drill müzikten de bahsedilmiş konuda. Drill müzik Türkiye'de çok kötü, evet. Hatta Türkiye'deki en leş müzik türü diyebilirim. Yabancılar yapınca da sevmiyorum da onların havasına uyuyor en azından, bizde kekolar yapıyor.

Ayrıca sırf ünlü olduğu için şarkı çıkaran arkadaşlar da var. Bahar Candan'ın bile şarkısı var mesela. Bırakıyorum, yorum sizin.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Drill müzikten de bahsedilmiş konuda. Drill müzik Türkiye'de çok kötü, evet. Hatta Türkiye'deki en leş müzik türü diyebilirim. Yabancılar yapınca da sevmiyorum da onların havasına uyuyor en azından, bizde kekolar yapıyor.

Ayrıca sırf ünlü olduğu için şarkı çıkaran arkadaşlar da var. Bahar Candan'ın bile şarkısı var mesela. Bırakıyorum, yorum sizin.

Aynı fikirdeyim ama yabancılar drill yaptığı zaman gerçekten yaptıklarından bahsediyor. Bizimkiler asarım keserim ama bir çoğu sadece lafta.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Her kategori de güzel müzikler vardır illa ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu şarkı çok güzel lan! :mad:.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837

Ben bütün müzik türlerini dinliyorum hepsi hosuma gider ve ne kadar çok tür dinlesem müzik zevkimin o kadar iyi olduğunu düşünüyorum yeri gelir Rock yeri gelir Pers folklor müziği dinlerim bazen opera bazen sakin ama en sevdiğim Fransız Folklor ve piyano sesi bu ikisine aşığım ?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Lvbel C5, Çakal, Reckol vs. gibi şarkıcıların çoğunda ses falan yok ya. Bana göre şarkılarının bu kadar çok dinlenmesinin nedeni, ülkemizde onlara olan özentilik ve yapılan şarkıların ritimlerinin (sözleri anlamsız olsada) sarması.
Eskileri dinleyince anlaşılıyor kalite...

Son düzenleme:

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,007
Metal dinlemeyi severim. Sevdiklerim; greenday,Slipknot,Megadeth,Black Sabbath,Metallica.
En nefret ettiklerim ise pop ve drill müzikler.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Bana göre şarkılarının bu kadar çok dinlenmesinin nedeni, ülkeimzde onlara olan özentilik ve yapılan şarkıların ritimlerinin (sözleri anlamsız olsada) sarması.
Gerçekten güzel yorum yapmışsınız hocam. Çok özentilik var bu arkadaşlara. Kullandıkları beat genelde hep aynı oluyor, 808 ve trap hi-hatleri işte. Kulağa hoş da geldiklerini düşünmüyorum fakat bu yine kişinin tercihine bağlı diyebilirim.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,582
Türkçe Drill. Nefret ediyorum, o kadar çok nefret ediyorum ki; dinleyeni karanlık bir odaya kilitleyip yemek vermeyesim geliyor.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,629
Drill miş nefret ettiğim şeyin adı he işte onu sevmiyorum genel olarak alternative Rock dinliyorum

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Metal,türkçe rock,türkçe synth,rap
Çoğunlukla metal
Dinlemeyi sevmediklerim drill

Son düzenleme:

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Herkes drill müzikten nefret ediyor. Kim dinliyor lan bu adamları? :D

Phonk müziği de dinlemeyi sevmiyorum açıkçası. Özellikle montajlarda kullanıldığından itici gelen bir müzik türü bana göre.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Güzel sanatlarda okuyan birisi olarak çoğu yeni şarkının boş olduğu kanaatindeyim ve de öyle.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Böyle konum olduğunu unutmuşum. :) Arabesk ekleyelim madem, dinlemeyi sevmiyorum. Bazı insanlar hayatı boyunca dinliyor, hayatları da monoton geçiyor. Çok iç karartıcı, sanki zevk almak için değil de hayatını karartmak için dinliyorsun!

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Evet, Instagram'da bugün öyle bir şarkıyla karşılaştım ki böyle bir konum olduğu aklıma tekrardan geldi. Alttaki tarz artık hangi müzik türüne giriyordur bilmiyorum fakat özellikle bu konunun olduğunu bana hatırlattıysa o türden oldukça nefret ediyorum.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Evet, Instagram'da bugün öyle bir şarkıyla karşılaştım ki böyle bir konum olduğu aklıma tekrardan geldi. Alttaki tarz artık hangi müzik türüne giriyordur bilmiyorum fakat özellikle bu konunun olduğunu bana hatırlattıysa o türden oldukça nefret ediyorum.

Anime kızları ponçik şarkılar yapsın, diğer türler yakışmıyor. Anime kızının death metal yaptığını düşünsenize. :p

AyBEROZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Müziğin tarzı ile ilgili değil takıntım, her tür müziğin iyi olanını severim.
Klasik müzik dahil.
Mesela bu müziğe kötü denebilir mi?

Son mesajlar