İbb Başkanı İmamoğlu Hakkında Ysk Üyelerine Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Iddianame Hazırlandı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
@Dertsizali ve @La kırmizi Şortli boşuna uğraşmayın :) Bu üyeler sadece ama sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Aziz Milletine çaktırmadan, düşman olan zihniyeti ve onların uşaklığını yapan terör oluşumlarına güzellemeler yaparlar, onları severler... Hiç engelliler veya yaşlılar onların umrunda olur mu!!!

Onlar için varsa yoksa bu güzelim ülke kantonlara ayrılsın, amerikanın ve siyonist israilin, fetö ve pkk nın oyuncağı olsun istiyorlar ama bunu şuan açıktan söyleyemezler, kapalı imalarda ancak bulunurlar fakat günün birinde Türkiye Cumhuriyetini yıkabilirlerse eğer sömürge ve kukla köleleştirme ile bizlere nefes bile aldırmazlar, gerçekler acıdır ve içlerindeki nefreti açık açık yazmalıyız. Bunların söylemleri ve niyetleri hiç ama hiç temiz değil...
Ülkesini seven bir tek sen varsın zaten. Böyle devam

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ülkesini seven bir tek sen varsın zaten. Böyle devam
Bana bunu diyen üye olarak sen veya sizler ne yaptınız bu güzel ülke için de beni bu şekilde eleştirme hakkı görüyorsunuz acaba ? :) Sizleri gören de sanki bu ülkenin koruyucu melekleri zanneder :D

GoyGoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında yaptığı bir basın açıklamasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu, İmamoğlu hakkında bir basın açıklamasında YSK üyelerine yönelik hakaret içerikli ifadeler kullandığı gerekçesiyle yürütülen soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Ekrem İmamoğlu'nun zincirleme şekilde "kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianame, değerlendirilmek üzere Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
konu ile ilgili video: Ekrem İmamoğlu hakkında 4 yıla kadar hapis istemi

Son düzenleyen moderatör:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
2014 yılından beri 7 senedir %96 Engelliyim ben sevgili hüdhüd. Konusma kabiliyetim ve yürümem yok ama ayağıma basabiliyorum diye akülü araba kullanabilir raporu verilmiyor bana. 10 sene boyunca engelli kalmazsam emekli olamıyorum ben. Belki yürüyeceksin iması yapılıyor. Is diyorum nerene iş verelim ki kardeş senin diyorlar. Neyse konu bu değil yani diyeceğim o ki.Sakın o kulvara girme bence çok rahat tuş ederim sizi. O çok muhterem her halden anlayan o meşhur merhametli, yere göğe sigdiramadiginiz bürokratlarınızın hali bu yani. Geçtim şimdi bunları

Sıkışıp cevap veremez olunca nasıl pkk pyd feto bilmem terör oh ne güzel çarpıtıyorsun:)
Aynı defansa top gelirde vur yeter ki uzaklassin diyerek vurursun ya Aynı öyle:D

Iris kardeşim hiç kendini yorma beyhude çaba veriyoruz ciddi bir hazımsızlık geçiriyorlar bu ara anlayışlı ol ? de ki he sahlanüüriik he ucacauk he yerli uçak göklerde he he he ...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
2014 yılından beri 7 senedir %96 Engelliyim ben sevgili hüdhüd. Konusma kabiliyetim ve yürümem yok ama ayağıma basabiliyorum diye akülü araba kullanabilir raporu verilmiyor bana. 10 sene boyunca engelli kalmazsam emekli olamıyorum ben. Belki yürüyeceksin iması yapılıyor. Is diyorum nerene iş verelim ki kardeş senin diyorlar. Neyse konu bu değil yani diyeceğim o ki.Sakın o kulvara girme bence çok rahat tuş ederim sizi. O çok muhterem her halden anlayan o meşhur merhametli, yere göğe sigdiramadiginiz bürokratlarınızın hali bu yani. Geçtim şimdi bunları

Sıkışıp cevap veremez olunca nasıl pkk pyd feto bilmem terör oh ne güzel çarpıtıyorsun:)
Aynı defansa top gelirde vur yeter ki uzaklassin diyerek vurursun ya Aynı öyle:D

Iris kardeşim hiç kendini yorma beyhude çaba veriyoruz ciddi bir hazımsızlık geçiriyorlar bu ara anlayışlı ol ? de ki he sahlanüüriik he ucacauk he yerli uçak göklerde he he he ...
Diğerlerini geçtim de çünkü özel durumunuz için ayrıntı gerekli... Ama özellikle şu cümle için kanıt isterim:

"10 sene boyunca engelli kalmazsam emekli olamıyorum ben. Belki yürüyeceksin iması yapılıyor."

Bu yazdığınız bir kanuna veya kurala uygun olmalı, bu yazdığınız bana pek inandırıcı gelmiyor?!

Bunun yönetmeliğini veya kuralını resmi bir kaynaktan buraya atabilir misiniz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çoğu tahrike bile düşmeyip sakin kalabilen bir adam kameralar varken valiye hakaret edecek.

Üstte videosunu attım ya :D İspatlamak için daha ne yapmak lazım ! Söylediği ap açık bir gerçek bu kadar da kör ve sağır olmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vatandaş sandık geldiğinde herkese hak ettiği notu verecek...

20 yıldır veriyor sanki kabul ediyorsunuz :)

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Olay şu hocam bak 2014 'te Ben rahatsızlanınca 2.5 senelik bir sigortam vardı normal devlet normal engelliler için 10 ağırlar için 5 sene hizmet istiyor (tabiki ağırların ki formalite oluyor geneli yani bu herkesçe bilinir tabi) bende emekliye başvurdum dediler 5 ı tamamla gel. Peki dedik. Dayım o zaman müteahhit yanında gösterdi beni işe aldı 5 ı tamamladık gittik bu sefer e bu adam engelli olarak bi ise alınmış
eee
-Iste demek ki eli ayağı tutuyor bunun 10 a tamamlasın
-Yav kardeşim durum bundan bundan ibaret etmeyin tutmayın böyle saçmalık mı olur felan filan
-E o zaman guncel bir sağlık raporu isteriz

Biz hastaneye gittik bu civarda da sahte rapor ile malulen emeklilik çok olmuş ankara teftişe gelmiş vs katı kurallar koymuş felan filan (O ayağına basmayacak mevzusu gibi ) e başhekim yada yardımcısıydı dediki elinizde %96 rapor varken onu da bozdurmayın abi vermezler.
Sahte rapor işi çok oldu doktorlar sorusturmada.

Yani üzün lafın kısası şu çürümüşlük şu uyumsuzluk hep yani birşey demek istemiyorum okuyanların ve sizin merhametinize bırakıyorum hepsini..

He unutmadan diyebilirsin ki neden başka bir hastaneden raporlandirip gitmiyorsun şuan istersen beyhudece bir çaba de ister samimice şifa dile ama yuruyecegime dair bir inancım var su pandemi Zamanını fırsat gibi görüp evde çalışmaya karar verdim

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Engellilik ayrı bir şey kardeşim. ( Ayrıca ne tesadüftür bende akpnin baraj geçemeyeceğini düşünüyorum) Demokratik bir söylem değil mi bu dediğim o zaman birde şöyle düşün kendisini yetiştirmekten aciz bir insan koca topluma ve devlete ne katabilir ? Ne faydası olur?
O demokratik bir söylem olabilir ama engellemek değil.. ihtiyarlar bu devletin beyni ister oy kullansın..

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Haftalarca videosu döndü. Siz gündemi nasıl takip ediyorsunuz.

Hatta videolara mondaj dediler. Yanında ki korumalar flan hep biz duymadık görmedik dedi mahkemede. 3-4 farklı Tv kamerası çekti hatta FOX TV bile çekmiş ama yayınlamadı o zaman.(Tarafsız yayıncılıktan hep)
Fatih Portakal bende izledim ne yazık ki söylemiş yakışmadı Ekrem İmamoğluna demişti.

Binalı bey ile o gece çıktığında programa, itlik kelimesini basitlik diye yutturup insanları kandırmaya çalıştı.

Sol kesimde görmezden gelip desteklemesi...

İste bu yuzden sol kesimden midem bulanıyor benim. Çıkarları icin yapmayacakları sey yok.

Zaten biliyoruz ki Sol kesim Avrupa duskunu, ozenti ve ikinci sınıf Kesimdir. Cunku kendilerini onlardan asagida görüyorlar, bize çatıyorlar bu sonradan görmeler.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Sevgili Moderatör haklısınız. Konu siyasete kaymasım ama Türkiye'de siyasete kaymayan bir konu kalmadı artık ne yazık ki. Ama yoksa katılıyorum size burası siyaset konu başlığı değil tabii. Ama gündemde olan bir konu ister istemez köşesiden bulaşıyor.

Sol-sağ yok artık. vatanının önceliklerine kendi çıkarlarının önünde tutan veya tutmayan var.
ben hem sağ hem sol partilere oy verdim ama nedense namus ve şeref üzerine yemin eden genelde sağcılar oluyor.

Reaksiyon puanı
1,768
Binalı bey ile o gece çıktığında programa, itlik kelimesini basitlik diye yutturup insanları kandırmaya çalıştı.

Sol kesimde görmezden gelip desteklemesi...

İste bu yuzden sol kesimden midem bulanıyor benim. Çıkarları icin yapmayacakları sey yok.

Zaten biliyoruz ki Sol kesim Avrupa duskunu, ozenti ve ikinci sınıf Kesimdir. Cunku kendilerini onlardan asagida görüyorlar, bize çatıyorlar bu sonradan görmeler.
Reis olabilir miden bulanır ona laf etmem e milleti kutuplaştirmiyak bu midenin bulanmasını fln söyleme gerçekleri sağ sol fark etmez herkesin yüzüne vur bitti gitti anlayacak insan zaten anlar :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Reis olabilir miden bulanır ona laf etmem e milleti kutuplaştirmiyak bu midenin bulanmasını fln söyleme gerçekleri sağ sol fark etmez herkesin yüzüne vur bitti gitti anlayacak insan zaten anlar :)
Onlar kutup olmak istiyor ve bizden nefret ediyor. Ben de bu bomboş davranışlarından dolayı onlardan nefret ediyorum.
Kendi kendilerini kandiriyor bu sonradan görmeler...

Reaksiyon puanı
1,768
Onlar kutup olmak istiyor ve bizden nefret ediyor. Ben de bu bomboş davranışlarından dolayı onlardan nefret ediyorum.
Kendi kendilerini kandiriyor bu sonradan görmeler...
Milleti birbirine kırdıran tipler var zaten kronik ya da siyaset devlet millet işleri vs nötr olmayan herkes bunu anlar bari biz de o kişilerin ekmeğine yağ sürmeyelim ben de zor dayanıyorum bazı kişilerin yüzüne bazı gerçekleri vurmamaya ama benim söyleyip de yine de karşıda ki kişiyi ikna edemeyeceğim iki gerçek o kişinin kutuplaşmasından daha önemli değil :) hassas bir konu

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Milleti birbirine kırdıran tipler var zaten kronik ya da siyaset devlet millet işleri vs nötr olmayan herkes bunu anlar bari biz de o kişilerin ekmeğine yağ sürmeyelim ben de zor dayanıyorum bazı kişilerin yüzüne bazı gerçekleri vurmamaya ama benim söyleyip de yine de karşıda ki kişiyi ikna edemeyeceğim iki gerçek o kişinin kutuplaşmasından daha önemli değil :) hassas bir konu
Vallahi devletim kapıları açıp, bunları salsin da kurtulalım. Başka devletler de bu at hırsızlarını (eskiden solculara at hırsızı deniliyormus ?) bekliyor ya...

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Olay şu hocam bak 2014 'te Ben rahatsızlanınca 2.5 senelik bir sigortam vardı normal devlet normal engelliler için 10 ağırlar için 5 sene hizmet istiyor (tabiki ağırların ki formalite oluyor geneli yani bu herkesçe bilinir tabi) bende emekliye başvurdum dediler 5 ı tamamla gel. Peki dedik. Dayım o zaman müteahhit yanında gösterdi beni işe aldı 5 ı tamamladık gittik bu sefer e bu adam engelli olarak bi ise alınmış
eee
-Iste demek ki eli ayağı tutuyor bunun 10 a tamamlasın
-Yav kardeşim durum bundan bundan ibaret etmeyin tutmayın böyle saçmalık mı olur felan filan
-E o zaman guncel bir sağlık raporu isteriz

Biz hastaneye gittik bu civarda da sahte rapor ile malulen emeklilik çok olmuş ankara teftişe gelmiş vs katı kurallar koymuş felan filan (O ayağına basmayacak mevzusu gibi ) e başhekim yada yardımcısıydı dediki elinizde %96 rapor varken onu da bozdurmayın abi vermezler.
Sahte rapor işi çok oldu doktorlar sorusturmada.

Yani üzün lafın kısası şu çürümüşlük şu uyumsuzluk hep yani birşey demek istemiyorum okuyanların ve sizin merhametinize bırakıyorum hepsini..

He unutmadan diyebilirsin ki neden başka bir hastaneden raporlandirip gitmiyorsun şuan istersen beyhudece bir çaba de ister samimice şifa dile ama yuruyecegime dair bir inancım var su pandemi Zamanını fırsat gibi görüp evde çalışmaya karar verdim
Devleti alanen kandırmaya teşebbüs etmişsiniz resmen, tabii olarak size inceleme olsaydı ya sigortanız yanacak ve ağır bir ceza ödemek zorunda kalacaktınız ya da şimdiki durum gibi devleti zarara uğratmaktan, sahtecilik yapmaktan DAVA açılacaktı ve engelliliğiniz yeniden değerlendirilecekti. BURDA DEVLETİN ZERRE SUÇU YOK !

Size verilen raporda ÇALIŞAMAZ ibaresi yok mu, neden mütahit sizi çalışmış göstermiş, hiç mi korkmadınız?

Sizin hiç isteğe bağlı sigortadan da mı haberiniz olmadı!

Bu bilgiler az bir inceleme sonucu yazılmıştır, yanlış ise lütfen açıklayarak yazınız...

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Devleti alanen kandırmaya teşebbüs etmişsiniz resmen, tabii olarak size inceleme olsaydı ya sigortanız yanacak ve ağır bir ceza ödemek zorunda kalacaktınız ya da şimdiki durum gibi devleti zarara uğratmaktan, sahtecilik yapmaktan engelliliğiniz yeniden değerlendirilecekti. BURDA DEVLETİN ZERRE SUÇU YOK !

Size verilen raporda ÇALIŞAMAZ ibaresi yok mu, neden mütahit sizi çalışmış göstermiş, hiç mi korkmadınız?

Sizin hiç isteğe bağlı sigortadan da mı haberiniz olmadı!

Bu bilgiler az bir inceleme sonucu yazılmıştır, yanlış ise lütfen açıklayarak yazınız...
Hocam allahınız aşkına ne diyorsunuz ya. Görünen köy kılavuz istemez aha burdayım ve hâlâ 7 senedir engelliyim. Konuşmam bozuk mahkeme kararı ile vasi babam. Yürüme dengem yok. Kendi çabalarım sayesinde bir akülü buldum kullanıyorum. Ne kandırması o zaman doğrudan emekli etmeleri gerekirdi beni. Niye 5 yap gel dediler ki ?

bugün gerçek mağdurlar bu eziyeti çekiyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam allahınız aşkına ne diyorsunuz ya. Görünen köy kılavuz istemez aha burdayım ve hâlâ 7 senedir engelliyim. Konuşmam bozuk mahkeme kararı ile vasi babam. Yürüme dengem yok. Kendi çabalarım sayesinde bir akülü buldum kullanıyorum. Ne kandırması o zaman doğrudan emekli etmeleri gerekirdi beni. Niye 5 yap gel dediler ki ?

Işte bu nedir biliyor musun hep dayımın oğlu , emminin kızı partimin adamı (özellikle chp sonra da akp ) yetkin kişileri kapı dışı ederek doldurdunuz tüm kurumlara.. bugün gerçek mağdurlar bu eziyeti çekiyor
Sizi ancak Allah bilir, ben size ne engellisiniz dedim ne de değilsiniz dedim...!
,
Sizin engelli olup olmadığınıza bu dünyada karar verecek olan doktorlardır. Yalnız siz engelli raporu aldıktan sonra bütün engelliler gibi dürüst davransaydınız belki şimdi emekliydiniz. O sahte engelli raporu düzenletip de diğer tüm engellilerin hakkına tecavüz eden sahtekarları da Allah bildiği gibi yapsın. Siz ve dayınız resmen tekrar yazıyorum; usulsüzlük yapmışsınız, resmen kağıt üzerinde kendi eliniz ile devleti dolandırmış gibi işlem gerçekleştirmişsiniz... Ben eminim ki size yapmanız gereken her şeyi devlet açıklamıştır fakat siz bunlardan bahsetmek yerine son mesajınızda devleti suçluyorsunuz... Halbuki devlet size engelli raporu vermiş, git tamamla demiş siz ise dayınız aracılığıyla usulsüzlük yapmışsınız, demogojiye hiç gerek yok. Aslında size ve dayınıza çok ağır cezalar normalde uygulanırdı da devlet yine acımış.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Hocam benim dürüst davranmadigim nokta neresi pardon ? Nasıl böyle kolayca fişlediniz hemen. Benden hizmet isteyen devlet devlet. Konuştum mu demagoji oluyor işte ajitasyon a çekiyorum gibi oluyor sizi sağ elim ile tlf kullanabilmek ve ağır ağır PC kullanabilmekten başka bir meziyetim yok. Ki bu söylediğim olay olurken onlarda yoktu ama hizmet isteniyordu. O durumda bir insan napabilir? Hic akıl kârı mı bu yani? Kandirmaymis.
Bir kere islâmî inanca göre engelli insan allahın emanetidir. Bakılır sevilir hoş görülür vs o durumda ne hizmeti ya. Turkiyenin %97'si musluman ve burnundan kıl aldırmayan iktidar hep bunun hamasetini yapıyor diye söylüyorum bunu sakın yanlış anlamayın. Sende çıkmışsın bana bırak hocam lütfen ya. Çuvaldızı biraz da kendinize batırmayı bilin artık lütfen

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam benim dürüst davranmadigim nokta neresi pardon ? Nasıl böyle kolayca fişlediniz hemen. Benden hizmet isteyen devlet devlet. Konuştum mu demagoji oluyor işte ajitasyon a çekiyorum gibi oluyor sizi sağ elim ile tlf kullanabilmek ve ağır ağır PC kullanabilmekten başka bir meziyetim yok. Ki bu söylediğim olay olurken onlarda yoktu ama hizmet isteniyordu. O durumda bir insan napabilir? Hic akıl kârı mı bu yani? Kandirmaymis.
Bir kere islâmî inanca göre engelli insan allahın emanetidir. Bakılır sevilir hoş görülür vs o durumda ne hizmeti ya. Turkiyenin %97'si musluman ve burnundan kıl aldırmayan iktidar hep bunun hamasetini yapıyor diye söylüyorum bunu sakın yanlış anlamayın. Sende çıkmışsın bana bırak hocam lütfen ya. Çuvaldızı biraz da kendinize batırmayı bilin artık lütfen
Eğer devletin size haksızlık yaptığından eminseniz buyrun Dava açın dicem de herhalde anlattıklarınıza göre siz zararlı çıkarsınız... Yine de dava açıp kazanamaz iseniz bile diğerleri gibi siz de avrupa insan hakları mahkemesi adı altında başvuru yapabilirsiniz...

Duygularınızla beni ve devleti eleştireceğinize bu dediğimi yapaydınız belki işiniz görülürdü. Bu konu hakkında daha yazmak istemiyorum, siz isterseniz ayrı bir konu açınız...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Devlet adamlarını mahkemelerden çeksek, bir çok dava süreci daha hızlı ilerleyecek.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bağımsız yargı olmadığı sürece bu işler daha böyle çoook gider..

Crouse

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Üyelere ne dedikleri haberde belirtilmemiş, galiba dediği birşey abartıldı veya çapıtılıyor. Eğer gerçekse olay ayıp etmiş.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
48 yaşındayım ve hayatımın hiçbir döneminde siyasiler ile siyasiler arasında ve/veya siyasiler ile devlet görevlileri arasında bu kadar çok dava açıldığını hatırlamıyorum.

Ama şunu da kabul etmek gerekiyor ki 20 yıllık bir iktidar (AKP değil de başka bir parti olsaydı da bu kadar siyasallaşma olurdu ama bu kadar pervazıca yapılmazdı bence) sonucunda devlet de çok siyasallaştı.

O sebeple ABD'de bir başkan 2 dönemden sonra 3. dönem başkanlık yapamıyor.

Reaksiyon puanı
3,027
Hmmm
IMG_20210531_001725.jpg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Bak şimdi bu tarz haberler HEP ALGI oluyor :( Neden ayrıntılı yazmıyorlarda eksik bilgi üstünden bir kafa karışıklı hep...
Sürekli bir sapla saman karıştırma. İmamoğlunun YSK'ya hakaret tarihi ne zaman bu YSK üyesinin görevi ne zamandı ! Bu fotonun tarihi ney ! o YSK üyesi oraya kendi isteği ile mi gitti yoksa görevlendirme mi var ! Sonuçta YSK üyeleri içinde Danıştay ve Yargıtaydan gelen isimlerde var. ( Seçim zamanı Venezuellaya gidilmişti belki usulen gidenler oluyordur. )

Benim bildiğim YSK üyelerinin 6 tanesi 2020 Ocak ayında değişti ama Ekrem İmamoğlunun hakaret etti denilen YSK üyeleri 2019 yılında ki seçim zamanı olanlardı. Bu gezide tahminimce 2020 Kasım Aralık civarında arada 1 yıldan fazla var. Yani adam o sırada aktif görevde mi ? Ayrıca YSK üyesi devlet erkanıyla gitmiş benim anladığım. BinAli Yıldırımın oğlu kendi imkanları ile Hayırsever İşadamı olarak gitmiş ve orada karşılaşınca ortaklaşa bir foto vermişler sadece. Fotoda zaten 15-20 kişi var.

Ama oluşturulmak istenen algı nedir bunların FOTO'su varsa Ekreem Başkan istediği gibi herkese hakaret edebilir sayıp sövebilir mi demek oluyor !!!

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...