Hacıosmanoğlu hakkında hapis istendi

Reaksiyon puanı
10,325
Hacıosmanoğlu hakkında hapis istendi

haciosmanoglu_hakkinda_hapis_istendi.jpg

Trabzonspor Başkanı'nın Aziz Yıldırım hakkında sarfettiği sözler nedeniyle hapis cezası istendi.

6 YIL 2 AYA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nun geçtiğimiz Haziran ve Temmuz aylarında TRT Spor Kanalı'nda yayınlanan 'Basın Tribünü' adlı programda, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında söz konusu hakaret suçunu işlediği belirtildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında "Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım ceza alacak", "Emek hırsızı", "Asker kaçağı" şeklinde cümleler sarf ettiği ifade edilen Hacıosmanoğlu'nun basın yoluyla hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle hakkında 7 aydan 6 yıl 2 aya kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması istendi.

İddianamenin Sulh Ceza Mahkemesi'nce kabulü ile Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nun yargılanmasına başlanabilecek.

''SUÇ İŞLEME KASTIM YOK, SUÇSUZUM''
Geçtiğimiz Ağustos ayında Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na avukatıyla beraber gelerek Basın Savcısı Ömer Solmaz'a yaklaşık 2 saat şüpheli sıfatıyla ifade veren Hacıosmanoğlu, suçlamaya konu 'Emek hırsızı, asker kaçağı' sözlerini sarf ettiğini söylediği öğrenildi.

Sözlerinin arkasında durduğunu belirten Hacıosmanoğlu'nun suç işleme kastıyla hareket etmediği ve suçsuz olduğunu ifade ettiği belirtildi. İfade özgürlüğü kapsamında cümlelerinin değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Trabzonspor Başkanı, spor camiasının hakkını koruma amacıyla hareket ettiğini belirtti.

KaynaK

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hakaret etmiş.Cezası neyse çeksin.
Suç işleme kastıyla hareket etmemek de ne ?
Emek hırsızı bildiğin hakaret arkadaş,ne niyetle söylersen söyle hakaret.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
İfade özgürlüğü mü :D

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Sürekli ona buna laf sallamanın da bir cezası var elbet.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yorumlara baktım da şikeden suçlu bulunmuş birine en hafif tabirle emek hırsızı demeyecek te ne diyecekti başkan merak ettim. Asker kaçağı demiş bi de e o da doğru değil mi yani adam hakkında dava var asker kaçağı oldu için. Başkanın söylediklerinde yanlış birşey mi var.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Yazık ya, Sadri babacığının yolundan gideyim derken bak ne oldu!!!
>>Yazık yazık çok yazık...

Tugrulbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlara baktım da şikeden suçlu bulunmuş birine en hafif tabirle emek hırsızı demeyecek te ne diyecekti başkan merak ettim. Asker kaçağı demiş bi de e o da doğru değil mi yani adam hakkında dava var asker kaçağı oldu için. Başkanın söylediklerinde yanlış birşey mi var.

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
memlekette hırsıza hırsız demek asker kaçağına kaçak demek yasak mı arkadaş. hem hırsız hem de asker kaçağı buyursunlar beni de dava etsinler.belgelenmiş emek hırsızlarını ne medya şirin gösterebilecek bizlere ne de kör tayfası...

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Asker kaçaklığını bilmem ama , CAS tan tescilli şikeci kulüp ve başkan ünvanını taşıdığı sürece bu yönde söylenebilecek herşey mübah olmalı.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
söyledikleri yalanmı emek hırsızı olduğu mahkemelerce kanıtlanmış asker kaçağı olduğuda bilinen birşey ki asker kaçağı demek hakaretmi oluyor.okadar zoruna gidiyorsa paşa paşa yapacaktın askerliği

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Adam Doğruları söylemiş ne var bundan.

Hemde 3 aylık bir başkana Şikeci diyen zihniyet söyledikleri Doğrumu bu nasıl zihniyet nasıl beyin *** Bu adam 3 aylık görevinde şikeci diyenlere lafım.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
al birini vur ötekine....