Hala unutamadığınız birisi varmı?

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen unutamadığınız birisi varmı? (S) (L)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Var. ilk okuldaki öğretmenlerden biriydi. Ne dayak atmıştı haksız yere unutmadım Allahın Be**sını ...

Panculli

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bana defalarca ilgi duyduğunu söylediği halde 1 yıl sonra rüyamda görüpte uyanınca kendime salak dedirten kızı ve asla unutamicam %(

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
umarım hepimiz sevdiklerimizle mutlu oluruz ve hiç ayrılmayız unutmayız unutulmayız
>X<

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ben hiçbir zaman mutlu olmayacam ...çünkü olmuyor ..yok benim hiç şansım...çok isteyince olmuyor işte..
sonunda intihar edecem sanırım...

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Birincisi 1,5 sene önce bi markete giderken yolda turuncu tişörtlü bi kız görmüştüm kız çok güzeldi arkadaşlarıyla geziyodu onu bi daha göremedim.O kızı aklımdan çıkaramıyorum.
İkincisi 2 sene önce lise bitti bitecek biz arkadaşlarla bi iş için toplandık o işi hallettikten sonra biraz gezelim dedik karnımız acıkmıştı(zıkkımın kökünü ye) dedik şöyle bi büfe tipi bi yere gidip karnımızı doyuralım.Neyse o büfe tipi yeri arıyoruz buluyoruz yok bu olmaz yine buluyoruz yok bu pahalı yine yine buluyoruz yok bu olmaz işte o sondaki bu olmazdaki büfe tipi yerde 3 kız vardı tam önünden geçerken arkadaşlara buraya girelim bari dedim o sırada tam ortadaki kızda bana bakıp hafif tebessüm etti.Dedim olum bak girelim aile sadetimize engel olmayın :D yok dediler bizde başka bi büfe tipi yer bulduk.İşte o 2 kızı unutamıyorum zaten arkadaşlar yüzünden aile sadetim başlamadan bitti :D :D

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
cathlack dedi ki:
Ben hiçbir zaman mutlu olmayacam ...çünkü olmuyor ..yok benim hiç şansım...çok isteyince olmuyor işte..

Çok istemek yetmiyor!!
O şey için mücadele etmek,savaşmak gerekiyor!!

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Aylardan kasım ve beklenen gün ve beklenen kişi, iyisiyle kötüsüyle uzun bir zaman unutamam sanırım.

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
seçiL dedi ki:
cathlack dedi ki:

Çok istemek yetmiyor!!
O şey için mücadele etmek,savaşmak gerekiyor!!
Etmiyormuyum sanıyorsun emel...
ama olmuyor işte ...
çıldıracam yaa

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
cathlack dedi ki:
Öncelikle senin sölediğine cevap vermek istiyorum arkadasım. Mutlu olmak nedir bilirmisin ? Nasıl olacağını bilirmisin ? Eğer bilmiyorum diyorsan etrafına,yaşamına,geçmişine,KENDİNE bir bak derim. Mutluluk şans işi değil irade işidir. Pollyanna ( yanlış yazılmış olabilir) ol demiyorum ama mücadele etmen ve bardağa boş taraftan değil dolu yerden bakmalısın. Olması için sonuna dek mücadele etmelisin yarı yolda bırakıp olmuyor deyip vazgeçmemelisin. İntihar kültürsüz,eğitimsiz,caresiz,kendini bilmez insanların çözümüdür. Unutma seni bir tek şey mutsuz ediyorsa mutlu olmak için hayatından onu ya tamamen cıkar yada ona alış. Dilim döndüğünce bişeyler söledim insallah anlaşılmışımdır.

Benimde unutmadığım kişi var bir tane. Bodrumda tatile gitmiştik 2,5 yıl para biriktirdikten sonra arkadaslarla. Ünlü bir barda konser vardı. Orada bir kızla tanıştım. Konserin yarısında cıkıp deniz kenarında abartısız 13-14 saat muhabbet ettik aradaki cekime karsı koyamayıp birbirimize sarıldık saatlerce ama neden böle oldugunu anlayamadık ikimizde. Sonra evlerimize gittik aklımdan cıkaramadım. Ertesi gün alışverişe çıkmıştım bir arkadaşım acilen hastaneye gitmemi söledi. Hastaneye girdiğimde arkadasımın annesinin rahatsızlandığını öğrendim. Orada otururken önümüzden sedye üstünde birisi geçiyordu ve birden elimi tuttu irkildim.. Elimi tutanı görünce az önceki irkilme yerini üzüntüye ve gözlerdeki yaşlara bırakmıştı.. Bu o idi bana sarılan benimle saatlerini harcayan "O". Bir trafik kazası geçirmiş ve acilen hastaneye getirilmişti. Hiç birşeyi yoktu sıyrık bile..Ama iç kanama.. Suan yanımda biliyorum.. Böyle bişeyi paylaştım..Dinlediğiniz İçin Teşekkürler..

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
@Nmss
İntihar konusunda mantıklı bi cevabın olabilir...
ama ben ne kadar mucadele ettim bilemezsin...
sonucuna katlanmak intiharsa çekerimm olur biter.
ben böyle düşünyorumm
sanırım yolun sonu dedikleri bu
belki sözlerim ciddiye alınmıyor olabilir..
ama ben bu konuda gayet ciddiyim..
yalnız kalmaktansa son verrim bu işe olur biter..
olmayacak duaya amin denilmez ..

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
ben eminim ki buradaki herkes seni ciddiye alıyordur. Bende dahil olmak üzere diğer arkadaşlarda senin bu durumuna üzülüyorlardır. ama çözümünün çok yanlış oldugunu sana belirtmek isterim. son vermek hiç birşeyin başlangıcı değildir. oysa yeniden bastan sıfırdan baslamak bir başlangıçtır. ettiğin duaya olmucak diye amin diyemiyorsan baska bir dua ya geç.. son sözüm budur.. unutma burda iki mesajlık bile olsa benim için bile bir önemin var arkadasım.. hayırlı akşamlar..

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
intahar etmeden okunması gereken bir şiir;

HÜRRİYETE DOĞRU

Gün doğmadan,
Deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola.
Kürekleri tutmanın şehveti avuçlarında,
İçinde bir iş görmenin saadeti,
Gideceksin
Gideceksin ırıpların çalkantısında.
Balıklar çıkacak yoluna, karşıcı;
Sevineceksin.
Ağları silkeledikce
Deniz gelecek eline pul pul;
Ruhları sustuğu vakit martıların,
Kayalıklardaki mezarlarında,
Birden
Bir kıyamettir kopacak ufuklarda.
Denizkızları mı dersin, kuşlar mı dersin;
Bayramlar seyranlar mı dersin,
Şenlikler cümbüşler mi?
Gelin alayları, teller, duvaklar,
Donanmalar mı?
Heeey
Ne duruyorsun be, at kendini denize:
Geride bekliyenin varmış, aldırma;
Görmüyor musun, Her yanda hürriyet;
Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol;
Git gidebildiğin yere...

Orhan Veli KANIK

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hangi birini yazayım... uğruna 11 ay boynca okulumu hiçe saydığımı kişiyi mi, yoksa öss öncesi sınav yerine düşündüğüm kişiyi mi... yoksa bana şu an okulu düşünüyorum deyip 5 gün sonra başkası ile olanı mı... hangisini...

sezen aksu - geri dön fonda çalarken ve böyle bir konuya cevap yazarken cathlack'a katılmamak ne mümkün...

biri çeksin fişi bitsin bu rezillik...

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
sdn'nin kalbi savaştan çıkmış vay be hepimiz yaralıyız.

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
unutamadığım birisii değill birçoğu varr:)

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkdaşlar hepinize anılarınızı paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum herkesin ayrı ve güzel hikayeleri varmış okurken duygulandım...

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cathlack seni anladığımıza emin olabilirsin sen gelinbilecek son noktaya gelmişisn ama unutma hayatta daha yaşanacak çoık güzel günler var.İntihar kimseye faydalı olmamıştır şimdiye kadar o erken pesten başka birşey değil bence bu sitenin sana ihtiyacı var...

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
cathlack dedi ki:

Hocam bunu düşünmen çok yanlış demiyecem düşün tabii ki, intihar et demiyorum :) intiharın ne olduğunu seni intihara sürükleyen sebeplerinin ne kadar gereksiz olduğunu hayat sen olmasanda devam edeceğini düşün, intihar yerine başka bir yöntem dene dostum.

Bende düşündüm ki intiharı o yüzden böyle şeyler söylüyorum sana ;) emin ol artısından çok eksizi var, hayat o intihar aşamasında sadece senin hayatın değil unutma! o karar sadece senin değil düşün allahın verdiği bir enerjiyi dünyadan yok etmekten söz ediyoruz !

Bunun dışında hayat tabiki senin ve senin kararların ama dediğim gibi o noktada asla senin kararın olamaz allah alırsa alır canını sana düşen bi görev yok oke..

Kendine iyi bak hayata başka açılardan bakmaya gayret et düz bi noktaya bakma hadi allah uzun ömürler versin ;)

Edit :

Son bir şey daha aklı selim olan insan intihar etmez..

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
biri var.. şu an aynı şehirdeyiz.. hatta yakınız ama o benden bihaber.. fotografını buldum hatta tel numarası ama alo diyemem...

istemem benim burada olduğum bilmesin... bensiz daha mutludur.. ben ancak fotolarına bakar bakar dururum..

çek fişi.. çek elini korkak alıştırma.. indir perdeyi bitsin bu oyun..

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
unutamadığım bi çok kişi var. aşk anlamında değilde eski dostlarım, uzun zamandır görmediğim insanlar...

DRAGUEA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SDN ailesine yeni katılan birisi olarak bu konuya kitlendim yani :D .bende bi itiraf edem bari. geçen aile dostumuzun düğününde gördüğüm mor gece elbiseli kızı hiç ama hiç unutamıyorum... o an cesaretimi toplayamayıp konuşamadığım için şuan hindi gibi geziom. acaba nasıl bulurum da konuşurum....

OLA!!!

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında var ama suc bende değil ki birazda onlarda hiç hal hatır sormuyorlar ;( ;(

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Yok falllaaa öle önceden aşık oldum geberiyorum onun için dediklerimi hiiiiiç hatırlamıyorum sokakta görsem tanımam :D :D

dr_divx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
unuturum, ama sokakta görsem merhaba derim..ne de olsa geçmişte bir paylaşım veya beraberlik yaşanmışsa ,bunlar medeni olmanın göstergesidir..

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Unutma taraftarı değilim zaten...Hep içimde olacak birisi var...

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
hey yavrum neydi o günler bea. eve ana sınıfındayken kız atardım. kızları bu tatil gördüm. duba gibi olmuşlar :)

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
unuttum diyen yalan söyler... kimseyi unutmayız sadece hatıramızdan silmeye çalışırız, anmadıkça da unuttuk sanarız ama gördüğümüzde unutmadığımızı anlarız... kimseyi unutmak istemem, hayatıma giren hiç kimse unutulmayı haketmez çünkü.

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Çelik'in Töre adlı şarkısı ve klibi beni çok etkiler bu konuda.

Kimseyi unutamadım, herkesin yeri ayrı sonuçta. Ama hayat da devam ediyor, gelen geçen herkes unutulmazlar defterinde bir sayfa olarak yer edinir sadece. Kimin sayfası diğerlerine göre biraz daha parlak, süslü, yaldızlı olabilir belki.

Artık çok çok eskide kalsa, hatta şimdilerde evliliğe doğru yol alıyor olsa da unutmadığım biri var. Ama bu unutamamak değil, unutmamak. Biliyorum ki ben her ne kadar çok seversem seveyim, bir araya gelseydik rezil edecektim o sevgiyi. Şimdi onu gerçekten mutlu edebilecek biriyle, o yüzden ben de işler bu şekilde olduğu için mutluyum.