H.z Muhammed'e Hitler Hakareti

alicia

Doçent
Hollanda’da muhalefette bulunan Özgürlük Partisi PVV Lideri Geert Wilders ile kısa bir süre önce “Eski Müslümanlar” adıyla bir örgüt kuran İşçi Partisi PvdA’lı Arap asıllı politikacı Ehsan Jami, Hz. Muhammed’e ağır ithamlarda bulundu.

Yaklaşık 3 yıldan bu yana İslamı hedef alan açıklamalarıyla Hollanda hükümetini sıkıntıya sokan, ülkede bulunan çok sayıda Müslüman ve sivil toplum kuruluşlarının tepkilerini çeken Wilders ile Jami, Hz. Muhammed’e Hitler benzetmesinde bulundu.

De Volkskarnt gazetesinde Wilders-Jami imzasıyla çıkan makalede yer alan yazıda örgüt lideri Jami ile parti lideri Wilders, sınırsız özgürlükten söz edip, “Nazi faşizmi ne ise bugünkü İslamiyet de odur” dediler.

Yazıda, “Geçtiğimiz yüzyılda dünya Nazilerden ne çektiyse şimdi de İslamiyetten aynı şeyi çekiyor” diyen Wilders ile Jami’ye Hollanda basınından ağır tepki gösterdi.

Hollanda Terörle Mücadele Ulusal Güvenlik Merkezi Başkanı Tijbe Joustra da, Hz. Muhammed’de yapılan yakıştırmayı sert bir dille kınadı. Joustra, “Yaklaşık bir milyon Müslüman’ın yaşadığı ülkede yakışıksız sözler sarf edilmiş. Radikal İslam yanlılarına fırsat verip böyle riskleri göze alamayız” dedi.


kaynak:ntv
 

Wolker

Profesör
Iyide biz onların değer verdikleri inanaçlarına yada Tanrılarına hakaret etmezken, onlar bizim Peygamber Efendimize hakaret etme hakkını nerede buluyorlar?
 

turoksin0

Profesör
Ya bunlar kaşınıyo.Müslümanları terörist gibi göstermeye çalışıyolar.El kaide yide yönetiip bunu sağlıyolar.İslamın özünü bilmedikleri gibi islama koşan batıyıda önyargı içine sürüklüyolar.Ama korkunun ecele faydası yok.Eninde sonunda kaybedecekler...
 
yazık walla çok yazık sadece yazık derim ben bunu diyenlere tastiklerenlere...
onları kötü günler bekliyo haberleri yok
Allah'ın Peygamberine,Gül Sultana,Sevgi Peygamberine,Gönlümüzün Sultanına (s.a.v.)ettikleri lafa bakın yaaaaa! :( :( :(
Allah'ım sen sonumuzu hayreyle
 

amesfa

Dekan
Emektar
Yarabbi Sabrımızı sınıyorlar o ufak gerici beyincikleriyle
Bizki Türk Milleti Değerlerine Laf Ettirmeyen bir Milletiz
Duyunlan Kışkırtıcı insan müsvetteleri Sabrında bir Sonu Vardır Bilesiniz

 

santigado

Öğrenci
İslam dininin güzel öğretileri var. Zaten islam kelimesinin anlamı barıştır. Ancak böyle güzel öğretiler içeren inanç sistemini tersten anlayıp yanlış uygulayanlar var. Burada da doğal olarak bir tepki oluşuyor. Belirtilen "nazizim neyse bugün kü islam da odur" düşüncesi kısmen yanlış bir düşünce. Ama dini çıkarına alet edip, siyasete bulaştırıp, insanların manevi duygularıyla oynayıp ve de en önemlisi "tanrıyı bir korku unsuru" olarak kullanıp baskı rejimi uygularsan tepki oluşması çok normaldir.
 

furem

Öğrenci
TÖVBE TÖVBE TAMDA BAYRAM SIRASI BUNU YAPAN ADAM ÇOK BÜYÜK GÜNAHA GİRMİŞ BİZİM PEYGAMBERİMİZ Hz. Muhammed'dir.
 

Panculli

Profesör
Ya bunlar cahil insanlar bakmayın biyerlere geldiklerine kendileri zahmet edip araştırmıyorlar islam nedir ne değildir. Anca terörlerle gündeme gelen islami örgütleri bilirler ve ona göre islama kılıf giydirmeye çalışırlar. Allah bildiği gibi yapsın bunları.
 

Jerusalem

Profesör
Hollanda 'da almış başını gidiyor bi' müslüman düşmanlığı ki sorma gitsin, güya özgürlükler ülkesi. Vakt-i zamanında Fas'lı yağız bi' öğrenci kardeşimiz bunlardan bi' yönetmeni öldürmüştü, o vakittir kudurmuş durumdalar...
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Galeyana gelmeyelim arkadaşlar, adam "bugünkü İslam" demiş. Dönüp bir bakın, İslam gibi gösterilmeye çalışılan ve İslam adına yapılıyormuş gibi gösterilen olaylara bakın. Millete orasını burasını öptüren şeyhlere, Allah-u Ekber deyip masum insanları boğazlayanlara, cennete gideceğini zannederek masum insanlar arasında kendini havaya uçuranlara bakın. Camilere bomba koyarak Allah'ın hoşnutluğunu kazanacağını sanıp kardeşini öldürenlere bakın. Özetle İslam'ın bugün getirildiği hale bakın. Ha değişmeyen şeyler de var. Örneğin şalvar ve iki karış sakal.. Ne demeli, İslam'ın bundan ibaret olduğunu zannedenler de var..
 

ahmet347

Asistan
öyle diyoruz, hiç kendimizde suç aramıyoruz. almanyada kaplan tarikatı gibi tarikatlar barınıyor.
size soruyorum. türkiyede bunlara benzer hristiyan tarikatlar olsa biz nasıl davranırız? tamam onlar kadar olamayız ama bizde çok iyi şeyler yapmayız yane
 
Üst