Hangi mevkide oynamalıyım?

Lacostepapel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ileride futbolcu olmak istiyorum ama mevki seçimimi yapamadım daha çok kararsızım bı gün diyorum kaleci olayım bugün defans olayım sizce hangisi olmalıyım boyum 1.80 kilo 65 çok hızlı koşuyorum yaş 15

Reaksiyon puanı
8,023
Beyler ileride futbolcu olmak istiyorum ama mevki seçimimi yapamadım daha çok kararsızım bı gün diyorum kaleci olayım bugün defans olayım sizce hangisi olmalıyım boyum 1.80 kilo 65 çok hızlı koşuyorum yaş 15
Hızlı koşman tek başına bir şey ifade etmez. Çalıştığın teknik direktör eğer kanatlardan bindirme yapmayı seviyor , aralardan kaçmanı istiyorsa sekiz numara veya kanatlarda oynayabilirsin. Boyun uzun olduğu için kafa toplarında da iyi iş yaparsın. Eğer oyunda görüşün geniş ise oyun kurma yeteneğin varsa on numarada da oynayabilirsin.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben 90'lı yılların başında futbol oynadığım dönemde sol açık oynuyordum. Çünkü o bölgede iyi oynuyordum ve hakkını veriyordum. Sen kendini hangi mevkide iyi görüyorsun sonra da TD' nin kararı ile oynarsın. Kaleciliği boş ver, defansta oynamalısın o zaman.

Eawald

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Ön libero mevkisinde iyi oynarsan dikkat çekersin. Memlekette herkes forvet ve kanat oyuncusu kimse de ön libero olayım demiyor. :)