Öneri Hayatımda Bana Tavsiyeleriniz Ne Olur Kafam Çok Karışık

Bu konuyu okuyanlar

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Öncelikle ismim Eren hayatım şu şekilde ben babasını 3 defa görmüş biriyim ve annem dayım anneannem ile yaşadım yani annemin yanında annem ile babam 1.5 yaşımdayken ayrılmışlar mahkeme anneme vermiş beni. 17 yaşıma kadar annemle yaşadım hala daha öyle devam ediyorum annem iş hayatında başarılı bir kadın olduğu için durumumuz hep yerindeydi kuyumculuk yapıyoruz iş olarak ama döviz kısmında değil taş satımı vs neyse ben de genelde herkes tarafından değişik düşüncelere sahip bir çocuk olarak görülüyorum sebebi de tek bir yere bağlı olmayışım yani genelde insanların bir tane ilgi alanı veya hedefi olur ve onun üzerinden gider ama benim öyle değil şu an 17 yaşımda olmama rağmen;

4 senedir kariyeri iyi devam eden 2 kez şampiyon olmuş bir futbolcuyum pandemiden dolayı şu an futbol yok (mevkiim orta saha ve kaleci hariç her yer)

Fizik bilimine ilgim ve bilgim fazlasıyla var (yani yaşıma göre ve okuduğum sınıfa göre 11. sınıfa yeni geçtim) fizik hocalarım beni okulumda hep överler ve fizik konusunda farklı bir hayal gücüne ve kafa yapısına sahip olduğumu söylerler özellikle kuantum tarafında fizik ortalamam 98.

Aynı zamanda dijital tasarıma ilgim var ve çalışmalarım da oldu kendi Twitch kanalım için logo tasarladım ve bu logo üzerinden şu an giyim üzerine şirket kurmak için çalışıyorum bir marka kuracağım tüm tasarımlarını kendim yapacağım hayal gücüme ne eserse.

Aynı zamanda şu an muhasebe okuyorum kendim bilerek seçtim meslek lisesindeyim ama üniversitede değiştireceğim.
(9. sınıfta ilk senemde 30 ortalama ile sınıfta kalmıştım şu an 10.sınıf bitti ve ortalamam 65 35 puan yükselttim kendimi bir senede ortaokulu iyi geçiren biri değildim benim bu çok yönlü olma isteğim ve ilgi alanlarımı belirlemem 8. sınıf başlangıcı ile oldu geldiğim nokta ise böyle)

Uçaklara ve uçmaya da ilgim var yani pilotluğa ve askeri sanayi alanı ile alakalı da bir sürü araştırma yapıyorum teknolojinin en hızlı geliştiği sektör çünkü.

Gelgelelim üniversite hedeflerime bunlar sırasıyla şöyle;

1. yüksek lisans da yapıp yazılım mühendisi olmak.

2. marka kurma işine devam etmek ve üniversitede işletme veya tasarım okumak.

3. fizik mühendisi olmak yüksek lisans yapmak.

4. hava harp okuluna girip askeri pilot olmak.

Aynı zamanda askeri pilotluk hariç diğer hedeflerimden hangisi olursa olsun yurt dışında temelli yaşamaya gideceğim ve Amerika'da çalışacağım Avrupa vatandaşlığım var makedonyalıyım ama orada doğmadım sadece vatandaşlığım var annemin üstünden çünkü anneannem Makedonya da doğdu.

Bir diğer konu ise futbolculuktan devam edip futbolcu olmak.

Ben bu kadar hayal gücüne sahip renkli bir çocuğum özellikle büyük olan abilerimin ablalarımın bana tavsiyesi neler olur çok ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Pek bir şey söyleyemeyeceğim altın gibi parlıyorsun anlattıklarına bakılırsa, sadece ne istediğini bil ve istediğin şeyden emin ol. Hayatta bir hedefin olmadığı zaman çok sıkıcı oluyor inan, bende lisanslı bir şekilde futbol oynuyorum ve hedefim bir yerlere gelmek herkes gibi, sana güveniyorum ve inanıyorum bol şans.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Pek bir şey söyleyemeyeceğim altın gibi parlıyorsun anlattıklarına bakılırsa, sadece ne istediğini bil ve istediğin şeyden emin ol. Hayatta bir hedefin olmadığı zaman çok sıkıcı oluyor inan, bende lisanslı bir şekilde futbol oynuyorum ve hedefim bir yerlere gelmek herkes gibi, sana güveniyorum ve inanıyorum bol şans.
Pes etmek huyumda pek olmayan bişey ama yaşım 17 ve 11. sınıfa geçtim herşeyi yapmak istemem de beni biraz korkutuyor elim boş kalacak diye yinede teşekkür ederim

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Pes etmek huyumda pek olmayan bişey ama yaşım 17 ve 11. sınıfa geçtim herşeyi yapmak istemem de beni biraz korkutuyor elim boş kalacak diye yinede teşekkür ederim
Korku herkeste doğal olarak oluyor, bu kadar çabalıyorum hayal kuruyorum ya gelecekte eli boş kalırsam hiç bir şeye sahip olamazsam gibisinden, bu korkuları yenmek gerekiyor istediğin ve hedefliğin şeyleri elde etmek için son sürat çalışmak lazım.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Korku herkeste doğal olarak oluyor, bu kadar çabalıyorum hayal kuruyorum ya gelecekte eli boş kalırsam hiç bir şeye sahip olamazsam gibisinden, bu korkuları yenmek gerekiyor istediğin ve hedefliğin şeyleri elde etmek için son sürat çalışmak lazım.
Teşekkür ederim moralimi yükselttiniz