Hangi internet servis sağlayıcısı?

Bu konuyu okuyanlar

Emirhankurt07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bu ay türktelekom evde internetimin 2 senelik taahhütü bitiyor. 8 Mbps (Altyapi ADLS max:16mbps) 73 lira civarı kullanıyordum. Şimdi hangisini tavsiye edersiniz. Altyapım ADLS max:16 mbps

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Altyapı kötü olabilir ev telefon kapat tek fiyat öde.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Altyapı fiber desteklese Vodafone önerirdim ama 16mpbs için fazla para vermeye gerek yok Turknet geçin bence.
Türknet iyi bir tercih görünebilir, fakat bende konudaki arkadaş gibi taahhütsüz olmasına ve daha düşük fiyatlı olmasına kanıt Türknet'e geçtim sözleşmem bitince. Türknet'e aboneliği başlattım tam 15gün DSL ışıgı anmadığı için bekledim. 1KB bile internetlerini kullanamadım. O sırada mobil telefonumun internetini kullandığım için 540TL fatura ödedim. Özetle şunu demek istiyorum. Türknet ile bir problem yaşadığınızda çözümün bulunmadığını alt yapının türk telekoma ait olduğu için Türk telekoma arıza kaydı oluşturduklarını söylemek isterim. En ufak sorunlara bile çözüm odaklı yaklaşmıyorlar direkt türk telekomdan diyip ilgilenmiyorlar.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
turknet teknik bir problem çıkmadığı sürece güzel
türktelekom adslyi bilmem ama 8mbps fiber türktelekom kullanıyorum ping konusunda hiç sıkıntı çıkartmadı
vodafone ise ping sıkıntısı vardı 1 sene önce bende vodafone fiber kullanıyordum sonra taşındık vodafone adsl bağladılar çok yavaştı 8mbit densede 4-5 download hızı vardı ve fiberden adslye geçiş döneminde interneti 3 ayda bağladılar
superonline ise kullandığım en iyi internetti.ping sıkıntısı nadir oluyordu onun dışında indirme hızı tam 24mbps idi.zaten bağlattığımızda 24mbps ydi.kısaca ben size şöyle bir sıralama yapayım:
superonline > turknet > türktelekom > vodafone

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Öyle kullanıyorum zaten. Büyük ihtimalle Türk telekom ile devam ederim. En azından sorun olursa hızlı çözüm desteği var ve 2 senedir hiç büyük bir arıza, uzun süre bir kesinti yaşamadım.
Eğer Türk Telekomdan bir şikayetin olmadı ise aynen devam et. Risk alma.
Ama eğer bir sıkıntı yaşıyorsan tabii ki servis değiştirebilirsin. Superonline annemlerde var ve müşteri hizmetleri iyi.

Emirhankurt07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Türk telekom ile devam ettim hız 8mbps'ydi. Artık 16mbps, fiyatda 73 den 79.90 a çıktı. Hiçbir şikayetim olmadığı için ayni serviste devam etmek daha mantıklı.

Emirhankurt07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Şimdi ADLS modem tavsiyesi alabilir miyim? 2 senedir tp-link kullanıyoruz (tt nin verdiği).

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Şimdi ADLS modem tavsiyesi alabilir miyim? 2 senedir tp-link kullanıyoruz (tt nin verdiği).
Adsl modem almak yerine vdsl destekleyen bir modem alın ileride altyapı gelişir hiper falan gelirse yeni modem ile uğraşmayın vdsl alın adsl olarak kullanırsınız