Yardım Hangi Bölüm Seçmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
268
Diyelimki bilişim okudum nerelerde çalışabilirim?
Geçenlerde Talewords oyun firması olan Talewords Efsane Mount and blade yapımcısı Talewords yazılımcı arıyordu siteye girip bakabilirsin ama tabi istediğin yere girebilirsin. O bizi HİÇ alakadar etmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi CV'ye bakarlar kendini geliştir ve kanıtla.

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
Merhaba ben yusuf

İşitme engelliyim(%54) işitme cihazı kullanıyorum 18 yaşındayım.

Benim ilgilendiğim alanlarım
bilgisayar, yazılım, resim

1 ay sonra yks sınavına giricem ve bölüm seçicem ama bu konulardan hiç anlamıyorum. Ben ilk başta yazılım istiyordum babamda her ay doktor olur musun diyor yok muhasabeci ol bilmem ney zırt pırt birşey söylüyor.

Ben yazılım mı seçsem yoksa resim mi seçmeliyim?
Hiç resim kursuna yazılmadım.

Ailem ve çevremdekiler beni destekliyor resim konusunda

Ve puanım düşük geleceğini düşünüyorum şöyle 270 filan gelebilir

Eğer resim seç diyorsanız ne yapmam gerek hiç bilmiyorum yani ne seçersem iyi olur?

Mesela resim öğretmenliği belki yaparım da kazanabilir miyim bilmiyorum ve eğer resim yada tasarım mıdır nedir onlardan seçersem ne gibi yerlerde çalışabilirim?

Babamda muhasebecilik yap diyor
Muhasebecilik tam olarak ne yapıyor yani çok fazla detayı lazım bana hiç bilgim yok
Hobilerine en uygun hangisi ise, onu seç bence. :)

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Geçenlerde Talewords oyun firması olan Talewords Efsane Mount and blade yapımcısı Talewords yazılımcı arıyordu siteye girip bakabilirsin ama tabi istediğin yere girebilirsin. O bizi HİÇ alakadar etmez.

Tabi CV'ye bakarlar kendini geliştir ve kanıtla.
Ben o oyunu ingilizler yaptı zannediyordum orjinal türkçesi yokta

Reaksiyon puanı
268
Ben o oyunu ingilizler yaptı zannediyordum orjinal türkçesi yokta
Taleworlds Türk dostum ciddi misin? Warband ve Bannerlord Türkçesi? Var tabiki.

TaleWorlds Entertainment, kısaca TaleWorlds, video oyunları geliştiren bağımsız bir Türk oyun firmasıdır. 2005 yılında Armağan Yavuz ve İpek Yavuz tarafından Ankara'da kurulmuştur. Stüdyoları ODTÜ Teknokent'te bulunmaktadır.
  • Kuruluş tarihi: 2005.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Talewords Türk dostum ciddi misin? Warband ve Bannerlord Türkçesi? Var tabiki.

TaleWorlds Entertainment, kısaca TaleWorlds, video oyunları geliştiren bağımsız bir Türk oyun firmasıdır. 2005 yılında Armağan Yavuz ve İpek Yavuz tarafından Ankara'da kurulmuştur. Stüdyoları ODTÜ Teknokent'te bulunmaktadır.
Bannerlord türkçe tamamda warbandda bende birkaç yabancı kelimeler yazıyordu neyse genede iyiymiş oyun Türk firmasından

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Tamamen ne olmak istediğini sen belirlersin ve olmak istediğin yol üzerinde seni senden başka kimse durduramaz, yazılım okurken resim yapıp satabilirsin, yada resim üzerinden farklı ticari şeyler yapabilirsin, ama kesinlikle ne yapacağına sen karar ver ve kendine güven beden eğitimi hocası olmak isteyen bir öğrencinin matematiği kötü diye olamadığı bir sistemdeyiz unutma.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Taleworlds Türk dostum ciddi misin? Warband ve Bannerlord Türkçesi? Var tabiki.

Konuyu başka yere çekmeyelim şimdilik almak istediğim cevaplarımı aldım

Reaksiyon puanı
268
Üniversitese birden fazla dil öğrenmeye çalışacağım

Yazılım konusundada farklı dilleri öğren sen yaparsın bence. Sadece ingilizce ile kalma Fransızca İspanyolca gibi dilleri de öğren adamlar buna göre maaş belirliyor. her şey sana bağlı

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Ama bu firma gibi devlere öyle kolay kolay giremessin CV'ye çok önem veriyorlar dediğim gibi kendini geliştir ve bunu onlara kanıtla.
İngilizce öğrenmeye çalışcam çünkü illa bir gün lazım olacak bir siteden gördüm kitap vardı 2 farklı kitap 150tlye ondan alıcam
Başka programlama dilleri öğrenmezsem olmaz işte iş bulmak daha zorlaşır

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90

Yazılım konusundada farklı dilleri öğren sen yaparsın bence. Sadece ingilizce ile kalma Fransızca İspanyolca gibi dilleri de öğren adamlar buna göre maaş belirliyor. her şey sana bağlı
İngilizceden sonra rusça öğrenesim var ama öğrenebilirmiyim bilmiyorum

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Belirli Siteler var Orda Proje Alıp Yapabilirsin, Neredeyse Tüm Şirketler Yazılımcı Adam Alırlar . Bunlar Olmazsa Belirli Bir Sermayeyle Kendi Oyununu Yada Uygulamanı Yaparsın Onun Satışlarından Para Kazanırsın. Günümüzde Yazılımcıların Para Kazanması İçin Bir Sürü Seçenek var ve Bunlar Gün Geçtikçe Artıyor .

Belirli Siteler var Orda Proje Alıp Yapabilirsin, Neredeyse Tüm Şirketler Yazılımcı Adam Alırlar . Bunlar Olmazsa Belirli Bir Sermayeyle Kendi Oyununu Yada Uygulamanı Yaparsın Onun Satışlarından Para Kazanırsın. Günümüzde Yazılımcıların Para Kazanması İçin Bir Sürü Seçenek var ve Bunlar Gün Geçtikçe Artıyor .
Yazılımcıların Para Kazanması İçin 1 2 Yöntem yok Onlarca Yöntem var hem de gelişen teknolojide Yazılımcılara Büyük İş Düşer